Férfi kosár NB I: lemondás követte a pécsi mérkőzést

2015.10.22. 21:30
A PVSK 88–62-re győzött hazai pályán a MAFC ellen a férfi kosárlabda NB I csütörtöki játéknapján. A mérkőzés után a vendégek vezetőedzője, Stefan Timbus bejelentette lemondását. A Kecskemét szintén otthon tíz ponttal verte meg a Jászberényt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ
PVSK-PANNONPOWER–MAFC 88–62 (34–17, 17–13, 19–17, 18–15)
Pécs, 1100
néző. V: Pálla, Surányi, Kulcsár T.
PVSK: WALKER 13/9, Csabay 6/6, POPADIC 16/9, Harazin 8, HORTI 17. Csere: BÍRÓ 17/9, Halász 2, Bödör 7, Antóni 2, Sértő, Popgyákunik, Demeter. Edző: Csirke Ferenc
MAFC: M. Smith 6, KOVÁCS ÁDÁM 15/3, Misek 5/3, Debreceni 4, Sihota 11/3. Csere: Mócsán 3/3, Lakits 11/3, Tursics 5, Timkó 1, Gruda 1, Pápai. Edző: Stefan Timbus
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–1. 6. p.: 17–9. 13. p.: 39–23. 17. p.: 46–27. 23. p.: 59–34. 26. p.: 67–36. 33. p.: 78–47. 37. p.: 86–53
Kipontozódott: Horti (36. p.)
Csirke Ferenc:
– Kellő agresszivitással kezdtünk, így már az első negyedben eldőlt a mérkőzés. Mivel maximalista vagyok, ezért a hibákra is figyelek, megengedhetetlen, hogy egy igazi center nélküli csapat húsz támadólepattanót szedjen ellenünk.
Stefan Timbus: – Nyolc percig volt két csapat a pályán, utána a játék minden elemében jobb volt a Pécs. Mivel az első öt mérkőzésünkön két győzelem volt a cél, egy ilyen súlyos vereség után valakinek vállalni kell a felelősséget, ezért az elnök úrnak bejelentettem a lemondásomat.FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ
Pécs, 1100

KTE-DUNA ASZFALT–JÁSZBERÉNY 83–73 (20–16, 24–22, 15–19, 24–16)
Kecskemét, 500
néző. V: Kapitány, Szabó G., Makovsky
KTE: PONGÓ MÁTÉ 14/12, Kovács P. 14, DJERASZIMOVICS 19, IVOSEV 17/3, Karahodzsics 6. Csere: Hegedűs G. 10/6, Pongó Martin 3/3, Mészáros M. Edző: Borisz Maljkovics
JÁSZBERÉNY: Caffey 6, Soós 7/6, HORVÁTH Á. 26/12, DRAMICSANIN 22/12, Cseh 3/3. Csere: Dukics 6, Blaskovits, Mándoki 3/3, Ruják, Szögi. Edző: Forray Gábor
Kipontozódott: Pongó Martin (33. p.)
Borisz Maljkovics:
– A Jászberény egy nagyon jól játszó és kellemetlen ellenfél. A triplákban tudtuk tartani a lépést a vendégekkel. A lényeg az, hogy az utolsó negyedben sokkal jobban álltunk a faultokkal, és ez döntő volt.
Forray Gábor: – Olyan érzésem van, mint amikor a fia megveri az apját. Pongó Máté fantasztikusan irányította a KTE-t. Sokáig pariban voltunk, de amikor ellépett a Kecskemét, akkor kapkodtunk, és ez megbosszulta magát.

1. Egis Körmend 4 4 337–282 1.000
2. Szolnoki Olaj KK 4 3 1 371–306 0.875
3. Atomerőmű SE 4 3 1 355–310 0.875
4. Falco KC Szombathely 4 3 1 328–292 0.875
5. TLI-Alba Fehérvár 4 2 2 352–280 0.750
6. Sopron KC 4 2 2 305–286 0.750
7. Zalakerámia ZTE KK 4 2 2 328–330 0.750