Férfi kosár NB I: nagy verést kapott a Falco Kaposváron

2017.03.16. 19:56
Az élmezőnyhöz tartozó Falco 19 pontos vereséget szenvedett Kaposváron a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 23. fordulójában, a Szolnok viszont nem botlott a Vasas vendégeként.

Az éllovas Alba Fehér mindegyik negyedet megnyerte a második játékrészben mindössze 8 pontot szerző Szedeákot.

A sereghajtó MAFC hiába nyerte meg az első negyedet 14 ponttal Zalaegerszegen, előnye nem volt elég, a ZTE fordított és nyert.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ
KAPOSVÁRI KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 94–75 (22–23, 22–11, 26–24, 24–17)
Kaposvár, 900
néző. V: Kapitány, Boros T., Praksch
KAPOSVÁR: WISSEH 13, FRAZIER 28/12, Cooke 10/3, HENDLEIN 12, Simms 14. Csere: FODOR M. 10, Grebenár 2, Baki 5/3, Papp P. Edző: Fekete Ádám
FALCO: GOVENS 17/3, Medford 9, Váradi B. 10/6, PUSZTAHVAR 13/6, Zsigeranovics 8. Csere: Barham 8/6, Tóth N. 8, Bognár K., Kovács P. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 7. p.: 12–17. 12. p.: 24–23. 18. p.: 40–29. 23. p.: 52–37. 27. p.: 62–48. 32. p.: 77–60. 38. p.: 89–70
Fekete Ádám:
– A ZTE-től elszenvedett vereséget követően az elmúlt egy hétben két kemény mérkőzést is sikerült megnyernünk. Azt gondolom, ez megmutatta, miért is tartunk itt. A két diadal begyűjtése volt a legfontosabb célunk. Ezúttal ráadásul különlegeset nyújtottunk, igazi csapatként küzdöttünk, és ennek gyümölcse az újabb siker. Megyünk tovább, immár a felsőházi rájátszásért harcolunk, és szeretnénk még ilyen estéket átélni szurkolóinkkal együtt.
Szrecsko Szekulovics: – Sok eladott labdánk volt a meccs első felében, ráadásul a támadólepattanókat is jobban szedte az ellenfél. Ekkor alakították ki az egyre nagyobb különbséget. A megbeszéltekből sajnos ezúttal nem sokat valósítottunk meg. Megérdemelten nyert a Kaposvár.

ALBA FEHÉRVÁR–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 94–70 (22–20, 20–8, 24–16, 28–26)
Székesfehérvár, 1500
néző. V: Pálla, Farkas G., Kulcsár
ALBA FEHÉRVÁR: B. TAYLOR 14/6, MOHAMMED 21/12, Shepard 10, Lóránt 6, KELLER Á. 8. Csere: FARR 12, BURGESS 11/6, Markovics 10/6, Keller I. 2. Edző: Dzunics Braniszlav
SZEGED: Boltics 13/3, LILOV 12/6, CSIRICS 13, Juhos 9/3, Sulovics 11. Csere: Filipovity 2, Bán 7/3, Wirth 3/3. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–7. 5. p.: 13–11. 8. p.: 18–14. 12. p.: 24–22. 15. p.: 35–26. 18. p.: 40–28. 22. p.: 42–33. 25. p.: 48–35. 28. p.: 60–39. 32. p.: 71–48. 35. p: 82–59. 38. p.: 89–62
Dzunics Braniszlav:
– Megfelelő energiával játszottunk, minden játékosomat dicséret illeti. Abban, hogy elérjük ezt az eredményt, sokat segített, hogy jól lepattanóztunk, és jól dobtunk.
Nikola Lazics: – Ellenfelünk ebben a szezonban a legtöbbet mutatja, és nem tragédia, hogy kikaptunk tőle. Nem játszottunk saját ritmusunkban, a fehérváriak védekezése nem feküdt nekünk. Az első negyedben még pariban voltunk velük, de utána több problémával küszködtünk, sok ziccert, tiszta helyzetet kihagytunk.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–MAFC 86–80 (16–30, 25–18, 23–16, 22–16)
Zalaegerszeg, 1000
néző. V: Györffy, Minár, Válé
ZTE: UBILLA 16/6, Norfleet 5/3, Benke Sz. 7, Szabó Zs. 8, J. Wright 5. Csere: MOHÁCSI 18/15, DRUNGILAS 23, Kis R. 4. Edző: Bencze Tamás
MAFC: Duvnjak 4, M. SMITH 18/12, MISEK 14/6, Kovács Ádám 11/3, Sihota 11/6. Csere: Poscic 8, Lakits 2, Polyák 12. Edző: Garai Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 8. p.: 10–20. 16. p.: 32–37. 21. p.: 41–51. 28. p.: 57–56. 38. p.: 79–73
Kipontozódott: Benke Sz. (32. p.)
Bencze Tamás:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, s ezt még magunknak is megnehezítettük. Ellenfelünk teher nélkül játszott, rajtunk viszont győzelmi kényszer volt. Elismerésem a fiúknak, értékes győzelmet értünk el.
Garai Péter: – A Kecskeméttel vívott mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is csak gratulálni tudok az ellenfélnek.

VASAS BUDAPEST–SZOLNOKI OLAJ KK 88–96 (25–24, 13–23, 24–24, 26–25)
Sport 11-csarnok, 300
néző. V: Frányó, Jakab, Hervay
VASAS: R. TAYLOR 27/3, Katona R. 9/3, Horváth Á. 10/3, THOMPSON 20/9, R. Wright 12. Csere: Moravcsik 4, Garamvölgyi 4, Boros M., Andrássy 2. Edző: Sárosi Bulcsú
SZOLNOK: Pavlicsevics 10/6, VOJVODA 25/9, Barnies 15/3, EILINGSFELD 8/3, Andric 13. Csere: Tóth Á. 8, Popovics 1, WITTMANN 16/6. Edző: Kmézics Zorán
Kipontozódott: Katona R. (39. p.)
Sárosi Bulcsú:
– A vereségnek természetesen nem örülünk, de büszke vagyok a teljesítményünkre. Hiányzott csapatunk egyik meghatározó játékosa és így is ellenfelei tudtunk lenni a Szolnoknak.
Kmézics Zorán: – Nem örültem, amikor megtudtam, hogy hiányzik a Vasas csapatából Pacher, mert ez szerkezeti váltással járt. Sok energiánkat emésztette fel ez az igen nehéz összecsapás. A Vasas felszabadultan, teher nélkül játszhatott a meccsen. Sok pontot kaptunk egyéni betörések során, valamint jól játszotta ellenfelünk a kettő kettő és az egy egy elleni szituációkat is. Tudtam azt, hogy kilencven pont körül dobunk, azonban arra nem számítottam, hogy ilyen sok pontot kapunk. Nehéz mérkőzésen, de végül is sikerült nyernünk.