Férfi kosárlabda NB I: a Körmend jó hajrájával állva hagyta az ASE-t

2011.02.05. 17:37
Három szoros negyed után a Körmend a záró játékrészben megrázta magát, és végül simán, 13 ponttal legyőzte az Atomerőműt a férfi kosárlabda-bajnokság 19. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A Körmend abban a reményben várta az Atomerőműt, hogy győzelmével átveszi a tabella harmadik helyét a tolnaiaktól. Ám a Paks nem hagyta magát, a légiósainak köszönhetően tartani tudta a lépést a Németh István vezérelte vasiakkal.

Hodges (pirosban) 22 pontot szerzett, de
a 9 pontos Moore és a Körmend örült (Fotó: Veres Viktor)
Hodges (pirosban) 22 pontot szerzett, de a 9 pontos Moore és a Körmend örült (Fotó: Veres Viktor)

Sőt Brendan Winters és Brooks Sales remeklésének köszönhetően nyolc ponttal is elhúzott az Atomerőmű az első negyedben. A másodikat a Körmend kezdte jobban, amíg a vendégek pontatlanul fejezték be az akciókat, a Körmend feljött kettőre, majd Rashard Bell kosaraival a periódus derekán a vezetést is átvette.

Az ASE Sales és Jibril Hodges kosaraival a nagyszünetig visszavette a vezetést, de a második félidőben a Körmend már nem ismert kegyelmet: a paksiak részéről már nem bizonyultak elegendőnek Hodges és Winters hárompontosai, a harmadik negyed végére Németh és Ferencz Csaba kosarainak köszönhetően majdnem tíz pontra növelte előnyét a Körmend.

A záró játékrész elején még egy rohamot indított a Paks, de hiába zárkózott fel egy pontra Kovács Ákos tempódobásával, a hazaiak két perc alatt tíz pontra növelték a különbséget, és eldöntötték a találkozót, a hajrára nem is maradt izgalom.

A hazaiaknál a 23 pontos Ferencz volt a legeredményesebb, Bell 22, Emmanuel Dies 19, Ruják András 17 pontig jutott. A paksiaknál Winters és Hodges egyaránt 22 egységig jutott, Kovács 16-nál állt meg.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
 19. FORDULÓ
MJUS-FORTRESS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 108–95 (25–32, 24–21, 28–17, 31–25)
Körmend, 2200 néző. V: Vígh, Földházi, Makovsky
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1215. 8. p.: 17–24. 12. p.: 3234. 14. p.: 3938. 18. p.: 46–46. 23. p.: 5958. 28. p.: 7066. 35. p.: 91–80. 38. p.: 9992
KÖRMEND: Moore 9/3, Németh 12/6, FERENCZ 23/21, BELL 22/6, DIES 19. Cs: Boldizsár 2, Fodor G. 2, RUJÁK 17/9, Dávid G. 2, Hegedűs. Edző: Sabáli Balázs
ATOMERŐMŰ: HODGES 22/9, Pavlik 2, WINTERS 22/9, Körtélyesi 12, Sales 19/3. Cs: KOVÁCS Á. 16/9, Morgen, Tóth P., Horti 2. Edző: Horváth Imre
Kipontozódott: Sales (40.)
Sabáli Balázs:Nehéz meccsre számítottunk, ami be is jött. Az első félidőben átjáró ház volt a védekezésünk ezért a szünetben több agresszivítást kértem a játékosaimtól. A második félidőben sokat tettek hozzá a fiúk  a sikerhez, egy-két játékosunk támadásban is felnőtt a feladathoz.
Horváth Imre:Kűzdeni tudásért megérdemli a dícséretet a csapatom, de a taktikai fegyelemért már kevésbé. Sajnos a második félidőben főleg támadásban nagyon sokat hibáztunk…

MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KKKIS-RÁBA MENTI TAKARÉK SOPRONI KC 69–75 (11–20, 22–18, 17–12, 19–25)
Bujtosi csarnok, 700 néző. V: Benczur, Farkas G., Szabó G.
NYKK: SAVIC 19/3, Sztojakovics 7/3, Marshall 17, Mohácsi 5/3, Sitku 11/6. Cs: Nagy K., CZIGLER 10, Siska. Edző: Ferenczi Tamás
Sopron: KELLEY 19, JARVIS 19/12, Molnár A. 4, SZABÓ ZS. 16/6, Townes 17. Cs: Helmeczi, Gombás, Keresztes. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–13. 8. p.: 4–19. 15. p.: 23–25. 18. p.: 30–31. 19. p.: 32–37. 24. p.: 42–42. 27. p.: 46–44. 32. p.: 50–55. 33. p.: 55–55. 35. p.: 58–67. 37. p.: 60–72. 39. p.: 66–72
Ferenczi Tamás: – Az első negyedben nagy előnyhöz juttattuk a Sopront, majd sikerült visszajönnünk a meccsbe, de a végjátékban ismét rossz döntéseket hoztunk.
Meszlényi Róbert: – Küzdelmes mérkőzésen rengeteg büntetőt rontottunk, de örülök neki, hogy így is meg tudtuk tartani az előnyünket. Nagyon fontos győzelmet arattunk a nyolc közé jutás szempontjából.

KONECRANES-SALGÓTARJÁN–FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY 90–98 (30–26, 23–18, 19–28, 18–26)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 900 néző. V: Győrffy, Jakab, Jurák
SALGÓTARJÁN: RODGERS 32/3, Mays 20/6, Kocsis, KOMA 14, HARTVICH 17/9. Cs: Sebők 7/3, Kiss Károly. Edző: Kovács Nándor
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 17/3, DOYNE 31/3, Will 2, GOSA 27/9, Aliakszejev 8. Cs: Pankár 5, Simon L. 2, Harazin 2, Szanati 4, Borszéki, Jarosevits, Hajmásy. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–6. 6. p.: 21–14. 14. p.: 40–34. 18. p.: 44–40. 22. p.: 55–44. 27. p.: 61–61. 33. p.: 72–80. 37. p.: 75–87
Kipontozódott: Pankár (23. p.), Borszéki (28. p.), Kocsis (36. p.), Szanati (40. p.)
Kovács Nándor: – Nagyon jó első félidőt produkáltunk, amelynek révén megérdemelten vezettünk. A szünet után sajnos elfáradtunk, és ezután már nem tudtuk tartani az ellenfél két amerikai játékosát.
Bencze Tamás: – Az első félidei puha védekezésünk miatt nagyon nehezen, vért izzadva nyertünk. Csapatunk tartását mutatja, hogy végül mégis megszereztük a fontos győzelmet a nagyon szívósan küzdő és jól játszó salgótarjániak ellen.