Férfi kosár NB I: sima paksi siker a Körmend ellen

2013.11.27. 19:37
Az Atomerőmű SE férfi kosárlabdacsapata sima, 98–82-es győzelmet aratott a tartalékos Körmend ellen az NB I egyetlen szerdai mérkőzésén.

A találkozó első pontjait a körmendi Török Rolland szerezte, de alighanem ő sem gondolta, hogy ekkor vezetnek először és utoljára... A listavezető Atomerőmű 4–4 után egy 13–0-s rohammal épített jelentős előnyt, ettől kezdve pedig a Körmend tisztes távolból követte csak a hazaiakat.

A szünetben 46–28 volt a paksi előny, és az Atomerőmű sikerét semmi sem veszélyeztette: a házigazdák húsz pont környékén stabilizálták a fórt. Az Atomerőműből hatan is eljutottak legalább tíz pontig, a paksiak jó támadójátékkal és csapatteljesítménnyel szórakoztatták közönségüket – a vége 98–82, a körmendiek azzal „vigasztalódhattak”, hogy a záró kosárzáporban húsz pont alá tudták csökkenteni a különbséget.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ATOMERŐMŰ SE
INKOGNITO FASHION KÖRMEND BC 98–82 (24–12, 22–16, 27–27, 25–27)
Paks, 800
néző. V: Papp B. Bognár T. Jakab L.
ATOMERŐMŰ:
Kovács Á. 7/3, MC GRUDER 13, KÖRTÉLYESI 13/3, Szabó Zs. 12, JONES 17. Csere: Tóth 12, VAUGHN 16/6, Baki 8/6, Eilingsfeld. Edző: Dzunics Braniszlav
KÖRMEND: Moore 7, Sonyák, FERENCZ 15/9, TÖRÖK 20/6, Grebenár. Csere: Fodor G. 10/6, Kusnyer 11/6, SÖMENEK 16/12, Kutasi 3/3. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása. 2.
perc: 2–2. 6. p.: 13–4. 14. p.: 30–18. 17. p.: 42–26. 19. p.: 46–28. 24. p.: 56–35. 27. p.: 65–44. 29. p.: 67–50. 32. p.: 77–59. 37. p.: 88–68.
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav: –
Nagyon jól kezdtünk, és az első félidőben mutatott játékkal a mérkőzés lényegi dolgait el is döntöttük. A fordulás után az ellenfélnek kedvező kosárlabdát játszottunk, de ez a végelszámolást tekintve már nem igen számított.
Hencsey Tamás: –
Gólgazdag mérkőzést játszottunk, amelyet a Paks megérdemelt győzelmét hozta. Az első félidőben megilletődötten játszottunk, aztán a második félidőre, feljavultunk, különösen támadásban. A fő problémát a lepattanók jelentették. Gratulálok Sömenek Martinnak, aki élt a bizalommal.

1. Atomerőmű SE 10 9 1 856–701 0.950
2. KTE-Duna Aszfalt 9 8 1 677–604 0.944
3. Kaposvári KK 9 6 3 705–701 0.833
4. Alba Fehérvár 9 6 3 765–706 0.833
5. Sopron KC 9 6 3 653–612 0.833
6. FORTRESS Jászberény 10 5 5 783–814 0.750
7. Zalakerámia-ZTE KK 9 4 5 662–690 0.722
8. Naturtex-SZTE-Szedeák 10 4 6 767–812 0.700