Férfi kosárlabda NB I: a Körmend 22 ponttal nyert Kaposváron

2012.01.08. 20:28
A Körmend 82–60-as győzelmet aratott Kaposváron a férfi kosárlabda NB I vasárnap esti mérkőzésén.

A hazaiak három játékrész után még csak 10 pontos hátrányban voltak, ám a záró negyedben mindössze 9 pontra telt az erejükből, így végül nagy különbségű vereséget szenvedtek. A Kaposvárban a 27 pontos Michael Fey, a Körmendben a 21 egységig jutó Darian Townes volt a legeredményesebb. A hazaiak három játékrész után még csak 10 pontos hátrányban voltak, ám a záró negyedben mindössze 9 pontra telt az erejükből, így végül nagy különbségű vereséget szenvedtek. A Kaposvárban a 27 pontos Michael Fey, a Körmendben a 21 egységig jutó Darian Townes volt a legeredményesebb.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ
KAPOSVÁRI KK–FORTRESS KÖRMEND 60–82 (20–26, 19–24, 12–11, 9–21)
Kaposvár, 800 néző. V: Dr. Vígh, Török, Szabó G.
KAPOSVÁR: WILSON 13, Szőke 4, Raivio 7, Lekli 5/3, FEY 27/3. Cs: Kiss K., Koma 4, Kutasi, Kovács S., Bíró. Edző: Fekete Ádám
KÖRMEND: MLADENOVICS 10/6, NÉMETH I. 12/3, Powell 6, Bell 9, TOWNES 21. Cs: Ferencz 6/6, Ruják 8, Cseh 8/6, Dávid 2, Fodor G., Sömenek, Sonyák. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–7. 6. p.: 16–12. 8. p.: 18–19. 14. p.: 25–36. 18. p.: 35–44. 23. p.: 39–56. 28. p.: 47–58. 33. p.: 51–67. 37. p.: 55–74
Fekete Ádám: – Érvényesült a papírforma, bár meglepetésre készültünk, de sajnos az elején elengedtük ellenfelünket, és már csak futottunk az eredmény után. Támadásban nem sikerült megvalósítanunk azt, amit terveztünk.
Sabáli Balázs: – Csapatként támadtunk, védekezésünk is helytálló volt az elején, ám a harmadik negyedben kissé megtorpantunk, de az utolsó tíz percben ismét minden flottul ment. Úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet.