Férfi kosár NB I: Pakson kapott ki a bajnoki címvédő Olaj

2017.03.08. 20:45
Az Atomerőmű végig vezetve győzte le a bajnoki címvédő Szolnoki Olajt, nyert a Körmend és a Szombathely is szerdán a magyar férfi kosárlabda NB I 21. fordulójában.

A paksiak 9 ponttal bizonyult jobbnak a bajnoki címvédő Olajnál, amely így távolodik a dobogótól. Magabiztosan szerezte meg a győzelmet a Körmend, a Falco és a PVSK is, míg a ZTE idegenben bizonyult jobbnak a Kaposvárnál. A Szeged a Jászberény ellen győzött.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ SE–SZOLNOKI OLAJ 82–73 (23–18, 11–12, 26–23, 22–20)
Paks, 1000 néző. Vezette: Cziffra Cs., Hegedűs T., Gorka Sz.
ATOMERŐMŰ: BATTLE 15/9, KOVÁCS Á. 22/6, Samenas 9/9, TIBY 19/9, WATKINS 10. Csere: Will 2, Gilbert 5/3, Illés M., Medve. Edző: Teo Cizmic
SZOLNOK: PAVLICSEVICS 20/9, Vojvoda 2, Barnies 10/6, EILINGSFELD 11/9, Andric 7. Csere: Wittmann 5/3, BORISZOV 11/3, Popovics 4, Tóth Á. 3. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása: 5. perc: 10–8. 8. p.: 21–18. 14. p.: 27–21. 18. p.: 34–30. 23. p.: 41–37. 28. p.: 45–47. 32. p.: 66–54. 35. p.: 73–61. 38. p.: 78–68
Kipontozódott: Andric (35. p.)
Teo Cizmic: – Szükségünk volt egy pár hétre, hogy összeszokjunk, megérdemelték a fiúk a győzelmet. Ez nem csak a statisztikáról szól, hanem arról is, hogy mekkorát küzdöttek, hogy meghaltak minden egyes labdáért. Olyan volt ez a meccs, mint egy előmérkőzés, új irányítónk van és a sérüléséből felépült Watkinsot is újra be kell építenünk.
Kmézics Zorán:
– Nagyon puhán kezdtük a meccset, hagytuk, hogy a Paks lendületbe jöjjön. A kettő a kettő elleni szituációkban jobbak voltak, Vojvodát és Andricot sikerült semlegesíteniük. El kell felejtenünk ezt a találkozót, a jövőben mindenkinek oda kell figyelni a védekezésre és a támadásokra is. Gratulálok az ASE-nak, jó csapat állt össze mostanra Pakson.

EGIS KÖRMEND–SOPRON KC 96–73 (26–19, 28–17, 21–14, 21–23)
Körmend, 1900 néző. Vezette: Győrffy P., Farkas G., Praksch P.
KÖRMEND: PETTY 12/6, Smith 6, FERENCZ 19/12, Allen 8/3, CSORVÁSI 13. Csere: Gibbs 8/6, KROMAH 21/9, Németh Á. Doktor 5/3, Oroszi 1, Márton 3/3. Edző: Gasper Potocnik
SOPRON: JOHNSON 11, RUJÁK 13/9, MYLES 21/3, Dufault 2, Spica. Csere: Tóth G. 7, Dénes G. 8/6, Takács N. 3/3, Lakosa 8, Kántor. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása: 3. perc: 10–2. 8. p.: 26–16, 14. p.: 33–23. 18. p.: 52–31. 23. p.: 61–40. 27. p.: 72–48. 32. p.: 76–55. 37. p.: 87–66
Hencsey Tamás: – Elégedett vagyok a csapat mai teljesítményével, azt játszottuk, amit az edzéseken gyakoroltunk. Gyorsan, jó ritmusban kosárlabdáztunk és dobásaink is többnyire pontosak, sokszor hárompontosak voltak. Örülök annak, hogy fiataljaink is pályára léphettek, e rövid idő alatt is bizonyították: lehet rájuk számítani.
Dragan Alekszics: – Próbáltuk lassítani a Körmend játékát, de ezt a nehéz feladatot nekünk is csak részben sikerült megoldanunk. Mai ellenfelünk kiváló játékerőt képvisel, agresszíven védekezik és jó százalékkal dob. A felkészülésünket sérülések is nehezítették, elsősorban Spica egész heti nélkülözése okozott gondot.

KAPOSVÁRI KK–ZALAKERÁMIA ZTE KK 75–84 (22–25, 20–16, 17–31, 16–12)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Pálla Z., Szabó G., Kulcsár T.
KAPOSVÁR:
Wisseh 10, Fraizer 6, COOKE 19/6, HENDLEIN 24/3, Simms 11. Csere: Fodor M. 3, Grebenár, Baki 2. Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan
ZALAEGERSZEG: UBILLA 13/9, Norfleet 6/3, BENKE 16/3, SZABÓ ZS. 12/12, DRUNGILAS 22. Csere: Mohácsi, Kerpel Fronius 5/3, Wright 10. Vezetőedző: Bencze Tamás. Edző: Heinrich Róbert
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–5. 7. p.: 18–17. 12. p.: 22–27. 17. p.: 36–32. 22. p.: 47–45. 27. p.: 54–58. 32. p.: 65–74. 37. p.: 70–81
Fekete Ádám:
– Kevesebb hibával játszott a ZTE, mint mi. Ma abban vallottunk kudarcot, amiben eddig jók voltunk. Nem támadtunk csapatként és türelmesen. Nagy lehetőséget szalasztottunk el, de továbbra is harcolunk a felsőházért. Köszönjük a szurkolóknak, hogy kitartottak mellettünk. Eddig kiválóan teljesítettünk, sokat dolgoztunk, azzal teremtettünk lehetőséget magunknak, hogy itt tartunk. Ezúttal gyengén játszottunk, ezért elnézést kérünk.
Bencze Tamás:
– Látszott, hogy miért jöttünk ide. Nagyon motiváltan, nagy akarással kosárlabdáztunk. A harmadik negyedtől uraltuk a meccset. Minden célunkat megvalósítottuk. Elsősorban győztünk, ráadásul olyan különbséggel, hogy előnybe is kerültünk az egymás elleni harcban. Ennél többet nem lehetett kihozni a meccsből. Óriási köszönet a minket elkísérő szurkolóknak, akik hazai hangulatot teremtettek a csarnokban.

