Férfi kosár NB I: tízperces kihagyás okozta a Falco vesztét

2017.04.23. 20:00
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának 7. fordulójában a felsőház listavezetője, az Alba Fehérvár hazai pályán 93–80-ra győzött a Falco Szombathely ellen. A felsőház másik vasárnapi meccsén a Zalakerámia ZTE KK egy rendkívül izgalmas és eseménydús mérkőzésen 102–98-ra győzött a Szolnoki Olaj otthonában.

ALBA FEHÉRVÁR–FALCO SZOMBATHELY ALBA FEHÉRVÁR–FALCO SZOMBATHELY

Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, tíz perc játék után 21–21 állt az eredményjelzőn. A pihenőt követően azonban ritmust váltott az Alba Fehérvár, és elsöprő játékot bemutatva harmincegy pontot dobott, miközben csak kilencet kapott, így a hazaiak megnyugtató előnnyel vonulhattak a szünetre (52–30).

A fordulás után magára talált a Falco fokozatosan közelebb lépett a hazaiakhoz, ám hiába nyerte meg a harmadik és a negyedik negyedet is, tizenhárom ponttal, 93–80-ra kikapott.

A meccs legeredményesebbje a 25 pontig jutó Brandon Taylor volt, de mindenképp említést érdemel a dupla duplát (21 pont, 14 lepattanó) elérő Lóránt Péter teljesítménye is.

SZOLNOKI OLAJ–ZALAKERÁMIA ZTE

Hazai pályán jól kezdett az Olaj, az első negyedben hatpontos előnyre tett szert (25–19). Ezzel sokáig jól is gazdálkodtak a szolnokiak, a ZTE fokozatos zárkózása azonban szoros végjátékot ígért. Ez pedig valósággá is vált, az utolsó negyedet kétpontos hátrányból kezdő zalaiak harminckét pontot dobtak, míg a Szolnok csak huszonhatig jutott, így a ZTE fordított és 102–98-ra nyert, a Falco vereségét kihasználva pedig fellépett a dobogó legalsó fokára.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ
7. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR-PUEBLA PLUS–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 93–80 (21–21, 31–9, 18–26, 23–24)
Székesfehérvár, 1800
néző.V:Cziffra, Török R., Frányó
FEHÉRVÁR:B. TAYLOR25/12,Mohammed12,Markovics17/3,LÓRÁNT21,KELLER Á.17/6. Csere:Farr1,Keller I., Somogyfoki. Edző:Dzunics Braniszlav
FALCO:Medford4,GOVENS16/3,Váradi14/6,PUSTAHVAR15/9,Zsigeranovics2. Csere:Kovács P.2,Tóth N.8,Bognár2,Barham11/9,Simon K.6. Edző:Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc:9–3.5. p.:13–10.8. p:19–15.12. p.:25–23.15. p.:38–28.18. p.:48–28.22. p.:58–33.25. p.:61–37.28. p.:64–47.32. p.:77–61.35. p:85–66.38. p.:91–73
Dzunics Braniszlav: –Minden dicséretet megérdemelnek a játékosaim, sikerült minden energiánkat mozgósítani a találkozóra, ami a Falco ellen elengedhetetlen. Örülök, hogy kevés volt az eladott labdánk, és annak is, hogy meg tudtuk őrizni a megszerzett előnyünket.
Szrecsko Szekulovics: –Végig egál volt a meccs, egyedül a második negyed volt, ahol látványosan több hibát követtünk el, mint az Alba. Ott volt három támadásunk egymás után, amikor vagy lépéshibánk volt, vagy csúszott a labda, egy Alba erősségű csapat ellen ez nagyon nem fér bele. Ha a negyven perc egészét nézzük, büszke vagyok a játékosaimra, komoly sorozatterhelésben vagyunk, most a fáradtság is kiütközött.

SZOLNOKI OLAJ KK– ZALAKERÁMIA ZTE KK 98–102 (25–19, 20–21, 27–30, 26–32)
Szolnok, 1070
néző. V: Benczur, Győrffy, Hegedűs T.
SZOLNOK:Pavlicsevics12/9,VOJVODA21/9,BARNIES22/12,EILINGSFELD13/3,ANDRIC17. Csere:Tóth Á.4,Wittmann, Boriszov4,Popovics5. Edző:Kmézics Zoran
ZTE:UBILLA17/6,NORFLEET26/12,BENKE18/3,Szabó Zs.2,DRUNGILAS14. Csere:Mohácsi6/6,Kiss R.3/3,WRIGHT16. Edző:Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc:9–0.7. p.:23–12.14. p.:32–27.16. p.:32–32.18. p.:42–34.24. p.:60–55.28. p.:72–63.32. p.:74–80.34. p.:82–80.37. p.:85–90.40. p.:92–98
Kipontozódott:Drungilas (36. p.), Vojvoda (38. p.)
Kmézics Zoran: –Önmagáért beszél a százkét kapott pontunk, jó kezdés után a kezdőötöst nem tudtam végigjátszatni, sajnos rotálnom kellett, közben viszont nagyon sok faultot ítéltek ellenünk, ez is hátráltatta csapatunkat. Azt azonban el kell mondani, hogy a ZTE okosan kihasználta hibáinkat, sok könnyű gólt dobott, és a palánkok alatt sem voltunk az igaziak. Nincs semmi veszve, mennünk kell tovább, és nem szabad a hitünket elveszíteni.
Bencze Tamás: –Tudtuk, hogy ki-ki meccs lesz Szolnokon, azt is tudtuk, hogy a hazaiakon lesz a nagyobb nyomás. Így is történt. Most is hátrányból fordítottunk, taktikusan játszottunk, győzelmünkkel nagy lépést tettünk afelé, hogy a középszakaszban a legjobb négy között végezzünk.