Férfi kosár NB I: könnyedén győzött a Körmend

2013.04.17. 20:47
A férfi kosárlabda NB I felsőházában a Körmend hazai pályán 89–70-re nyert a Jászberény ellen.

A Körmend az első negyedet még elveszítette a Jászberény ellen, de a folytatásban az ötven pontig jutó, hét triplát is szerző Ferencz Csaba, Kyle Austin páros vezérletével 89–70-re győzött.

KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ

LAMI-VÉD KÖRMEND–TOP-COP SECURITY JÁSZBERÉNY 89–70 (24–26, 26–12, 23–19, 16–13)
Körmend, 1300
néző. V: Győrffy, Török, Söjtöry
KÖRMEND: Ruják 1, FODOR 12, FERENCZ 27/15, AUSTIN 23/6, GREBENÁR 14. Cs: Farkas 3, Kutasi 7, Kocsis, Sonyák, Golomán 2, Sömenek. Edző: Hencsey Tamás
JÁSZBERÉNY:Markovic 10/3, RAKIC 12, SOÓS 12/6, DRAMICANIN 15/9, Djikanovic 9. Cs: Horti 4, Szabó 2, Mladenovic 5/3, Török 1. Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–8. 7. p.: 10–18.12. p.: 30–29. 17. p.: 45–36. 23. p.: 61–40.29. p.: 69–53. 34. p.: 75–62. 39 p.: 84–65
Kipontozódott: Horti (38. p.)
Hencsey Tamás:
– Köszönjük a szurkolást és a hitet! Ma támadásban és védekezésben is extrát teljesített a csapatom, amiért nagy gratuláció jár! Egy ilyen szerkezetű Jászberényt hetven ponton tartani és mellette 98 pontot dobni remek teljesítmény. És még a lepattanó csatát is megnyertük.
Földi Sándor:– Gratulálok a Körmendnek, mi gyengén játszottunk. Talán el is fáradtunk, de összetört minket, hogy korábban négy mérkőzést is az utolsó pillanatokban veszítettünk el, hármat utolsó dobással. A Körmend nagyon hajtott, megmutatták, hogyan kell küzdeni. Nem ezen múlt, de a játékvezetés méltatlan volt a mérkőzéshez.

1. Szolnoki Olaj 8 7 1 684–604 0.947
2. Alba Fehérvár 9 7 2 783–663 0.905
3. Atomerőmű SE 9 5 4 738–740 0.762
4. Kaposvári KK 9 3 6 805–817 0.667
5. Körmend 8 2 6 601–741 0.579
6. TOP COP Security Jászberény 9 2 7 741–787 0.571