Férfi kosár NB I: megint szoros volt, megint a Fehérvár nyert

2016.05.06. 19:55
A két csapat első mérkőzéséhez hasonlóan a másodikon is három góllal győzte le az Albe Fehérvár a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I negyeddöntős párharcában, és 2–0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó küzdelemben.

Jó védekezés, illetve támadásban sok hiba jellemezte az első félidőt, amely során sok ziccert hibázott az első meccset hazai pályán 98–95-re megnyerő Alba. Az első félidő végén egy ponttal vezettek a vendégek, akik a második húsz percben őrizték minimális előnyüket, amely a legvégéig kitartott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
KAPOSVÁRI KK–TLI ALBA FEHÉRVÁR 84–87 (18–14, 20–25, 22–26, 24–22)
Kaposvár, 1000
néző. V: Papp P., Kapitány, Boros
KAPOSVÁR:
UBILLA 12/6, PULJKO 18/15, Baki 9/3, HENDLEIN 10, Grebenár 4. Csere: Benke 5, Fodor M. 6, JAZVIN 18, Horváth M. 2. Edző: Kmézics Zorán
FEHÉRVÁR:
CHERI 14/6, MYLES 17/6, Markovics 7/3, LÓRÁNT 31/6, Wright 2. Csere: Csorvási 6, Spurlock 2, Tóth P. 5/3, SIMON B. 3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc:
6–2. 7. p.: 12–12. 13. p.: 22–20. 17. p.: 28–29. 23. p.: 43–48. 33. p.: 68–70. 37. p.: 76–81
Kipontozódott:
Csorvási (35. p.), Jazvin (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 az Alba Fehérvár javára
Kmézics Zorán: –
Sajnos az első félidőben nem a mi szájunk íze szerint ment a játék, kihagytuk a ziccereket és a büntetők egy részét. A nagyszünet után lényegesen feljavultunk, voltak is jó periódusaink. Az ismert kihagyások miatt több játékoson a fáradtság jelei mutatkoztak, ami koncentrációhiányban jelentkezett. De nem adjuk fel! Fehérváron ismét mindent megpróbálunk.
Dzunics Braniszlav: –
Minden mérkőzésen igyekszünk a legjobbat nyújtani, de hát nem szabad megfeledkezni arról, hogy van egy ellenfél is. A mai szoros győzelmünkben egy kicsit a szerencsének is volt szerepe. Két jó csapat csapott össze. Bár otthon mi vagyunk az esélyesebbek, és tetemesre nőtt az előnyünk is, még nem tekintem teljesen lefutottnak ezt a párharcot.