Férfi kosár NB I: körmendi kudarc a rossz kezdés után

2012.11.08. 20:37
A férfi kosárlabda NB I mai játéknapján a Nyíregyháza hazai pályán 97–80-ra legyőzte a Körmendet.

Ugyan az élvonal pontlistáját 23.4-es értékkel holtversenyben vezető két játékos, Anthony Nelson és Zvonko Buljan is pályán volt a hetedik forduló hétközi mérkőzésén, mégsem a két eddigi pontgyáros játszotta a főszerepet.

Hazai oldalon kezdetben az exkörmendi Bennet Davis vitte a prímet, majd Martins Berkis gyártotta a triplákat, körmendi részről viszont Buljan első mezőnykosarára egészen a harmadik negyedig kellett várni. A nyíregyháziak végigvezetve, magabiztosan nyertek, így lépéselőnybe kerültek vasi riválisukhoz képest. Csakúgy, mint a „pontistán” a meccset jobb mutatóval záró Nelson Buljannal szemben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ
MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–LAMI-VÉD KÖRMEND 97–80 (25–17, 24–20, 27–20, 21–23)
Nyíregyháza, 600 néző. V: Kapitány, Pozsonyi, Gelencsér
NYÍREGYHÁZA: NELSON 16/6, BERKIS 22/18, Mohácsi 8, Boldizsár 6/6, B. DAVIS 22/3. Cs: Polyák 9/3, KALUHA 10, Micsics, Siska 4, Varga M. Edző: Ferenczi Tamás
KÖRMEND: Ruják A. 10/3, Fodor G. 4/3, Ferencz 5/3, Buljan 9, SHAW 24/6. Cs: SIMPSON 19/6, Farkas A. 2, Kutasi 3/3, Sonyák 4, Csapay, Kocsis T. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–0. 5. p.: 16–5. 8. p.: 23–9. 9. p.: 23–17, 11. p.: 25–20. 16. p.: 42–25. 19. p.: 49–37. 24. p.: 61–48. 29. p.: 74–55. 34. p.: 85–65. 38. p.: 89–71
Ferenczi Tamás: – A legutóbbi, Zalaegerszeg elleni hazai mérkőzéshez hasonló volt a koreográfia, örülök neki, hogy a nagy különbségű győzelemnek.
Hencsey Tamás: – A meccs elején mintha Temesváron maradtunk volna, ráadásul az ottani viszonylagos jó játékunkat nem tudtuk megismételni. A rossz kezdés rányomta a bélyegét a mérkőzésre, a kevés fellángolásunk kevés volt a győzelemhez.
1. Kaposvári KK 6 5 1 509–462 0.917 11
2. Alba Fehérvár 6 4 2 530–445 0.833 10
3. Sopron KC 6 4 2 503–469 0.833 10
4. Falco-Szova KC Szombathely 6 4 2 523–488 0.833 10
5. TOP COP Security Jászberény 6 4 2 494–481 0.833 10
6. Atomerőmű SE 6 4 2 534–543 0.833 10
7. Naturtex-SZTE-Szedeák 6 3 3 471–480 0.750 9
8. Nyíregyházi KK 7 3 4 563–543 0.714 10