Férfi kosár NB I: nagyon megszorongatták a Szolnokot

2013.04.06. 17:51
A Szolnoki Olaj hazai pályán 71–64-re legyőzte a Jászberényt a férfi kosárlabda NB I felsőház rájátszásában, a középszakasz szombati 6. fordulójában. Az Alba Fehérvár kiütötte a Körmendet, míg az Atomerőmű nagy csatában legyűrte a Kaposvárt.

A vendég jászberényiek 8–0-s rohammal kezdték a szolnoki meccset, aztán Nedeljko Asceric egy kiabálós időkérés során rendet vágott a hazai sorokban, és 12–10-re már a címvédő vezetett.

Luka Markovics két duplája után a második negyed elején elhúzott az Olaj (27–13), de a Jászberény nem szakadt le, többször visszakapaszkodott tíz ponton belülre, sőt négy és fél perccel a befejezés előtt, a hazaiak 63–60-as vezetésénél támadhatott. Nem sikerült azonban ponttal befejeznie az akciót, odaát Szabó Miklós háromszor betalált közelről, és ezt az előnyt az Olaj nem engedte ki a kezéből.

Az Alba Fehérvár–Körmend mérkőzés egyoldalúságáról mindent elmond, hogy a már az első negyedben tetemes hátrányba kerülő Körmend a második negyedben nyolc, a harmadikban hat pontot szerzett, és a 40 pontos határt csupán az utolsó percben érte el.

Pakson nagy küzdelmet vívtak a felek, a második félidőben az Atomerőmű többször is elhúzni látszott (56–45, 65–54), de a Kaposvár visszakapaszkodott, és az utolsó pillanatokig harcolt a fordításért.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 6. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY 71–64 (19–13, 19–16, 20–19, 13–16)
Szolnok, 1258
néző. V: Papp P., Ádám, Király
SZOLNOK: Simon B., Horváth Á. 5/3, Kalve 6, Gay 4, SZABÓ M. 17. Cs: FLORENCE 22/6, Trepák 4, Bell 4, Németh I. 3/3, Markovics L. 4, Fodor M. 2. Edző: Nedeljko Asceric
JÁSZBERÉNY: Mladenovics 3/3, SOÓS 22/9, M. Markovics 7, DRAMICSANIN 17/9, Djikanovics 10. Cs: Horti 1, Török R. 1, Szabó P. 3, Molnár B., Szögi. Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–8. 8. p.: 14–10. 14. p.: 27–17. 18. p.: 36–27. 24. p.: 42–38. 28. p.: 56–43. 35. p.: 63–60
Nedeljko Asceric: – Egyetlen pozitívuma a mérkőzésnek, hogy győztünk, a statisztikánk pedig aggasztó, hiszen a berényiek több mutatóban is jobbnak bizonyultak nálunk.
Földi Sándor: – Ha jobban büntetőzünk, még szorosabb mérkőzést játszhattunk volna a címvédővel, most ennyivel jobb volt nálunk az Olaj.

ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK 84–83 (24–26, 20–17, 23–16, 17–24)
Paks, 600 néző. V: Pálla, Szabó G., Boros T.
ATOMERŐMŰ: L. WILLIAMS 17/6, LEVY 33/3, Vojvoda 9/3, Kámán 7/3, Tóth Á. 10. Cs: Körtélyesi 2, Idlet 2, Kovács Á, Eilingsfeld 4. Edző: Schmidt Béla
KAPOSVÁR: DUNN 16/6, Szőke, SWANSTON 18/12, Hendlein 11, Spica 13. Cs: Drahos 4, Dávid 12, Kiss K. 9/3. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 6. p.: 13–15. 8. p.: 21–21. 12. p.: 28–30. 16. p.: 35–34. 18. p.: 42–38. 26. p.: 56–47. 28. p.: 59–51. 36. p.: 76–69. 38. p.: 82–78
Schmidt Béla: – Ha nem is ennyire szorosra, de hasonlóra számítottam. Nagyot küzdöttünk, a végén a szerencsésebb csapat győzött. Tanulunk a hibáinkból.
Fekete Ádám: – Gratulálok a csapatomnak, kétszer is vissza tudtunk jönni, és a végjátékban is megvolt az esélyünk a győzelemre. Diplomatikusan csak annyit mondanék, hogy a szerencsésebb csapat nyert.

