Férfi kosár NB I: könnyed győzelemmel kezdett a Falco

MTI MTIMTI MTI
2015.10.02. 20:05
Bognár Kristóf 11 ponttal járult hozzá a szombathelyi győzelemhez (Fotó: Szabó Miklós)
A Szombathely hazai pályán húsz ponttal, 77–57-re legyőzte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I 2015–2016-os idényének pénteki nyitó napján. A Körmend szegedi diadallal kezdett.

A legutóbb a negyeddöntőig jutó vasiak – akiktől a nyáron Olaszországba igazolt legjobbjuk, Perl Zoltán – 10–10 után két kapott pontra 12-t dobtak, így könnyedén hozták a nyitó negyedet.

A folytatásban Kálmán László együttese 20, majd 25 pontra növelte előnyét, a tavasszal bajnoki döntős kecskemétiek részéről csak a szerb Kemal Karahodzsics jeleskedett. Továbbra is érvényesült a Falco rohanós, ponterős stílusa, míg a védekezésükről ismert vendégek nem találták az ellenszert, a félidőben 46–25 volt az állás.

Az alföldi csapat – melynek kispadján a szövetségi kapitány Sztojan Ivkovicsot a szerb-magyar Borisz Maljkovics váltotta – térfélcsere után sem tudott közelebb kerülni riválisához, az utolsó negyed 62–39-rõl indult. A hajrában sem változott a játék képe, a Szombathelyben hatan is tíz pont fölé jutottak, a találkozó legeredményesebbje azonban Karahodzsics lett 17 ponttal.

A nyitónap másik meccsén az előző szezonban negyeddöntős Szeged odahaza kikapott a remek második félidőt bemutató Körmendtől.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ

FALCO KC SZOMBATHELY–KTE-DUNA ASZFALT 77–57 (27–13, 19–12, 16–14, 15–18)
Szombathely, 1500
néző. Vezette: Kapitány G., Török R., Praksch P.
SZOMBATHELY: Váradi B. 12/6, BUTORAC 13/9, CSOMAGICS 13/3, BOGNÁR 11/6, Wright 11. Csere: HALLIK 15/9, Simon K. 2, Bazsó, Hódi. Edző: Kálmán László
KECSKEMÉT: Pongó Martin 4/3, Kovács P., Djeraszimovics 14/6, Ivosev 13/3, KARAHODZSICS 17. Csere: Hegedűs 6, Mészáros 3/3, Pongó Máté. Edző: Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 8. p.: 22–12. 15. p.: 39–17. 18. p.: 46–19. 20. p.: 46–25. 26. p.: 57–35. 30. p.: 62–39. 34. p.: 67–49. 38. p.: 75–53
Kálmán László:
– Jó iramot diktáltunk, időnként jól is játszottunk. Nagyon fontos győzelmet arattunk, hiszen a tavalyi ezüstérmest vertük meg, ráadásul húsz ponttal – a KTE ekkora vereséget nem szenvedett el a felkészülési időszakban, ez mindenképpen biztató. Persze látjuk a hibáinkat, de jó úton járunk.
Borisz Maljkovics: – A Falco megérdemelte a győzelmet. Az első félidőt nagyon, de nagyon elrontottuk. A másodikban azért már jobban játszottunk, de túl nagy volt a hazaiak előnye, nem volt esélyünk a fordításra.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–EGIS KÖRMEND 69–83 (21–15, 16–18, 15–30, 17–20)
Szeged, 600
néző. V: Farkas G., Szabó G., Rácz
SZEGED: Jereminov 8, Molnár A. 8/6, Armelin 8, CSIRICS 27/9, Juhos 10. Csere: Révész 5, Kiss Zs. 3/3, Moravcsik. Edző: Nikola Lazics
KÖRMEND: PERRY 12/3, Katura 4, Ferencz 9/3, Dickerson 21/9, DUINKER 22. Csere: Lakosa 8, Tóth N. 7, Channels. Edző: Teo Cizmic
Nikola Lazics:
– Az első félidőben mind támadásban, mind védekezésben jól teljesített csapatom. A nagyszünet után ellenfelünk agresszív védekezésére nem volt válaszunk. A Körmend elsősorban lepattanózásban múlt felül bennünket, és megérdemelten nyert.
Teo Cizmic: – Az első félidőben gyengén kosárlabdáztunk, a nagyszünet után agresszív védekezésünknek köszönhetően sikerült megtörnünk a Szeged ellenállását, megtaláltuk a ritmust támadásban és védekezésben egyaránt.