Férfi kosár NB I: győzelmével a bennmaradás küszöbén a MAFC

2016.04.30. 20:18
A férfi kosárlabda NB I bennmaradásért vívott rájátszásának első mérkőzésén a MAFC nagy különbségű győzelmet aratott a Nyíregyházával szemben, ezzel egy lépésre került a párharc megnyeréséhez.

Az első és a harmadik negyedet is meggyőző különbséggel zárta a budapesti csapat, az NYKK azonban még egy nagy rohammal az utolsó percre vissza tudta küzdeni magát négypontos különbségre. A győzelmet azonban nem engedte ki a kezei közül a hazai együttes, és sikerével magabiztosan utazhat Nyíregyházára a párharc második meccsére.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS A BENNMARADÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
MAFC–MARSO NYÍREGYHÁZA KK 99–89
(35–24, 20–24, 20–10, 24–31)

Gabányi sportcsarnok, 600 néző. V: Kapitány, Papp P., Török R.

MAFC: Smith 15/6, Misek 8/3, ANDERSON 23/9, KOVÁCS ÁDÁM 17, JOHNSON 24. Csere: LAKITS 7, Mócsán 3, Debreceni 2. Edző: Garai Péter
Nyíregyháza: Szavics 8/3, UNRUH 25/21, Miller 14, WARE 15, KRISZTANOVICS 25/9. Csere: Nagy K., Kósa T., Molnár M., Lajsz, Bus I. 2, Fazekas. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 3. perc:
13–4. 7. p.: 26–16. 14. p.: 44–33. 18. p.: 50–44. 24. p.: 59–52. 27. p.: 68–58. 33. p.: 79–65. 38. p.: 86–79
Kipontozódott:
Ware (39. p.), Miller (40. p.), Kovács Ádám (40. p.)
Garai Péter: –
Ez a párharc egy külön műfaj, minden meccs gyakorlatilag egy döntő. Az elejétől kontrolláltuk a mérkőzést, de a Nyíregyháza megint igazolta, hogy milyen jó, veszélyes csapat. Sosem adja föl ellenfelünk, s mindig van két-három extra teljesítményre képes játékosa. Ez most is így volt, de összességében azt gondolom, megérdemelten nyertünk. Szerdán Nyíregyházán megpróbáljuk lezárni a párharcot.
Sitku Ernő: –
Csapatomnak nagyon kevés a tapasztalata a rájátszásjellegű meccsek lejátszásában. Úgy vélem, elsősorban ennek tudható be, hogy tizenkét támadó lepattanót engedtünk a MAFC-nak. Amennyiben ennyi második esélyt hagy egy csapat ellenfelének, nincs esélye nyerni. Remélem, hogy lesz még egy utunk Budapestre.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a MAFC javára