Férfi kosár NB I: jó szolnoki főpróba, fölényes Olaj

2014.04.22. 19:42
A nagyszünet után már egyértelműn a Szolnok akarata érvényesült (Fotó: Czerkl Gábor)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság felsőházi rájátszásában, az ötödik fordulóból elhalasztott találkozón a Szolnoki Olajnak két remek negyed is elég volt az Atomerőmű elleni biztos hazai sikerhez. A szolnokiak kilencedik mérkőzésükből a nyolcadikat nyerték meg, a paksiak a másodikat veszítették el. A felsőházban egy forduló maradt a rájátszásból, az Olaj legközelebb – EuroChallenge-szereplését követően május harmadikán – Paksra látogat.

Bár az első kosár a paksiaké volt, a folytatásban a Szolnok szabályosan állva hagyta a vendégcsapatot. Az Olaj 7–0-s etappal vette kézbe az irányítást, és a 7. perc végére már tíz ponttal is meglépett, ezt a különbséget a felvonás végére is megtartotta (24–14). Kevésbé hatékony támadójáték, még inkább rengeteg technikai hiba és rossz dobás jellemezte a második negyedet. Ebben előbb felváltva vettek részt a felek, majd, miközben az Olaj úgy is maradt, az Atomerőmű tudott váltani.

A paksiak 9–0-val lopták magukat közelebb az ellenhez, de mivel volt honnan feljönniük, mindez csak szoros felzárkózást ért, igaz, az Olaj előnye négy pontra csökkent. A bő három és fél perces gólcsendet Báder Márton büntetőivel törte meg a házigazda, majd egy büntetőt Trotter Obie is pontra váltott, ennyi adatott meg az Olajnak a nagyszünet előtti percekben, sikeres akció nem. De legalább megállították a felzárkózásban a vendégeket (36–29).

A harmad negyed elején még érezhette a paksiak leheletét az Olaj, a játékrész közepén már nem: ismét a megnyugtatónak számító tíz pont fölötti lett a különbség, a felvonás végére pedig gyakorlatilag el is dőlt a találkozó. Az elfogyó Atomerőműnek nem sok esélye maradt a hajrára a lendületbe jövő házigazdák ellen (56–41). Ennek megfelelően a záró felvonás már nem tartogatott újabb fordulatot, de még huszáros paksi hajrát sem, helyette az Olaj aratott kiütéses győzelmet olaszországi utazása előtt (77–55).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, AZ 5. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–ATOMERŐMŰ SE 77–55 (24–14, 12–15, 20–12, 21–14)
Szolnok, 1650
néző. V: Vígh, Benczur, Szabó G.
SZOLNOK: TROTTER 8/3, VOJVODA 12, MILOSEVICS 6, Ivosev, Keller Á. 7. Cs: LÓRÁNT 9, Pilcsevics 6, Báder 8, HOLIDAY 15/9, Rakics 3/3, Simon B. 3. Edző: Dragan Alekszics
PAKS: Vaughn 9/3, Robinson 8, Szabó Zs. 7/3, Körtélyesi 3/3, JONES 11. Cs: Kovács Á. 7/6, Tóth Á. 6, Baki, Medve, Eilingsfeld 4, Markovics. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–2. 6. p.: 15–7. 8. p.: 27–15. 15. p.: 33–20. 18. p.: 33–29. 25. p.: 47–36. 29.p.: 55–39. 31. p.: 61–41. 36. p.: 70–44
Dragan Alekszics:
– Először úgy voltunk vele, hogy csak nyerjük meg a meccset, aztán a találkozón nagyon jól játszottunk, mondhatni, hogy legjobb bajnoki formánkat nyújtottuk. Annak külön örülünk, hogy ilyen nagy különbséggel nyertünk, s annak is, hogy amit előre megbeszéltünk, azt teljesítették a fiúk.
Dzunics Braniszlav: – Az első félidőben még védekezésben és támadásban ott voltunk a Szolnok nyakán, a szünet után azonban ritmustalanná vált a játékunk, pedig sok energiát mozgósítottunk. Az Olaj sokkal jobban játszott nálunk.

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, AZ 1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–NYÍREGYHÁZI KK 93–83 (21–22, 27–21, 23–19, 22–21)
Szombathely, 2000
néző. V: Török, Söjtöry, Szalai
FALCO: Simon L. 2, Timberlake 6, PERL 12/6, Zagoracz 9/6, SZABÓ M. 15. Cs: VÁRADI B. 21/6, Mitchell 8, Will 11/9, Harazin 5, Simon K., Bognár K. 4. Edző: Kálmán László
NYÍREGYHÁZA: Walker 6, Kósa 4, Polyák 15/9, DOYNE 21/12, POSCSICS 17. Cs: Cseh 11/3, Jakab, Molnár M. 9, Skorcov. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–8. 7. p.: 15–16. 18. p.: 41–41. 26. p.: 59–53. 33. p.: 76–67. 37 p.: 84–75
Kipontozódott: Doyne (26. p.), Simon L. (32. p.)
Kálmán László:
– Nehezebb volt ez a mérkőzés, mint a Körmend elleni, mivel a Nyíregyháza szinte végig négy kisemberrel játszott, és ez a szerkezet picit szokatlan volt számunkra, a lényeg azonban az, hogy nyertünk, aminek nagyon örülök.
Sitku Ernő: – A játékosaim nagy munkát végeztek, de sajnos ma is egy olyan meccset veszítettünk el, amikor közel álltunk a győzelemhez. Át kellene lépnünk végre a saját árnyékunkat.

6. Alba Fehérvár 9 2 7 678–709 0.619 13

Bónuszpontok: Szolnok, Atomerőmű 3-3, Kecskemét, Alba Fehérvár 2-2, Kaposvár, Sopron 1-1