Férfi kosár NB I: nehéz kezdés után felőrölte az Alba a PVSK-t

2015.11.06. 20:01
Az Alba Fehérvár az első félidőben szinte végig futott az eredmény után a Pécs ellen a férfi kosárlabda NB I egyetlen pénteki mérkőzésén, de a harmadik negyedet 11, a negyediket 14 ponttal megnyerve végül sima, 19 pontos győzelmet aratott.

A mérkőzést követően kiderült, hogy Halász Ákos, a PVSK fiatal irányítója Achilles-ín-szakadást szenvedett, és hónapokra kidőlt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ
TLI-ALBA FEHÉRVÁR–PVSK-PANNONPOWER 91–72 (24–27, 16–19, 26–15, 25–11)
Székesfehérvár, 1800
néző. V: Győrffy, Frányó, Minár
FEHÉRVÁR: CHERY 19/6, Filipovics, MYLES 18/3, SPURLOCK 20/9, LÓRÁNT P. 16/3. Cs: Markovics 5, Supola Z. 7/3, Csorvási 6, Simon B., Tóth P. Edző: Dzunics Braniszlav
PVSK: WALKER 30/18, Csabay, POPADICS 17/6, Harazin 4, Horti 4. Cs: Bíró 3, Halász 8/3, Bödör 6, Antóni. Edző: Csirke Ferenc
Kipontozódott: Horti (32.), Harazin (36.)
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2–7. 5. p.: 6–13. 8. p: 17–21. 12. p.: 29–27. 15. p.: 32–38. 18. p.: 38–40. 22. p.: 49–46. 25. p.: 56–48. 28. p.: 62–59. 32. p.: 70–65. 35. p: 74–69. 38. p.: 80–72
Dzunics Braniszlav:
– Az első félidőben furcsa módon játszottunk, sem a védekezés, sem a támadás nem volt az igazi. A szünet után azonban tényleg jól kosaraztunk, örülök annak, hogy az utóbbi időben a végjátékban őröljük fel az ellenfelet, ez nem lehet véletlen. A Pécs harmincöt percig méltó ellenfelünk volt.
Csirke Ferenc: – Büszke vagyok a játékosaimra, mert eléggé tartalékosan is csaknem a legvégéig nyílttá tették a mérkőzést, és ez azt mutatja, hogy bőven van lehetőség a csapatban. A harmincötödik percben Halász Ákosnak elszakadt az Achilles-ina, jó lett volna, ha tovább játszhat, mert ő az, aki az Alba agresszív védekezését nagyobb hatékonysággal képes megbontani.

1. Atomerőmű SE 6 5 1 522–444 0.917
2. Falco KC Szombathely 6 5 1 496–438 0.917
3. Egis Körmend 6 5 1 516–482 0.917
4. TLI-Alba Fehérvár 7 5 2 638–503 0.857
5. Szolnoki Olaj KK 6 4 2 533–458 0.833
6. Sopron KC 6 3 3 477–452 0.750
7. Zalakerámia ZTE KK 6 3 3 475–480 0.750
8. Kaposvári KK 6 3 3 448–494 0.750