Férfi kosár NB I: körmendi thriller, újra kikapott az Alba

2015.10.07. 20:28
Kiélezett meccset játszott egymással a Körmend és az Alba, végül utóbbi maradt alul (Fotó: Veres Viktor)
A férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján a Körmend nagy izgalmak után legyőzte hazai pályán az Alba Fehérvárt, amely így két vereséggel kezdte a szezont. A Szolnok újabb hazai meccsét nyerte meg magabiztosan, ezúttal a Sopront múlta felül 15 ponttal.

Az Alba Fehérvár az első fordulóbeli veresége – hosszabbítás után nyert a ZTE – után Körmendre utazott, ahol örök érvényű, hogy egyik csapat sem érezheti biztonságban magát. A vasiak ráadásul jobban is kezdték a meccset, vezettek 11 ponttal az első negyed végén, nagyszünetben pedig 13-mal.

Ezt követően viszont összekapta magát a vendégalakulat, Spurlock és Myles vezetésével elindult felfelé, olyannyira, hogy előbb ledolgozta a hátrányát, majd a záró negyedben már vezetett hét ponttal is (67–74). Ekkor azonban végzetesen leblokkolt az Alba, a folytatásban öt perc alatt csupán két pontot szerzett, a hazaiak pedig a 21 pontig jutó Perry büntetőjével megnyerték a végletekig kiélezett összecsapást.

A Körmendhez hasonlóan az Atomerőmű és a Szolnok is két győzelemmel kezdte a bajnokságot. A paksiak Pécsen nyertek, miután kilenc ponton tartották a hazaiak padját, míg az Olaj a szünet után húzott el a Soprontól, és Vojvoda irányításával nem hagyott az utolsó negyedre reményt a vendégeknek.

A Zalaegerszeg meccsén ismét meglepetés született, ezúttal viszont a zalaiak számára negatív előjellel, ugyanis a MAFC nyert a ZTE otthonában, miután a hazaiak a hajrában négy percen keresztül képtelenek voltak a gyűrűbe találni, a fővárosiak pedig éltek a kínálkozó eséllyel. A Kecskemét nagy csatában nyert hazai pályán a Szedeák ellen, a Kaposvár a Nyíregyházát fektette két vállra, a Jászberény pedig Caffey és Dramicsanyin remeklésével kerekedett a Falco fölé.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ

KTE DUNAASZFALT–NATURTEX–SZTE–SZEDEÁK 81–75 (13–21, 27–14, 21–19, 20–21)
Kecskemét, 500 néző. V: Frányó, Jakab, Surányi
KECSKEMÉT: Pongó Máté 2, Kovács P. 5/3, DJERASZIMOVICS 30/9, IVOSEV 12, KARAHODZSICS 12. Csere: Hegedűs G. 3, Pongó Martin 12/6, Mészáros M. 5, Jakab. Edző: Borisz Maljkovics
SZEGED: Jereminov 3, Molnár A. 16/3, ARMELIN 22/12, CSIRICS 26/6, Juhos L. 6. Csere: Révész, Moravcsik, Kiss Zs. 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 7. p.: 9–13. 14. p.: 23–25. 17. p.: 32–30. 23. p.: 48–37. 27. p.: 52–50. 33. p.: 68–57. 37. p.: 74–63
Kipontozódott: Molnár A. (40. p.)
Borisz Maljkovics:
– Kellemetlen ellenfél a Szeged, a sok alacsony játékos ellen nehéz védekezni. A 14. percben megsérült Tomiszlav Ivosev, nem tudta folytatni a játékot, de szerencsére sikerült pótolni.
Nikola Lazics: – A vereség ellenére azt mondom, hogy nem játszottunk rosszul. Sok problémánk volt a felkészülés alatt, rengeteg sérülttel. Nehéz klasszikus center nélkül játszani, de a jövőben remélem, hogy lesz ötös játékosunk és akkor könnyebbek lesznek az ilyen mérkőzések.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–MAFC 87–92
(28–28, 24–23, 19–21, 16–20)
Zalaegerszeg, 800 néző. V: Farkas G., Söjtöry T., Proksch P.
ZALAEGERSZEG: KENNEY 19/6, Govens 15/3, Kerpel-Frónius 12/3, MOHÁCSI 16/3, Krapic 5/3. Csere: CZINGER 10, Velkey 10, Fekete V. Edző: Bencze Tamás
MAFC: M. SMITH 23/3, Misek 13/9, Sihota 13/6, Kovács Á. 8, SILAPJI 16/9. Csere: DEBRECENI 5, Mócsán 10/6, LAKITS 2, Tursics 2. Edző: Stefan Timbus
Az eredmény alakulása. 4. perc: 16–13. 8. p.: 26–19. 11. p.: 28–30. 14. p.: 38–30. 16. p.: 44–43. 22. p.: 58–53. 24. p.: 58–58. 32. p.: 72–76. 34. p.: 82–81. 38. p.: 82–88
Kipontozódott: Krapic (40. p.)
Bencze Tamás:
– Megérdemelten nyert a MAFC, sokat tettünk a győzelemért, de sokat is hibáztunk. A védekezés kulcsfigurája, Pantelic hiányzott. Törékeny a keretünk, ez most is meglátszott.
Stefan Timbus: – Egyenlő erők küzdelme volt, az volt a kulcs, amikor Debreceni Dániel és Lakits András pályára lépett, ők sokat javítottak a védekezésünkön.