KTE-DUNA ASZFALT–FALCO-VULCANO ENERGIA KC 73–87 (15–19, 26–22, 18–23, 14–23)
Kecskemét, 600 néző. Vezette: Benczur, Jakab, Gál J.
KECSKEMÉT:
Pongó Máté 5, Djukanovics 5/3, Djeraszimovics 18/9, IVOSEV 19/3, KARAHODZSICS 12. Csere: Pongó Martin 7/3, Mészáros M. 5/3, Hegedűs G., Pálinkás 2. Edző: Forray Gábor
SZOMBATHELY:
GOVENS 24/15, Medford 5, VÁRADI 13/3, Pustahvar 6/3, ZSIGERANOVICS 14. Csere: Barham 12, Tóth N. 4, Bognár K. 9/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
Kipontozódott:
Djukanovics (35. p.)

Forray Gábor: –
A Falco nagyon nagy energiával játszott. A második negyed végén jól rohamoztunk, de utána megtört a lendületünk, ez betudható annak is, hogy faultproblémákkal küszködtünk. Nem szabad depresszióba esnünk, megyünk tovább!
Szrecsko Szekulovics: –
Eddig nem voltunk jók idegenben, de ma stabilan játszottunk. Jobban szedtük a támadó lepattanót, mint a hazaiak, és a kritikus pillanatokat jól kezeltük.

PÉCSI VSK PANNONPOWER–MAFC 84–69 (21–13, 18–12, 20–26, 25–18)
Pécs, 1200
néző. Vezette: Papp P., Tőzsér, Kovács N.
PÉCS:
NELSON 8, C. Smith 6/6, SUPOLA 12/3, BUDIMIR 27/9, SEJFIC 21. Csere: Halász 5/3, Bíró 5/3, Antóni, Harazin. Edző: Csirke Ferenc
MAFC: M. Smith 9/3, Misek 1, DUVNJAK 20/9, Sirota, POSCIC 17. Csere: Lakits 8/6, Polyák 10/6, Kovács Á. 4, Pápai. Edző: Garai Péter
Csirke Ferenc: –
Végig kontrolláltuk a mérkőzést, de húszpontos előnyünknél előjöttek azok a hibák, amik miatt nem tudtunk például Szombathelyen nyerni. Mindig mondom a játékosaimnak, hogy húszpontos vezetésnél is ugyanúgy kell koncentrálni, és megpróbálni továbbnövelni az előnyt.
Garai Péter: –
Számunkra hízelgő ez az eredmény, különösen annak fényében, hogy az első félidőben a tizenhat kísérletünkből egy triplánk sem ment be. Pedig a mi játékunkban fontos a jó távoli dobószázalék. Ráadásul a kezdő ötösünkből hárman is nagyon pontszegények voltak, és hiába próbáltunk meg mindent, nem kerültünk vissza a meccsbe. Meggyőződésem, hogy ez a csapat többre hivatott.

JP AUTO–JKSE–NATURTEX–SZTE SZEDEÁK 74–79 (12–20, 17–17, 18–21, 27–21)
Jászberény, 400
néző. Vezette: Földházi T., Frányó P., Rácz Zs.
JÁSZBERÉNY:
SADDLER 20/6, Arrington 6/6, Williams 11/3, Sztamenkovics 5/3, Bojics 20. Csere: Brbaklics 7/3, Cseh, Czirbus 2, Mándoki 3/3, Bazsó, Ondima. Edző: Stevan Tot
SZEGED:
BOLTICS 17/3, Lilov 11, CSIRICS 18/6, Juhos 11/3, SULOVICS 16. Csere: Bán 4/3, Wirth 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc:
5–8. 7. p.: 10–14. 13. p.: 16–26. 17. p.: 23–35
Brbaklics (40. p.)

Stevan Tot: –
Nagyon gyengén kezdtünk védekezésben és támadásban is, sok könnyű kosarat engedtünk ellenfelünknek. A szegediek rutinosan tartották az ekkor megszerzett előnyüket, s amikor felzárkóztunk három pontra, akkor Boltics megrázta magát. Tizennyolc eladott labdával még hazai pályán is nehéz győzni. Gratulálok a Szegednek, mert megérdemelten nyerte meg a találkozót.
Nikola Lazics: –
Nagyon fontos mérkőzést játszottunk Jászberényben. Jól kezdtünk, s végig kézben tartottuk a játék irányítását, amikor a hazaiak megközelítettek bennünket, akkor mindig volt valaki a csapatban, aki tovább lendítette a szekerünket. Jól védekeztünk és támadásban is türelmesek voltunk. Örülünk a győzelemnek, s legközelebb már hazai pályán a Paks ellen is szeretnénk nyerni.