Férfi kosár NB I: paksi reváns, nyert az Olaj

2013.04.27. 20:08
Majdnem fordulópont lett, de a Grebenár Péterről befújt sportszerűtlen után a paksiak ismét meg tudtak ugrani (Fotó: Fébert Ildikó)
A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének második mérkőzésén a címvédő Szolnoki Olaj Szombathelyen is nyert, így egy győzelemre került az elődöntőtől. Az Atomerőmű visszavágott a paksi vereségért, és Körmenden nyert, a Pécs pedig otthon a Fehérvár ellen, így utóbbi két párosnál az állás 1–1. A párharcok az egyik fél harmadik győztes mérkőzéséig tartanak.

A Szombathely a nyitányon fel tudta venni a versenyt az esélyesebb Szolnokkal, az Olaj előnye nehezen jött össze, és a különbség a folytatásban sem akart meggyőző lenni. A házigazdák végül dicséretesen helytálltak, emelt fővel, de vesztesen hagyták el a pályát. A győztes csapatban Horváth Ákos 22 pontot szerzett, de még nála is eredményesebb volt a vesztes oldalon Tomiszlav Ivosev, aki 23-ig jutott.

Alaposan felhúzta magát a hazai vereségén a Paks, amely gyakorlatilag az első negyedben tönkreverte a Körmendet (28–12). A folytatásban kiegyenesedtek ugyan a vendéglátók, sikerült felzárkózniuk, de már nem maradt sok esélyük arra, hogy ezúttal is nyerjenek.

Meglepte a Pécs az első negyedben a fehérváriakat, akiknek tízpontos hátrányból kellett volna kezdeni valamit. Ez már csak azért is nehezen jött össze, mert a nagyszünetig hárommal nőtt a különbség a két együttes között. Sőt, a záró felvonáshoz érve 14 ponttal mentek a pécsiek. Innen már a veszett fejsze nyele után kapott a vendégcsapat, de becsületből megtette, viszont csak kozmetikázni tudta a vereségét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
PÉCSI VSK-PANNONPOWER–ALBA FEHÉRVÁR 78–74 (23–13, 15–12, 18–17, 22–32)
Pécs, 1400
néző. Vezette: Benczur, Gorka, Balogh Gy.
PÉCS: LOESING 8, CSABAY 12/3, KOVÁCS P. 13/9, TÓTH N. 20/6, HENDLEY 14/6. Csere: Bíró 4/3, Nagy K. 3/3, Halász 4. Edző: Csirke Ferenc
FEHÉRVÁR: Moore 2, Hollis 13, WOOD 30/6, SZABÓ ZS. 17/15, KELLER Á. 7. Csere: Supola, Jones 5, Juhos, Bódi, Lekli. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–8. 7. p.: 13–8. 13. p.: 29–13. 17. p.: 36–19. 23. p.: 43–29. 26. p.: 49–38. 33. p.: 63–47. 37. p.: 65–54
Kipontozódott: Keller Á. (37. p.), Moore (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Csirke Ferenc:
– Mondhatnám, hogy egy egy, de nekünk sokkal többet jelent ez a győzelem. Nem tudom, hova lehet még feszíteni a gárda teljesítményét, de ismét átléptünk egy határt. Természetesen büszke vagyok a csapatra és a szurkolókra is.
Dzunics Braniszlav: – Csak elismerni tudom a pécsiek teljesítményét, nagyon idegesen kezdtük a mérkőzést, és ez rányomta a bélyegét a játékunkra.

SZOVA TREND OPTIKA KC–SZOLNOKI OLAJ KK 89–97 (25–24, 27–32, 18–23, 19–18)
Szombathely, 2000
néző. Vezette: Vígh, Győrffy, Frányó
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 16/6, Simon L., Will 11/3, IVOSEV 23/3, HARAZIN 16. Csere: Szanati 4, Váradi B. 5, Stafford, PERL 12/3, Bognár K. 2. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: Florence 3, HORVÁTH Á. 22/12, L. Markovics, GAY 11/3, BÁDER 15. Csere: BELL 17/6, Szabó M. 6, Németh I. 7/6, Sehovics 9, Simon B. 7, Fodor M. Edző: Nenad Asceric
Kipontozódott: Báder (38. p.), Gay (39. p.)
A három győzelemig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javára
Bencze Tamás:
– Mindent megtettünk, amit ebben az állapotban megtehettünk. Nagyon akartunk nyerni, de sajnos nem jött össze. A Szolnok végig dominált centerposzton, az első félidőben Horváth Ákost sem tudtuk megállítani.
Nenad Asceric: – Nehéz mérkőzésre számítottam, de arra nem gondoltam, hogy ilyen sok gond lesz a védekezésünkkel. Ellenünk minden csapat nagyon motiváltan lép pályára, így tett a Szombathely is. Ha három mérkőzés alatt akarjuk megnyerni a párharcot, akkor védekezésben és koncentrációban kell nagyot javulnunk.

LAMI-VÉD KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 80–98 (12–28, 26–17, 21–28, 21–25)
Körmend, 1700
néző. Vezette: Cziffra, Papp, Makovszky
KÖRMEND: Ruják 10, Fodor 11, FERENCZ 20/15, AUSTIN 20, Grebenár 2. Csere: Farkas 12/3, Kutasi 2, Sonyák, Sömenek, Kocsis, Golmán 3. Edző: Hencsey Tamás
PAKS: L. WILLIAMS 17/6, LEVY 21, VOJVODA 20/6, Körtélyesi 6, Tóth Á. 9. Csere: Idlet 6, Eilingsfeld, KÁMÁN 18/18, Kovács 1. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása: 6. p.: 4–13. 8. p.: 10–25. 16 p.: 24–43. 19. p.: 36–45. 26. p.: 51–59. 28. p.: 52–70. 34. p.: 63–81. 39. p.: 76–89
Kipontozódott: Idlet (29. p.), Farkas (38. p.)
Hencsey Tamás:
– Nagyon rosszul kezdtünk, így végig rohantunk az eredmény után. Nem sikerültek a dobásaink, lepattanózásban pedig nem tudtuk felvenni a harcot a paksiakkal, hiába küzdöttek a játékosok becsülettel. Mint ahogy az első meccs után, most sem gondolom, hogy bármi eldőlt volna, a rájátszásban minden megtörténhet.
Schmidt Béla: – Összekaptuk magunkat az első meccs után. Főleg az első félidőben voltam elégedett a támadásunkkal és a védekezésünkkel is, a másodikban egy kicsit már kihagytunk, de így is sikerült magabiztosan nyernünk. Jól játszottunk egy kemény ellenfél otthonában.