Férfi kosár NB I: vesztett helyzetből jött vissza a Nyíregyháza

2012.10.05. 20:32
Szoros mérkőzésen hazai siker született pénteken Nyíregyházán a férfi kosárlabda NB I első fordulójában, a hazai csapat vesztett állásból jött vissza a hajrában.

Miként a csütörtöki nyitó mérkőzésen, Szombathelyen, az idény második bajnokiján is az a csapat járt rosszul, amelyik a meccs nagy részében vezetett. A pécsiek a harmadik negyedben 11 ponttal is előrébb tartották, mint nyíregyházi házigazdáik, ám az NYKK nagyot hajrázva, a lett Martins Berkis büntetőivel és Mohácsi Máté triplájával fordítani tudott. Ez a szabolcsiak tizenkettedik idénye az élvonalban, és most először tudták megnyerni a szezonnyitó mérkőzésüket.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–Pécsi VSK-PANNONPOWER 70–66 (18–19, 14–15, 21–21, 17–11)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Papp P., Fodor A., Vida B.
NYÍREGYHÁZA: NELSON 21/3, BERKIS 16/6, MOHÁCSI 18/9, Boldizsár, B. Davis 4. Cs: Kaluha 9/3, Micsics 2, Siska. Edző: Ferenczi Tamás
PÉCS: Loesing 18/3, Kovács P. 10, Legion 12, Nagy K., TÓTH N. 10. Cs: Bíró O. 4, Csabay 8, Bödör 4. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. p.: 9–2. 7. p.: 17–13. 14. p.: 20–27. 18. p.: 29–32. 22. p.: 35–34. 24. p.: 35–44. 27. p.: 41–52. 29. p.: 50–54. 34. p.: 55–61, 39. p.: 65–65
Kipontozódott: Kovács P. (40. perc)
Ferenczi Tamás: – A csapat tartását bizonyítja, hogy vesztett állásból jöttünk vissza a mérkőzésbe, és megtaláltuk azokat az embereket, akik fontos kosarakat tudtak dobni.
Csirke Ferenc: – Kétszer is vezettünk már tíz ponttal, ám a végén kiütközött a rutintalanságunk, és az, hogy nincs még harmadik idegenlégiósunk. Csak magunknak köszönhetjük a vereséget.