Férfi kosár NB I: sikerrel rajtolt a Körmend a középszakaszban

2017.04.02. 19:56
A Körmend hazai pályán 86–81-re legyőzte a Zalaegerszeget a férfi kosárlabda NB I felsőházi középszakaszának első fordulójában. A mérkőzés legeredményesebbje a hazaiak amerikai légiósa, Terry Allen lett 23 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 1. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–ZALAKERÁMIA ZTE KK 86–81 (26–23, 28–13, 13–27, 19–18)
Körmend, 2000 néző. V: Kapitány, Győrffy, Praksch
KÖRMEND: Petty 13/3, KROMAH 16/9, Ferencz, ALLEN 23/9, CSORVÁSI 16. Csere: L. Smith 11, Dickerson 7/3, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik
ZTE: UBILLA 14/9, NORFLEET 14, Benke Sz. 19/6, Szabó Zs. 8/3, DRUNGILAS 16. Csere: Mohácsi 3/3, J. Wright 3, Kis R. 4. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 8. p.: 18–19. 13. p.: 35–26. 18. p.: 52–29. 22. p.: 54–47. 27. p.: 65–56. 33. p.: 73–65. 37. p.: 81–76
Gasper Potocnik: – Az első félidőben szinte maradéktalanul megvalósítottunk mindent abból, amit előre elterveztünk. Érthetetlen számomra is az a játék, amit a második félidőben produkáltunk, ezért a szurkolóinktól is elnézést kérek. Elveszítettük a ritmusunkat, sok rossz döntést hoztunk, az egyéni megoldásokat erőltettük. A ZTE jó csapat, kis híján megbüntette a hibáinkat, a végén volt egy kis szerencsénk is.
Bencze Tamás: – A második negyedben nagy hátrányba kerültünk, mert mi fegyelmezetlenek voltunk, a Körmend pedig nagyon jól dobott. A félidőben sikerült rendet tennünk a fejekben és egy más csapat lépett pályára. Jól oldottuk meg a kettő a kettő elleni szituációkat és hibázásra kényszerítettük ellenfelünket, a szerzett labdákból könnyű kosarakat dobtunk. Sajnos a végén nem tudtunk élni a lehetőséggel.