JP–TOP COP JÁSZBERÉNYI KSE–FALCO KC SZOMBATHELY 99–91 (27–16, 23–30, 31–19, 18–26)
Jászberény, 600 néző. V: Benczur T., Gorka Sz., Makovsky Sz.
JÁSZBERÉNY: CAFFEY 24/6, Soós 8, HORVÁTH Á. 13/9, DRAMICSANYIN 23/9, Dukics 12/3. Csere: Cseh 9/3, Szögi 1, Mándoki 5/3, Blaskovics 4. Edző: Forray Gávor
FALCO: Váradi B. 11/3, BUTORAC 16/3, Csomagics 11, Bognár 11/3, WRIGHT 15. Csere: Bazsó 5, Hódi, Simon 4, Durázi, HALLIK 18/12. Edző: Kálmán László
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–5. 7. p.: 19–12. 13. p.: 34–28. 17. p.: 43–40. 23. p.: 58–54. 27. p.: 70–63. 33. p.: 85–73. 37. p.: 95–84
Kipontozódott: Dramicsanyin (40. p.), Csomagics (40. p.)
Forray Gábor:
– Nagyon fontos volt, hogy minél hamarabb megszerezzük első győzelmünket, mert lendületet adhat új csapatomnak.
Kálmán László: – Az első negyedben kissé elaludtunk, majd futottunk az eredmény után, s míg a hazaiaknál volt két extra teljesítmény, addig nálunk hiányzott.

EGIS KÖRMEND–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 77–76 (21–10, 22–20, 17–28, 17–18)
Körmend, 1800 néző. V: Kapitány G., Boros T., Kulcsár T.
KÖRMEND: PERRY 21/9, CHANNELS 13/9, Ferencz 7/3, DICKERSON 16/3, Duinker 6. Csere: Katura 8/6, Tóth N., Lakosa 6. Edző: Teo Cizmic
FEHÉRVÁR: Simon B. 5/3, MYLES 19/3, Markovics 5/3, SPURLOCK 22/15, Lóránt 8. Csere: Supola 2, Chery 6/6, Tóth P. 4, Csorvási 5. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 5. perc: 14–0. 7. p.: 16–6. 15. p.: 35–16. 26. p.: 50–48. 35. p.: 67–74. 39. p.: 75–76
Kipontozódott: Lóránt (38. perc)
Teo Cizmic:
– Nagyon örülök, hogy hazai közönség előtt is nyertünk. Erős első negyedet produkáltunk, majd sokat hibáztunk, különösen a harmadik negyedben. A mérkőzés hajrájában védekezést váltottunk, ez hozta meg a sikert.
Branislav Dzunics: – Egylabdás mérkőzésen maradtunk alul. Büszke vagyok a csapatomra, mert derekasan küzdöttek a játékosaim, s alaposan megnehezítettük a körmendi együttes dolgát.

