Férfi kosár NB I: nagy hajrával körmendi bravúr az elődöntőben

2016.05.18. 18:47
Lóránt Péterék percek alatt lerendezték az ASE elleni meccset (Fotó: Szabó Miklós)
Nagyon kiélezett mérkőzésen vendégsikerrel kezdődött a férfi kosárlabda NB I elődöntője Szolnokon, ahol a Körmend hatpontos hátrányból fordítva, az utolsó negyedet 12 ponttal megnyerve kilencpontos győzelmet aratott, és elvette az Olaj pályaelőnyét az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. Az Alba Fehérvár a hetedik percben már 25–8-ra vezetett a Paks, és utána még növelte is előnyét, így simán megnyerte a találkozót.

SZOLNOK–KÖRMEND

A két csapat idegesen kezdett, két és fél perchez közeledve is 2–0 állt még az eredményjelzőn. Utána beindultak a felek, de egyik sem tudott meglógni a másiktól. A hazaiaknál Vojvoda Dávid, a vendégeknél Trey McKinney, majd Cole Dickerson dobálta a pontokat. Az első félidő utolsó két percét megnyomta a Szolnok, és 37–38-ról fordítva 43–38-cal zárta az első 20 percet.

A harmadik periódus elején Goran Vrbanc, majd Wittmann Krisztián triplájával is hat pontra húzott el az Olaj, de 53–47 után a vendégek 12–0-s rohamot indítottak. A Szolnok válasza 9–0-s rohanás volt, és a záró 10 perc elején újra a hazaiak vezettek.

A negyedik negyedben hét perccel a vége előtt 69–65-re vezetett a Szolnok, amelynél faultjai miatt pihentetni kellett Vojvodát. A Körmend ezt kihasználva hét megválaszolatlan pontot dobott, és ezt követően nem engedte vissza maga elé vendéglátóját. A 21 pontos Wesley Channels és a 20-ig jutó Frederick Duinker vezérletével a hajrában teljesen állva hagyta az Olajat, és kilencpontos sikerével elcsente a pályaelőnyt.

FEHÉRVÁR–PAKS

A Fehérvár a Kenny Chery, Lóránt Péter, Anthony Myles trió vezérletével a hetedik percre 25–8-as előnyt szerzett az Atomerőmű ellen, és miután a paksiak hiába próbálkoztak a felzárkózással, hamar eldőlt a mérkőzés. A negyeddöntőből veretlenül továbbjutó fehérváriak magabiztosságát látva a paksiak elkezdtek a második meccsre tartalékolni (a végén négy vendégjátékos jutott 10 pont fölé, közülük három csere), s Dzunics Braniszlav sem erőltette már legjobbjainak játékát, hiszen így is nőtt a hazai előny.

A végén csak az volt kérdés, hogy az Alba eljut-e 100 pontig – éppen nem sikerült, de a meccset 22 ponttal megnyerte.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

SZOLNOKI OLAJ KK–EGIS KÖRMEND 77–86 (19–20, 24–18, 19–21, 15–27)
Szolnok, 1100 néző. V: Földházi, Győrffy, Hegedűs T.
SZOLNOK: Burrell 2, VOJVODA 22/9, Vrbanc 10/3, Milosevics 10, KELLER Á. 7. Csere: Wittmann 9/6, Jones 10/3, Kovács P. 3/3, Boriszov 4. Edző: Sztojan Ivkovics
KÖRMEND: PETTY 13, CHANNELS 21/12, MCKINNEY 16, Dickerson 13/3, DUINKER 20/6. Csere: Ferencz Cs. 3/3, Tóth N., Lakosa. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 8. p.: 16–14. 15. p.: 27–28. 19. p.: 39–38. 24. p.: 53–47. 27. p.: 54–59. 29. p.: 57–59. 34. p.: 69–68. 39. p.: 77–85
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Körmend javára
Sztojan Ivkovics:
– Kiegyenlített játék után az utolsó negyedben a Körmend koncentráltabban játszott, és értékesítette helyzeteit. Mi ebben az időszakban bután játszottunk, de nincs veszve semmi, szombaton találkozunk Körmenden.
Teo Cizmic: – Semmi extra nem történt, tipikus, érzelmekkel teli, kemény mérkőzést vívtunk, és nekünk sikerült a győzelem, így előnnyel várjuk a folytatást.

TLI-ALBA FEHÉRVÁR–ATOMERŐMŰ SE 99–77 (31–17, 21–17, 24–23, 23–20)
FEHÉRVÁR:
CHERY 18/3, MYLES 13/6, Spurlock 2, Pearson 10/3, LÓRÁNT 21/6. Csere: Markovics 10, CSORVÁSI 13, Simon B. 7/3, Filipovics 2, Tóth P. 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
ATOMERŐMŰ: Dunn 10, Robinson 4, Barnies 2, EILINGSFELD 12/6, Tóth Á. 5/3. Csere: Kovács Á. 12/9, Watkins 11, FOMIN 14/3, Will 4/3, Medve 3/3. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása: 3. p.: 9–2. 5. p.: 13–6. 8. p: 27–10. 12. p.: 37–17. 15. p.: 44–22. 18. p.: 47–27. 22. p.: 59–38. 25. p.: 61–44. 28. p.: 70–51. 32. p.: 78–60. 35. p.: 88–67. 38. p.: 94–75
Kiállítva: Markovics (28. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Fehérvár javára
Dzunics Braniszlav:
– Jó játékkal nyertük meg az összecsapást. A kezdésünk nagyon jó volt, kihasználtunk ellenfelünk hibáit, megfelelő előnyt kovácsoltunk, amelyet már csak meg kellett tartanunk. A győzelemből nem kell messzemenő következtetéseket levonni – vezetünk egy nullára, ez a lényeg, és a párharc megy tovább.
Schmidt Béla: – Nem lepődtem meg, azt kaptam, amit vártam. A csapat figyelmét felhívtam rá, hogy biztosan nagy energiával kezd a Fehérvár, és megpróbál mielőbb ritmusba kerülni. Ez kemény védekezéssel párosult, mi elrontottuk az első támadásainkat, meg is kaptuk érte a büntetést. Mire felocsúdtunk, addigra tetemesre nőtt a különbség a két csapat között. A nagyszünet után valamelyest összeszedtük magunkat, de felzárkózni már nem tudtunk.