Férfi kosár NB I: az elődöntő küszöbén a KTE és az Olaj

2015.04.25. 19:45
A Szolnoknak verejtékeznie kellett, <br />de nyert Szegeden (Fotó: Meder István)
A KTE-Duna Aszfalt férfi kosárlabdacsapata hazai pályán második mérkőzését is megnyerte a PVSK-PANNONPOWER elleni negyeddöntős párharcban, így egy mérkőzésre került a továbbjutástól. A kecskemétiek kiütéses, 82–56-os sikert arattak. Szintén 2–0-ra vezet a Szolnoki Olaj, amely kemény csatát nyert meg Szegeden. Kiegyenlítette párharcát a Kaposvárt legyőző Sopron és az Atomerőmű ellen diadalmaskodó Falco.

KTE–PVSK

Kedd után szombaton is Kecskemét: másodszor is a Messzi István Sportcsarnokban csapott össze az első meccset megnyerő KTE és a PVSK. A pécsiek 5–3-ra még vezettek, ám 6–5 után már csak a Kecskemét volt előnyben, a vendégcsapatra az üldöző szerepe nehezedett. A KTE Marko Djeraszimovics büntetőivel érte el a tízpontos különbséget (21–11), és ezt követően stabilizálni is tudta előnyét, bár a PVSK többször is (viszonylag) közel jött.

A harmadik negyed vége már teljes KTE-fölényt hozott, a kecskemétiek előbb 54–40-re elhúztak, majd egy 13–0-s sorozattal a padlóra küldték a pécsieket. A hajrá semmiféle izgalmat nem tartogatott, a KTE 82–56-ra győzött és 2–0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. Mondhatni, a kecskemétiek három meccslabdához jutottak...

A mérkőzés legeredményesebbje a KTE centere, Filip Barovics volt, 25 pontja mellé 11 lepattanót is leszedett – Djeraszimovics pedig hatból öt bedobott hárompontossal és 17 ponttal zárt. A PVSK-ból egy játékos sem jutott 12 pont fölé.

SZEGED–SZOLNOKI OLAJ

Az Olaj már az első mérkőzésen is megizzadt a Szedeákkal szemben, és most sem volt ez másként: a „rájátszásújonc” szegediek megint kiélezett csatába kényszerítették bele az első kiemeltet.

Az első negyedet tíz ponttal megnyerte az Olaj, a második, igen pontszegény játékrészben pedig tartotta a fórt – csakhogy ezt követően nagyon összekapta magát a Szeged, előbb feljött, majd Csirics triplája után már 50–49-re vezetett! Az eredményjelző hibája miatt jött egy kis kényszerszünet, a Szolnok visszavette az előnyt, majd váltott vezetéssel haladtak a csapatok – a harmadik negyed végén 62–61-re vezetett a vendégcsapat.

A hajrát az Olaj kezdte jobban, 66–66 után 83–72-re elhúzott, és ezzel el is döntötte a mérkőzést: a Szegednek már nem maradt ereje, hogy még egyszer behozza a szolnokiak előnyét. A Szolnoki Olaj 85–73-as sikerrel jutott 2–0-s előnyhöz a párharcban – a szegediek vigaszdíja, hogy vastapsot kaptak szurkolóiktól.

FALCO–ATOMERŐMŰ

Az Aréna Savariába kilátogató drukkerek három negyeden keresztül szoros mérkőzést láthattak: miközben kívülről mindkét csapat gyengén dobott, a szombathelyiek szép lassan elléptek az ASE-től, akik azért a nagyszünetre nyolcpontos hátrányig visszakapaszkodtak.

A harmadik negyedben nagyon jött az Atomerőmű, három pontra felzárkózott, ám a negyed végén Váradi Benedek parádés triplát dobott saját büntetővonaláról. Ez feldobta a nyolcpontos előnyhöz jutó Falcót és megtörte a vendégeket, akik bénultan nézték, hogy a szombathelyi csapat a negyedik negyed elején elhúz és eldönti a mérkőzést – a vége 95–77.

SOPRON–KAPOSVÁR

Nem 0–2, 1–1: a Sopron hiába kapott nagy ruhát az első mérkőzésen, hazai pályán ki tudott egyenlíteni.

A Kaposvár öt ponttal nyitott Sopronban, de előnyét csak 10–11-ig tudta megtartani, ezt követően szoros csata jött, váltott vezetéssel. A Sopron többször is hiába próbált meglépni, a Kaposvár mindig visszakapaszkodott, majd Nick Raivio triplájával egyenlített, sőt, Marco Spica kosara után átvette a vezetést (29–31).

A vendégek hétpontos előnyig eljutottak, de tovább nem – a Sopron időben behúzta a féket. A hajrában még mindig a Sopron nyakában lihegett a Kaposvár, ám 68–66 után egy 8–0-s sorozattal a házigazda végleg leszakította ellenfelét, így kiegyenlítette a párharcot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–SZOLNOKI OLAJ KK 73–85 (23–33, 12–12, 26–17, 12–23)
Szeged, 800 néző. Vezette: Farkas, Boros, Balogh Gy.
Szeged: Jereminov 12/9, MOLNÁR A. 10, Stefanovics 3/3, CSIRICS 24/9, BALABAN 13. Csere: Kiss Zs. 3/3, Kuntics 8/3. Edző: Nikola Lazics
Szolnok: JONES 13/3, VOJVODA 23/6, Milosevics 7/3, Keller Á. 8, Báder 6. Csere: GIPSON 8/3, RAKICS 15/6, Wittmann 5/3, Peringer. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–10. 6. p.: 9–15. 8. p.: 12–26. 14. p.: 25–39. 17. p.: 31–41. 21. p.: 35–49. 25. p.: 50–49. 28. p.: 54–57. 33. p.: 61–64. 34. p.: 68–71. 36. p.: 68–79. Kipontozódott: Milosevics (36. p.), Báder (40. p.), Rakics (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javára
Nikola Lazics:
– Mínusz tízzel kezdtünk, de a folytatásban is gondot okozott a Szolnok zónája, nem találtuk az ellenszert. Csapatom ezúttal is bizonyította, van tartása, hiszen a harmadik negyedben többször is átvettük a vezetést. A Szolnok az ország legerősebb keretű csapata, ezért nem lehet más elvárásom, mint az, hogy a harmadik meccsen is méltó ellenfelek legyünk.
Dragan Alekszics: A Szeged ezúttal is kemény ellenfélnek bizonyult. Ami minket illet, jobban játszottunk, mint szerdán Szolnokon. Gondot okoztak a korán összeszedett személyi hibák, ezért sűrűn kellett cserélnem. A lényeg, hogy megnyertük a meccset és bízom benne, kedden le is zárjuk a párharcot.

