Férfi kosár NB I: tovább épült a két nagy győzelmi széria

2012.12.15. 20:36
A tabella első két helyén utazó Alba Fehérvár és Kaposvár folytatta győzelmi sorozatát a férfi kosárlabda NB I 12. fordulójának szombati játéknapján.

A ZTE a 8. percig tartotta a lépést a Fehérvárral, akkor azonban a vendégek Keller Ákos vezérletével futottak egy 8–0-t, és onnantól többé-kevésbé távol tartották maguktól ellenfelüket. A második félidőben egyre inkább elhúzott a vendégcsapat, és végül kerek harmincpontos győzelemmel könyvelte el sorozatban a hetedik sikerét.

A légiósai repítette Kaposvár ötös győzelmi szériánál tart. A somogyiak nagyon megnyomták az első negyedet (34–18) a Körmend ellen, s habár játékuk visszaesett, előnyüket nem herdálták el, és az idényben harmadszor száz pont fölé jutottak – sőt a 105 pont csapatcsúcs ebben a bajnokságban.

A tétnek megfelelően az utolsó percig kiélezett csatát hozott a Pécs és a Nyíregyháza mérkőzése. A jobban hajrázó baranyaiak visszavágtak az első fordulóban elszenvedett vereségért, sőt győzelmük egy ponttal meghaladta a nyíregyházi kudarcot – ez a nyolcba kerülés szempontjából még fontos lehet.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
KAPOSVÁRI KK–LAMI–VÉD KÖRMEND 105–88 (34–18, 16–29, 30–26, 23–15)
Kaposvár, 800 néző. V: Kapitány G., Hegedűs T., Jakab L.
KAPOSVÁR: Drahos, DUNN 26, SWANSTON 26/9, HENDLEIN 17, SPICA 24. Cs: Kiss K. 5/3, Kovács S , Dávid 7, Fekete N., Bíró. Vezetőedző: Fekete Ádám
LAMI-VÉD KÖRMEND: Ruják 4, Simpson 10/6, FERENCZ 17/9, BULJAN 18/3 SHAW 24. Cs: Fodor G. 2, Farkas 7/3, Kutasi 6, Sömenek. Vezetőedző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása: 3. p.: 9–2. 9. p: 32–16. 15. p.: 45–31. 19. p.: 48–43. 25. p.: 65–62. 31. p. 82–73. 35. p.: 96–78. 39. p: 103–86
Fekete Ádám: – Ez a meccs úgy indult, hogy igazi gála lesz belőle, de sajnos elveszítettük a ritmusunkat. Ezt a Körmend megérezte és remekül kihasználta. A harmadik negyed közepétől aztán, ha több hibával is játszottunk, de sikerült nyernünk. Köszönjük a szurkolóknak, hogy egyre nagyobb létszámban biztatnak bennünket. Sokat jelent a támogatásuk.
Hencsey Tamás: – Gratulálok a Kaposvárnak, megérdemelten nyert! A problémánk az volt, hogy az első negyedben nem a megbeszéltek szerint, csapatként játszottunk. A folytatásban aztán már így kosárlabdáztunk, és volt is keresnivalónk, hiszen a szünetig feljöttünk öt pontra. A második félidő egyes szakaszaiban megint az egyénieskedésé volt a főszerep, és a lepattanócsatát is nagyon elveszítettük.
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–ALBA FEHÉRVÁR 56–86 (17–24, 15–18, 18–20, 6–24)
Zalaegerszeg, 1200 néző. V: Vígh, Farkas, Benedek
ZALAEGERSZEG: Copeland 17/9, Gáspár 8/6, Hudson 14, Koma 7, Simovics 9. Cs: Puszta, Borszéki, Kertész 1, Baki, Kerkai. Edző: Völgyi Péter
FEHÉRVÁR: MOORE 14/6, Supola 3, HOLLIS 20/3, Szabó Zs. 19/3, Keller Á. 11. Cs: Juhos 9/3, Medve 1, Lekli 7, Keller V., Somogyfoki 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–9. 9. p.: 15–22. 15. p.: 19–30. 16. p.: 21–33. 23. p.: 36–46. 28. p.: 42–66. 32. p.: 53–67. 35. p.: 53–72
Völgyi Péter: – Fizikailag a legerősebb csapat az Alba, ami a lepattanókban szépen megmutatkozott. Nem sikerült megvalósítanunk a terveinket, ráadásul rengeteg tiszta helyzetet puskáztunk el.
Dzunics Braniszlav: – Az első pillanattól agresszív, jó ritmusú játékkal és sok lepattanóval kosárlabdáztunk. A második félidőben be is találtunk kintről, ezért lett nagy a különbség.
PVSK-PANNONPOWER–MARSO-VAGÉP NYKK 83–78 (23–20, 19–18, 17–19, 24–21)
Pécs, 800 néző. V: Győrffy, Szabó G., Boros T.
PÉCS: Loesing 13/3, KOVÁCS P. 15/3, LEGION 24/18, TÓTH N. 14/6, Hendley 6. Cs: Halász 4, Nagy K. 7/3, Csabay, Horváth B. Edző: Csirke Ferenc
NYÍREGYHÁZA: Polyák 10, Mohácsi 9, BERKIS 25/18, Boldizsár 8, DAVIS 18/3. Cs: Kaluha 5, Mondzinger 3/3, Siska. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–6. 6. p.: 17–12. 13. p.: 26–22. 17. p: 35–31. 23. p.: 46–38. 26. p.: 53–44. 33. p.: 64–62. 37. p.: 72–67
Csirke Ferenc: – Azt kaptam, amit vártam: háromszor volt lehetőségünk, hogy megrogyasszuk a nagyon szívós Nyíregyházát, de ez saját hibáink miatt nem sikerült. Végül egy olyan meccset nyertünk meg, amelyen egyetlen büntetőt sem dobtunk be.
Ferenczi Tamás: – Ez a hatodik olyan idegenbeli találkozónk, amelyen küzdünk-hajtunk, egálban vagyunk, de a végjátékot elbukjuk. Talán egy rutinos légióssal…