KAPOSVÁRI KK–MARSO NYÍREGYHÁZI KK 87–76 (24–21, 20–18, 23–13, 20–24)
Kaposvár, 700 néző. V: Cziffra, Tőzsér, Hervay
KAPOSVÁR: JONES 16/6, Mihajlovics 11/3, BENKE 20/12, HENDLEIN 14, SPICA 26. Csere: Baki, Horváth M., Papp P. Edző: Szrecsko Szekulovics
NYÍREGYHÁZA: Szavics 4, UNRUH 16/12, Miller 8/6, KRSZTANOVICS 12, LEKLI 17. Csere: Nagy K. 7/3, Bus 10/3, Kósa, Molnár M. 2. Edző: Sitku Ernő
Szrecsko Szekulovics: – Köszönöm a szurkolóinknak, hogy a paksi nagy vereségünk után is eljöttek és mellettünk álltak, nagyon sokat jelentett a biztatásuk. Görcsösen kezdtünk, hiszen számunkra fontos volt ez a találkozó. A kisebb rotációnk miatt most elsősorban a győzelem volt a leglényegesebb. Roppant nehéz meccset nyertünk meg.
Sitku Ernő: – Elismerésem a Kaposvárnak és főként Benke Szilárdnak, mert nagyon jól játszott! Sajnálom, hogy ennyire bután, kontroll nélkül kosárlabdáztunk. Nem használtuk ki az előnyeinket. A legrosszabb, hogy a lepattanóharcban kaptunk ki, amelyhez alapvetően koncentráció és küzdeni akarás kell. Győzni jöttünk, ezért nagyon csalódott vagyok.

PÉCSI VSK-PANNONPOWER–ATOMERŐMŰ SE 74–85 (21–25, 20–22, 16–18, 17–20)
Pécs, 1500 néző. V: Papp P., Szabó G., Vida
PÉCS: WALKER 13/3, POPADICS 21/9, Bíró 3/3, BUDIMIR 19/6, Horti 3. Csere: Harazin 7, Halász 3, Csabay, Antóni 5/3. Edző: Csirke Ferenc
ATOMERŐMŰ: DUNN 19/9, Medve 5/3, BARNIES 11, Szabó Zs. 3/3, RAKOCSEVICS 16. Csere: Tóth Á. 2, EILINGSFELD 7, Kovács Á. 11/6, Robinson 9/3, Will 2. Edző: Schmidt Béla
Csirke Ferenc:
– Sokkal jobban néztünk ki, mint szombaton Sopronban, látszik, hogy még az út elején járunk. Csak akkor tudunk nyerni, ha több extra teljesítmény van a csapatban.
Schmidt Béla: – Nem lehetek teljesen elégedett, főleg a védekezésünk miatt, mert sok könnyű kosarat kaptunk, de támadásban sem működtünk mindig csapatként.

SZOLNOKI OLAJ KK–SOPRON KC 88–73 (20–13, 20–27, 27–13, 21–20)
Szolnok, 1087 néző. V: Földházi, Hegedűs, Pozsonyi
SZOLNOK: Craft 6, VOJVODA 21/15, MILOSEVICS 16/3, KELLER Á. 9/3, Natjazko 11/3. Csere: Gregory 10, WITTMANN 10/6, Boriszov 5/3. Edző: Dragan Alekszics
SOPRON: LAROCHE 14, Ruják A. 4, RANCIC 20/12, Tóth G. 2, Bavcic 13/6. Csere: Dénes G. 5/3, TAKÁCS N. 9/9, Radulovics 6. Edző: Sabáli Balázs
Kipontozódott: Natjazko (37. p.)
Dragan Alekszics:
– Tudtuk, ha hagyjuk játszani a Sopront, él a lehetőséggel, és ez így volt a második negyedben. A szünet után szerencsére rendeztük sorainkat, jól védekeztünk, Vojvoda Dávid pedig extra teljesítményt nyújtott.
Sabáli Balázs: – Nem haragudhatok a fiúkra, hiszen nagyszerűen küzdöttek. Sajnos a lepattanócsatában, különösen a támadólepattanókban nagyon alulmaradtunk, és kilenc büntetőt is elhibáztunk. Tóth Gergő kiesése is érzékenyen érintett bennünket, Hernst Laroche mellől pedig nagyon hiányzott még egy kisember. A napokban várhatóan érkezik sorainkba egy újabb légiós.

1. Atomerőmű SE 2 2 176–122 1.000
2. Szolnoki Olaj KK 2 2 169–135 1.000
3. Egis Körmend 2 2 160–145 1.000
4. Falco KC Szombathely 2 1 1 168–156 0.750
5. Sopron KC 2 1 1 163–156 0.750
6. MAFC 2 1 1 183–182 0.750
7. Zalakerámia ZTE KK 2 1 1 178–181 0.750
8. MARSO Nyíregyháza 2 1 1 171–178 0.750