SOPRONI SÖRDÖGÖK–KAPOSVÁRI KK 80–71 (19–17, 12–20, 29–20, 20–14)
Sopron, 1300
néző. V: Cziffra, Győrffy, Jakab
SOPRON: Thomas 4, RUJÁK 23/3, Boriszov 7, Tóth G. 9, Poscsics 7. Csere: EDWARDS 18/3, Dénes 2, Takács 2, TREPÁK 8. Edző: Sabáli Balázs
KAPOSVÁR: Frazier 4, Fodor 10/3, RAIVIO 22/3, Hendlein 5/3, SPICA 20. Csere: Horváth M., Jancsikin 8/6, Benke 2. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 6. p.: 10–11. 9. p.: 15–15. 13. p.: 24–19. 15. p.: 27–19. 18. p.: 29–29. 23. p.: 42–42. 26. p.: 52–47. 28. p.: 56–53. 32. p.: 66–59. 35. p.: 70–66. 38. p.: 76–66
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Sabáli Balázs:
– Elértük a célunkat, kiegyenlítettünk. Nem volt könnyű dolgunk, mert volt öt rossz percünk, ami miatt majdnem elvesztettük a találkozót. A második félidőben Ruják András és Mario Edwards kiválóan játszott, és teljesítményükkel sikerült a győzelmet megszerezni.
Fekete Ádám: – Nyerni szerettünk volna, és a sok szurkolónk, aki elkísért bennünket, megérdemelte volna. A hazaiak okosan kihasználták a védekezésbeli hiányosságainkat, ráadásul ellenfelünknél volt két kosárlabdázó, aki extrát nyújtott.

KTE-DUNA ASZFALTPVSK-PANNONPOWER 82–56 (21–16, 21–17, 19–7, 21–16)
Kecskemét, 600
néző. V: Papp P., Benczur, Makovsky
KTE: KINNEY 3, Kovács P. 11/3, DJERASZIMOVICS 17/15, Ivosev 6, BAROVICS 25/3. Csere: Hegedűs G. 3/3, Pongó Máté 4, Pongó Martin 8/6, Karahodzsics, Mészáros M. 5/3, Keller I., Kővágó-Laska. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
PVSK: Nelson 2, HALÁSZ Á. 12/6, Budimir 4, Pahlmblad 12, Horti 8. Csere: Bíró O. 3/3, Harazin, Bödör 2, SZTOJANOVICS 11/3, Délity, Somogyfoki 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 7. p.: 11–9. 13. p.: 27–20. 17. p.: 32–27. 23. p.: 46–33. 28. p.: 52–38.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Kecskemét javára
Sztojan Ivkovics: – Kemény párharc volt, a tripláink jók voltak, ez döntötte el a meccset. Nincs ekkora különbség a két csapat között.
Csirke Ferenc: – Barovics nagyot alkotott, elég sima lett a meccs. A koncentráció nagyon hiányzott, főleg az elején. Úgy érzem, a keddi mérkőzés más lesz, a most kihagyott ziccerek otthon talán beesnek.

FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–ATOMERŐMŰ SE 95–77 (20–18, 25–22, 24–24, 26–13)
Szombathely, 1500
néző. V: Földházi, Hegedüs, Török
FALCO:
VÁRADI B. 15/9, Doyne 15/3, PERL 20/6, Dukics 7/6, KRSZTANOVICS 21. Csere: Majsztorovics 2, BOGNÁR 10, Hall 5, Will, Hódi, Kovács B., Popgyákunik. Edző: Kálmán László
ASE:
DUGAT 17/9, Medve 8/6, Eilingsfeld 12/3, Szabó Zs. 10/3, Evans 9/6. Csere: Kovács Á. 11/6, Körtélyesi, Tóth Á. 7, Baki 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása.
4 perc: 11–7. 8. p.: 19–13. 12. p.: 30–18. 17. p.: 35–32. 20. p.: 48–40. 23. p.: 56–46. 27. p.: 62–57. 31. p.: 79–64. 33. p.: 86–67. 37. p.: 91–75
Kipontozódott:
Perl (37. p.), ill. Dugat (33. p.), Tóth Á. (38. p.).

Kálmán László:
Nagyon büszke vagyok a srácokra, remek játékkal nyertek. Bizonyítottuk, hogy semmivel sem vagyunk rosszabb csapat, mint a Paks. Több jó egyéni teljesítmény is akadt nálunk. Ha legalább három játékosom így játszik, bárkit képesek vagyunk legyőzni. Kedden megpróbálunk idegenben is nyerni!
Dzunics Braniszlav: – Teljesen megérdemelten nyert a Falco. Védekezésben sajnos nem tudtuk megvalósítani azt, amit elterveztünk.