Férfi kosár NB I: száz pont fölött a Falco, beijesztett a MAFC

2015.02.04. 20:09
A PVSK-PannonPower nem találta a Falco KC Szombathely lendületes támadójátékának az ellenszerét (Fotó: Kováts Zoltán)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 21. fordulójában a Falco KC Szombathely hazai környezetben három negyeden keresztül lehengerlő támadójátékkal nemcsak biztosan nyert a PVSK-PannonPower ellen, hanem száz pont fölé is jutott.

Ahhoz képest, hogy a forduló előtt a Falco csak leheletnyivel állt jobb mutatóval a tabellán, mint a PVSK, a szombathelyi mérkőzésen csak a hazaiak osztottak lapokat. Legalábbis ami ütést is ért. A vendéglátók a 28 pontos első negyedükre még rá tudtak emelni kettőt a második játékrészben, így a K.O.-siker már a félidőre eldöntetett, a kérdés az marad, hogy 100 pont fölé jutnak-e a szombathelyiek. Nos, azért a végén a lehető legszűkebben, de meglett.

Kiegyenlített első félidő végén a házigazda szegediek a harmadik negyedben nyújtott jobb teljesítményükkel hárompontos előnnyel várhatták a záró felvonást, amelyben indulásként mindkét együttes tudott vezetni, ám a meggyőzőbb hazai hajrá, a 11–0-s roham után a Nyíregyháza kénytelen volt fejet hajtani, a záró percre így már nem maradt izgalom.

Az első negyedben nemcsak ellenfelét, talán még magát is meglepő MAFC a folytatásban leblokkolt: a 24–9-re(!) megnyert második negyeddel nyeregbe kerültek a fehérváriak, akik a végső dudaszóig le sem estek onnan, és biztosan nyertek.

Zalaegerszegen kiegyenlített első három negyedet követően a záró felvonás döntött, az pedig a házigazdának sikerült jobban a Kaposvár ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ
FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 101–69 (28–19, 30–20, 26–13, 17–17)
Szombathely, 1800
néző. V: Földházi, Gál, Fodor
FALCO: MARTINICS 31/15, PERL 15/6, VÁRADI B. 4, Will 9/9, KRISZTANOVICS 21/6. Cs: Bognár 7/3, Majsztorovics 8, Bazsó, Simon K. 2, Hall 2, Dukics 2. Edző: Kálmán László
PÉCS: Nelson 10, Bíró 2, Pahlmblad 16/6, BUDIMIR 15/3, Horti 4. Cs: Halász 11/3, Harazin 7, Sztojanovics 4, Czukor. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–9. 7. p.: 20–13. 9. p.: 25–13. 13. p.: 32–30. 17. p.: 43–30. 20. p.: 58–39. 22.p.: 61–41. 25. p.: 75–43. 27. p.: 80–47. 32. p.: 86–52. 35. p.: 91–65.
Kálmán László:
– Bizonyítottuk, hogy ott a helyünk a legjobb négyben. Ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. A csapat fantasztikusan játszott, győzelmünket Gráczer György ügyvezetőnk két napja elhunyt édesanyjának ajánljuk.
Csirke Ferenc: – Megérdemelten nyert a Falco, gratulálnom kell nekik – ez a helyünkre tett minket. Úgy tűnik, hogy a januári menetelésben elfáradtunk, hiányzott a dinamika a csapatból, ez főleg védekezésben látszott. A Falco extra dobóteljesítménnyel rukkolt elő. Még mindig a saját kezünkben van a sorsunk.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–MARSO NYÍREGYHÁZA KK 87–78 (20–24, 22–22, 19–12, 26–20)
Szeged, 600
néző. V: Farkas G., Söjtöry, Minár
SZEDEÁK: JEREMINOV 17, Molnár A. 11, Kiss Zs. 3/3, CSIRICS 17/9, BALABAN 31. Cs: Sztefanovics, Kuntics 8/3. Edző: Nikola Lazics
NYÍREGYHÁZA: Savic, TAYLOR 23/3, Nagy K. 6/6, KOLARICS 13/6, HUJDUROVIC 25/6. Cs: Molnár M., Helmeczi, Lajsz, Vaszojevics 11/3. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–4. 8. p.: 15–19. 15. p.: 27–39. 18. p.: 35–43. 23. p.: 47–48. 28. p.: 56–55. 32. p.: 61–63. 37. p.: 74–76. 39. p.: 81–76
Kipontozódott: Molnár A. (31. p.), Nagy K. (37. p.), Kolarics (38. p.), Vaszojevics (39. p.)
Nikola Lazics:
– A mindkét csapat számára fontos mérkőzésen görcsösen kosárlabdáztunk. Győzelmünket ezúttal is a megalkuvás nélküli küzdeni tudásunknak köszönhetjük.
Sitku Ernő: – Egy megnyert mérkőzést vesztettünk el butaságaink miatt. A jövőben fegyelmezettebben kell játszanunk.