ALBA FEHÉRVÁR–LAMI-VÉD KÖRMEND 91–43 (28–15, 28–8, 20–6, 15–14)
Székesfehérvár, 2000 néző. V: Földházi, Pozsonyi, Gál J.
FEHÉRVÁR: Smith 6, WOOD 17/3, Szabó Zs. 9/3, KELLER Á. 7, JONES 16. Cs: JUHOS 18/12, Hollis 5/3, SUPOLA 8, Lekli 4, Bódi 1, Keller V. Edző: Dzunics Braniszlav
KÖRMEND: Ruják, Fodor G. 1, Ferencz 3/3, AUSTIN 22, Shaw 9/3. Cs: Sonyák 2, Kutasi 1, Grebenár, Farkas A. 2, Kocsis T. 3/3, Sömenek. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása: 3. p.: 9–3. 9. p.: 25–13. 15. p: 41–15. 22. p.: 60–25. 25. p.: 65–29. 28. p.: 73–29. 32. p.: 77–33. 39. p.: 88–38
Dzunics Braniszlav: – Még a kupagyőzelem hatása bennünk volt, végig nagyon nagy elánnal játszottunk az első pillanattól kezdve, jó védekezéssel és gyors játékkal viszonylag korán eldöntöttük a mérkőzést.
Hencsey Tamás: – Fejben és összeszedettségben kell előrelépnünk. Bebizonyosodott, hogy az Alba atletikusan képzett csapat. Rettentően rosszul dobtunk, és nemigen találtuk a védekezésének az ellenszerét.

KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ, 4. FORDULÓ
PVSK PANNONPOWER–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 82–77 (26–21, 20–25, 13–14, 23–17)
Pécs, 800
néző. V: Farkas G., Makovsky, Rácz Zs.
PÉCS: LOESING 11, CSABAY 14/3, Kovács P. 2, TÓTH N. 34/3, Hendley 8. Cs: Bíró 9/6, Horváth B., Nagy K. 4. Edző: Csirke Ferenc
SZEGED: Vida 2, Kiss Zs. 6/6, JONES 27/18, Tanács 4, Djukics 17/6. Cs: CSORVÁSI L. 13/3, Fekete 8/6, Wirth. Edző: Bonifert Domonkos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–3. 6. p.: 14–14. 13. p.: 30–29. 17. p.: 38–34. 23. p.: 46–50. 26. p.: 50–52. 33. p.: 66–60
Csirke Ferenc: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, kellett Tóth Norbert kiemelkedő játéka, igaz, a másik oldalon ott volt Anthony Jones. Még kétszer kell győznünk a nyolcba jutáshoz.
Bonifert Domonkos: – Sokat dolgoztunk ezért a mérkőzésért, de a hazai pálya és Tóth Norbert döntött.

SZOVA-TREND OPTIKA KC–NYÍREGYHÁZA KK 104–80 (19–17, 32–26, 25–19, 28–18)
Szombathely, 1100
néző. V: Vígh, Jakab, Tőzsér
SZOMBATHELY: Kálmán 15/9, Stafford, WILL 22/18, IVOSEV 21/3, ZAGORAC 14. Cs: Váradi B. 8/6, Simon L. 2, HARAZIN 12, Szanati, Perl 1, Jancsikin 7/3, Bognár K. 2. Edző: Bencze Tamás
NYÍREGYHÁZA: KALUHA 18/12, Nelson 10, MOHÁCSI 21/15, Berkis 11/9, Modzinger 2. Cs: POLYÁK 16/3, Varga M. 2, Kósa, Cura. Edző: Ferenczi Tamás
Bencze Tamás: – Csak a mérkőzés bizonyos szakaszaiban sikerült alkalmazkodnunk a Nyíregyháza szerkezetéhez. Ettől függetlenül végig uraltuk a találkozót, bár a védekezésünkbe elég sok hiba csúszott.
Ferenczi Tamás: – Anthony Nelson kiválásáig egálban voltunk a szombathelyiekkel, a sérülése után viszont nagyon beszűkültek a rotációs lehetőségeink. A hazaiak végül kihasználták a magassági fölényüket a palánkok alatt, és megérdemelten nyertek.