Férfi kosár NB I: kecskeméti siker Nyíregyházán

2013.11.17. 19:46
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 8. fordulójában a papírformának megfelelően a KTE-Duna Aszfalt tízpontos győzelmet aratott a Marso Nyíregyházi KK vendégeként.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, amelyben a házigazdák négypontos előnyre tettek szert ugyan az első negyed végére, ám a vendégek a hét ponttal megnyert második játékrésszel fordítani tudtak. Nemcsak megőrizte, hanem még növelni is tudta előnyét a Kecskemét a folytatásban, a harmadik negyed végjátékában már tíz pont fölött is volt a két csapat közötti különbség, a záró felvonás előtt konkrétan 12 pont volt a vendégek előnye. Ebből pedig bőven megélt a záró felvonásban az amúgy is jobb erőkből álló Kecskemét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–KECSKEMÉTI TE­DUNA ASZFALT 72–82 (20–16, 11–18, 15–24, 26–24)
Nyíregyháza, 800
néző. V: Papp P., Gorka, Jakab L.
NYÍREGYHÁZA: EDWARDS 20/6, DOYNE 14/9, Mohácsi 6, Hall 4, POSCSICS 22. Cs: Polyák 6, Cseh, Varga M. Szakmai igazgató: Horváth Imre
KECSKEMÉT: WITTMANN 19/15, Mészáros M. 5/3, DJERASZIMOVICS 14/3, JOVANOVICS 22/12, Karahodzsics 7. Cs: Bencze Z. 2, Pongó Martin 7/3, Hegedűs G., PONGÓ MÁTÉ 6/3, Sztefanovics. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–7. 6. p.: 12–7. 9. p.: 15–16. 11. p.: 22–16. 16. p.: 24–27. 18. p.: 29–27. 20. p.: 29–34. 22. p.: 31–40. 23. p.: 37–40. 29. p.: 42–55. 32. p.: 51–58. 35. p.: 56–66. 37. p.: 66–68. 39. p.: 68–76
Kipontozódott: Doyne (39. perc)
Horváth Imre:
– Csak közhelyeket tudnék mondani, mert számomra érthetetlen dolgok történtek ezen a mérkőzésen. Reméljük, a hét végére meg tudjuk fejteni a rejtélyt, hogy mi is történt ezúttal.
Sztojan Ivkovics: – Nagyon jó mérkőzés volt, a remekül felkészített Nyíregyháza megnehezítette a dolgunkat. Az extra tripladobó százalékkal nyertük meg a mérkőzést, holott A büntetőzés megint nem ment. Valóban NBA-­szintű a parketta Nyíregyházán, de hozzátartozik az igazsághoz, ellenfelünk kiszolgáltatott helyzetben volt azáltal, hogy csak a meccs előtti napon edzhetett a saját csarnokában.

1. Atomerőmű SE 8 7 1 672–545 0.938
2. KTE-Duna Aszfalt 8 7 1 598–537 0.938
3. Alba Fehérvár 8 5 3 680–638 0.813
4. Sopron KC 8 5 3 563–542 0.813
5. FORTRESS Jászberény 8 5 3 630–623 0.813
6. Kaposvári KK 8 5 3 627–624 0.813
7. Zalakerámia-ZTE KK 8 4 4 594–605 0.750
8. Naturtex-SZTE-Szedeák 8 3 5 592–643 0.688