Férfi kosár NB I: Sopronban elveszítette veretlenségét a Fehérvár

2012.10.31. 21:09
A férfi kosárlabda NB I-ben a Sopron KC hazai pályán kilenc ponttal, 79–70-re legyőzte a meccs előtt veretlenül listavezető Fehérvárt.

Nincs már veretlen csapat a férfi kosárlabda NB I-ben, miután szerdán, a 2. fordulóból elmaradt meccsen a Sopron otthon legyőzte az eddigi négy találkozóját megnyerő Fehérvárt.

A hazaiak már a meccs elején jelezték, hogy szeretnék megfosztani veretlenségétől az Albát, ugyanis a meccs első tripláját szerző Tóth Gergely sikeres távolija után már a 3. percben 7–1-re vezetett a Sopron, a 4. percben Jeremy Wise sikeres büntetői után már 14–4-et mutatott az eredményjelző.

Ez a kezdés tulajdonképpen a meccs mentét is meghatározta, az Alba ugyanis a meccs nagy részében futott az eredmény után.

Az első negyed 27–21-es hazai vezetéssel zárult, a második játékrész elején Brandon Wood és Supola Zoltán kosarainak köszönhetően egy pontra felzárkózott a fehérvári csapat, a 16. percben Damian Hollis triplájával 35–35-nél pedig egyenlített is, majd két perccel később Ronald Moore sikeres közelije után 39–37-nél már vezetett, és egy ponttal a nagyszünetben is előrébb járt (43–42 volt az Alba javára).

A vendégek feltámadása azonban rövid ideig tartott, a harmadik negyedtől már ismét a hazaiak akarata érvényesült, Wise mellett az egyaránt 26-26 pontig jutó Filip Barovic és Dontay Thomas is remekelt, utóbbi hat triplát is elsüllyesztett.

A Sopron végül 79–70-re győzött, ez volt a csapat harmadik sikere a szezonban. Az első vereségét elszenvedő Alba edzője, Dzunics Braniszlav a meccs után elismerte, a kritikus pillanatokban alulmaradtak, így megérdemelten győzött a Sopron.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 2. FORDULÓBÓL ELMARADT MÉRKŐZÉSEN
SOPRON KC–ALBA FEHÉRVÁR 79–70 (27–21, 15–22, 19–11, 18–16)
Sopron, 1600 néző. V: Benczur, Frányó, Fodor A.
SOPRON: THOMAS 26/18, WISE 15/3, MOLNÁR A., TÓTH G. 10/6, BAROVIC 26. Cs: VESZTERGOM, Keresztes 2, Gombás, Takács, Bus. Edző: Meszlényi Róbert
FEHÉRVÁR: MOORE 7/3, WOOD 22, Hollis 7/3, Szabó Zs. 9/3, Keller 2. Cs: Lekli 9, SUPOLA 9/3, Medve 3/3, Juhos 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–1. 4. p.: 12–4. 7. p.: 19–12. 14. p.: 35–28. 16. p.: 35–35. 19. p.: 39–39. 24. p.: 44–46. 26. p.: 51–48. 29. p.: 54–54. 32. p.: 64–61. 35. p.: 70–63. 38. p.: 75–65
Kipontozódott: Hollis (34. p.), Keller (40. p.), Wise (40. p.)
Meszlényi Róbert: – A második félidőre feljavultunk, és megállítottuk a vendégek gyors ritmusú játékát. Csapatként küzdöttünk, azt hiszem, megérdemelten nyertünk.
Dzunics Braniszlav: – Harcoltunk, harcoltunk, de ezt a hazaiak jobban tették. Kritikus pillanatokban sem védekezésben, sem támadásban nem hoztuk az elvárhatót.