MAFC–ALBA FEHÉRVÁR 65–79 (20–16, 9–24, ,21–20, 15–19)
Gabányi Sportcsarnok, 300
néző. V: Benczur, Vida, Hervay
MAFC: HUNTER 11/3, LAKOSA 12, Nikitin 2, Fodor 6, BROWN 27/15. Cs: Misek, Plagits 2, Timkó 2, Tursics, Mócsár 3/3. Edző: Stefan Timbus
FEHÉRVÁR: KALVE 13, Tóth P. 4, CSORVÁSI 13, SUPOLA 9/3, KROMAH 15. Cs: Simon P. 11, Juhos 3, Kovács Á. 9, Gilchrist 2. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–7. 15. p.: 26–30. 25. p.: 37–50. 35. p.: 55–71
Stefan Timbus: – Jól kezdtünk, de a második negyed gyengére sikerült. Nem tudtunk mit kezdeni az ellenfél kemény védekezésével, néhány labdát eladtunk, és ez döntőben befolyásolta a végkimenetelt.
Székely Norbert: – A nagyon jól koncentráló, nagy szívvel játszó, roppant szervezett MAFC-ot nehezen győztük le. A változtatások hol az egyik, hol a másik csapatnak okoztak pillanatnyi nehézségeket. A harmadik negyed végén eldönthettük volna a mérkőzést, örülök a győzelemnek, mert együtt ünnepelhettük azokkal a lelkes szurkolóinkkal, akik elkísérték a csapatot.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–KAPOSVÁRI KK 94–89 (20–23, 25–24, 20–21, 29–21)
Zalaegerszeg, 500
néző. V: Szabó G., Boros T., Kulcsár T.
ZTE: Dzambics 14, MOHÁCSI 14/9, PANICS 25/15, Cohadarevics 13, TAMIR 17. Cs: Czinger 2, Sz. Fekete 9/3, Olasz. Edző: Milos Sporar
KAPOSVÁR: Frazier 15/9, Jancsikin 3/3, RAIVIO 26, HENDLEIN 18, SPICA 24. Cs: Grebenár 1, Benke 2, Horváth M. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–12. 16. p.: 32–39. 18. p.: 39–39. 28. p.: 61–68. 35. p.: 72–74. 38. p.: 85–74
Kipontozódott: Jancsikin (35. p.), Cohadarevics (37. p.), Spica (40. p.)
Milos Sporar:
– Meghaltak játékosam a győzelemért. Nagyon szükségünk volt erre a sikerre, hogy átszakadjanak a gátak a fiúkban. Nincs okunk az ünneplésre, de végre adhatok kis pihenőt a játékosoknak, hogy utána keményen készüljünk a playoutra.
Fekete Ádám: – Nagyot küzdött a Zalaegerszeg, a kulcspillanatokban extra dobásaik beestek. Fegyelmezetlenül játszottunk, a gyenge pontokat, amiket szerettem volna, csak időnként támadtuk, rossz döntéseket hoztunk. Sajnos a végén egyéni akciók voltak a csapatjáték helyett, hiányzott egy higgadt irányító.