Férfi kosár NB I: szoros meccsen verte a Szolnok a DEAC-ot

2023.10.12. 19:57
A Szolnoki Olaj hazai pályán 73–66-ra legyőzte a DEAC-ot a férfi kosárlabda NB I 3. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A mérkőzést megelőzően köszöntötték a Szolnoki Olajbányász '91-es bajnokcsapatának kiválóságát, Bekics Lászlót, aki október 4-én ünnepelte 60. születésnapját. Az egykori válogatott centernek, közönségkedvencnek a Szolnokért Emlékérem Aranyfokozata elismerést adta át Szalay Ferenc Szolnok polgármestere.

SZOLNOK:
Pongó Máté 4, Pallai 3/3, Eads 4, D. THOMAS 19/3, RÉVÉSZ Á. 14/6. Csere: CLAY 13/3, RUDNER 10/9, Sebők, Arabo 6. Edző: Miodrag Rajkovics
DEBRECEN: EDWIN 10, Neuwirth, Mócsán 9/3, WILLIAMSON 17/9, BULJEVIC 15. Csere: Drenovac 10, Kenéz, Buckles 1, Ságodi 4, Kenéz. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása: 4. perc: 11–4. 8. p.: 18–12, 14. p.: 27–23, 18. p.: 30–30. 24. p.: 42–44. 29. p.: 52–50. 34. p.: 61–55. 37. p.: 66–60. 39. p.: 73–66. Kipontozódott: Buckles (32. p.)
Miograd Rajkovics: – Mindenki hozta magát a mérkőzésen, ami nagy előny volt, ezen meccsen, hiszen két kulcsemberünk is hiányzott. A dobásaink nem mindig voltak tökéletesek, de védekezésünk elsőrangú volt. Annak külön örülök, hogy a magyar játékosaink Révész Ádám vezetésével eredményesen vették fel a harcot a DEAC légiósaival szemben. Ismét bizonyították, hogy lehet rájuk számítani.
Andjelko Mandics: – Nagy küzdelem folyt a pályán negyven percen keresztül. Mindkét csapat nagyon jól védekezett, ezért nem voltak könnyű dobások. A záró negyedben volt egy pár perc, amikor nem koncentráltunk eléggé, amit a szolnokiak jól kihasználtak, és megérdemelten nyertek.
Tudósított: VARGA CSABA

1. Oroszlány 2 2 194–138 1.000 4
2. Szombathely 2 2 193–164 1.000 4
3. Körmend 2 2 160–133 1.000 4
4. Szolnok 3 3 226–206 1.000 6
5. Fehérvár 2 2 174–160 1.000 4
6. Kaposvár 2 1 1 165–160 0.750 3
7. Szeged 2 1 1 195–195 0.750 3