Férfi kosár vb-sel.: hosszabbításban győztük le Hollandiát

2018.12.02. 18:11
A magyar válogatott nehéz mérkőzésen verte meg Hollandiát (Fotó: Szabó Miklós)
A magyar férfi kosárlabda-válogatott hazai pályán hosszabbítás után 91–86-ra legyőzte Hollandiát világbajnoki selejtezőn.

A telt ház előtt rendezett találkozót nem kezdte jól a magyar válogatott, a vendégek az első negyedben megléptek néhány ponttal, és az előnyt meg is tartották a játékrész végéig. A második negyedben aztán magára talált az Ivkovics-csapat: Vojvoda Dávid két triplát is szórt, valamint jól büntetőzött, ahogy Eilingsfeld János is, így a nagyszünetre már a mieinknél volt az előny. (34–29)

Közel kerültek az egyenlítéshez a hollandok a pihenő utáni percekben, de Darrin Govens triplájával és Keller Ákos büntetőivel őrizte a fórt a magyar válogatott. A negyed derekán nemhogy egyenlített, át is vette a vezetést Hollandia Shane Hammink zsákolásával. Vojvoda és Benke Szilárd is beszórt egy-egy hármast, míg a vendégek ziccereket dobtak, így egyik csapat sem tudott meglépni, Perl Zoltán jó büntetőzése után hárompontos előnnyel várhattuk az utolsó játékrészt.

A MECCS LEGSZEBB JELENETEI

Ami nem az utolsó lett: a hollandok a 23 pontot dobó Yannick Franke hármasával egyenlítettek négy másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt, így jöhetett a hosszabbítás. Gyűltek a faultok mindkét oldalon, 82–81-nél a 22 pontig jutó Vojvoda bevágott egy clutch hármast, majd elhajlásból egy kettest is, amivel megnyugtatta a kedélyeket. Az utolsó szót Benke Szilárd mondta ki, 91–86-ra győzött a magyar válogatott.

A lepattanózást ugyan 42–38-ra elveszítette a házigazda, és több eladott labdánk is volt, de a büntetőket és a triplákat is jobban dobtuk, ami döntőnek bizonyult.

Az 5–5-ös mérleggel álló magyar válogatott életben tartotta kijutási esélyeit, legközelebb februárban lép pályára a csapat Olaszországban.

KOSÁRLABDA
FÉRFI VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
4. CSOPORT, J-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 91–86
(12–15, 22–14, 22–24, 22–25, 13–8) – hosszabbítás után
Tüskecsarnok, 3000 néző. V: Glisics (szerb), Aunkrogers (lett), Salins (lett)
MAGYARORSZÁG:
Govens 15/3, VOJVODA 22/15, BENKE 21/9, ALLEN 9/3, Keller Á. 5. Csere: Perl 6, EILINGSFELD 11/3, Váradi 2, Horti
Szövetségi kapitány:
Ivkovics Sztojan
HOLLANDIA:
KLOOF 14/3, De Jong 5/3, Hammink 10, Kherrazi 4, VAN DER MARS 19. Csere: FRANKE 23/3, Oudendag 1, Slagter 5/3, Kok 5
Toon van Helfteren
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–7. 5. p.: 8–12. 9. p.: 10–15. 12. p.: 15–19. 13. p.: 20–19. 18. p.: 29–27. 24. p.: 39–40. 26. p.: 50–44. 28. p.: 54–47. 29. p.: 54–51. 33. p.: 68–57. 35. p.: 68–61. 37. p.: 69–64. 39. p.: 73–69. 43. p.: 82–80. 44. p.: 85–81
Kipontozódott:
Keller Á. (40. p.), Eilingsfeld (44.), Slagter (45.)
MESTERMÉRLEG:

Ivkovics Sztojan:
– A legnagyobb öröm, hogy ennyi ember, család, gyerek kijött erre a mérkőzésre. A közönség nem azért szereti a csapatot, mert a világon az egyik legjobb, hanem mert óriási harcosokból áll. A sorsunk nem a mi kezünkben van, a legfontosabb az utolsó, horvátok elleni meccs, ha azon nyerünk, akkor a következő selejtezőre a második kalapból húznak minket és Európa legjobb 16 csapata közé kerülünk.
Toon van Helfteren:
Szomorú vagyok. Túl sok támadólepattanót engedtünk az ellenfélnek, és a triplákat is jobban dobták, ezért kerekedtek felül.