Férfi kosár NB I: nagy verést kapott a bajnokverő

2015.10.16. 19:57
A Falco húsz ponttal, 81–61-re legyőzte vendégét, az eddig veretlen Atomerőmű SE-t a férfi kosárlabda NB I 4. fordulójának pénteki mérkőzésén.

A szombathelyi csapat kezdett jobban (9–2), de a múlt héten a bajnok Szolnokot 0–21-ről (!) legyőző ASE ezúttal gyorsan megkezdte a felzárkózást, és a második negyedben egy 9–0-s rohammal fordított is (23–27).a múlt héten a bajnok Szolnokot 0–21-ről (!) legyőző ASE ezúttal gyorsan megkezdte a felzárkózást, és a második negyedben egy 9–0-s rohammal fordított is (23–27).

A Falco az első félidő végi 11–2-vel újra a maga javára fordította az állást, és bár a második húsz perc első kosara a paksi Szabó Zsolt triplája volt (37–36), a folytatásban egyre inkább a hazaiak akarata érvényesült.

A meccsvégi 8–0 tekintélyesre, húszpontosra kerekítette a különbséget. Az Atom elveszítette veretlenségét, négy forduló után mindkét csapat három győzelemmel áll.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ
4. FORDULÓ, pénteki mérkőzés

FALCO-TREND OPTIKA KC–ATOMERŐMŰ SE 81–61 (19–16, 18–17, 27–21, 17–7)
Szombathely, 2000
néző. Vezette: Kapitány G., Török R., Jakab L.
FALCO: Rundles 7/3, BUTORAC 10, VÁRADI 17/6, Hallik 11/9, WRIGHT 19. Csere: Bognár 4, Csomagics 11/3, Simon K. 2, Bazsó. Edző: Kálmán László
ATOMERŐMŰ: Dunn 8, Medve, Barnies 6/6, Szabó Zs. 4/3, Rakocsevics 11. Csere: Robinson 9, TÓTH Á. 10, Kovács Á. 11/3, Eilingsfeld, Will 2. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–2. 7. p.: 17–10. 13. p.: 23–22. 18. p.: 30–31. 20. p.: 37–33. 24. p.: 45–38. 27. p.: 54–49. 30. p.: 64–54. 34. p.: 71–59. 34. p.: 71–59. 38. p.: 76–61
MESTERMÉRLEG:
Kálmán László:
– Nagyon örülök, hogy ilyen teljesítményt tudtunk nyújtani! Dicséretes, hogy hatvan pont körül tudtuk tartani a Paksot. Csapatként játszottunk, mindenki hozzátette a magáét, megérdemelten nyertünk. A különbség túlzó, de erőnlétben és agresszivitásban is felülmúltuk ellenfelünket.
Schmidt Béla: – Ilyen támadójátékkal és ilyen védekezéssel sehol nem lesz esélyünk a győzelemre. A Falco remekül, agresszívan játszott, nem hagyott kibontakozni bennünket.

1. Egis Körmend 3 3 253–202 1.000
2. Falco KC Szombathely 4 3 1 328–292 0.875
3. Atomerőmű SE 4 3 1 355–310 0.875
4. Szolnoki Olaj KK 3 2 1 276–253 0.833
5. Zalakerámia ZTE KK 3 2 1 266–249 0.833
6. MARSO Nyíregyháza 3 2 1 255–256 0.833
7. TLI-Alba Fehérvár 3 1 2 258–217 0.667
8. Naturtex-SZTE-Szedeák 3 1 2 235–231 0.667