Férfi kosár NB I: izgalmas hajrá, a Paks nyert Kaposváron

2016.01.15. 18:27
A bajnokság második helyén álló Atomerőmű hosszabbítás után 107–102-re legyőzte a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I 14. fordulójának pénteki mérkőzésén.

Az Atomerőmű kezdte jobban a találkozót, a paksi csapat az első negyedet követően négy ponttal vezetett (18–22), ám a második és a harmadik játékrész a házigazdák számára sikerült jobban, akik kilencpontos előnyből várhatták a záró negyedet (66–57) – amely jelentős izgalmakat hozott.

Az utolsó három percben (81–81) az Atomerőmű egymás után három triplát dobott, de ez sem volt elegendő a (rendes játékidőbeli) győzelemhez, mivel a házigazdák a dudaszó pillanatában Emmanuel Ubilla hárompontosával hosszabbításra mentették a meccset (90–90). A hazaiak légiósa a hajrában a kilenc kaposvári pontból hetet vállalt magára.

A ráadásban a paksiak folytatták, amit a negyedik negyed végén abbahagytak, megdobták sorozatban az ötödik triplájukat is (92–96), s bár ekkor még több mint három perc hátravolt, a hazaiak ezek után már nem tudtak egyenlíteni (102–107).

Az Atomerőmű 3–3-ra módosította idegenbeli mérlegét, míg a Kaposvár öt győzelme mellett harmadszor kapott ki saját közönsége előtt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 102–107 (18–22, 28–19, 20–16, 24–33, 12–17) – hosszabbítás után
Városi Sportcsarnok, 600
néző. V: Papp P., Török R., Minár L.
KAPOSVÁR: UBILLA 26/6, PULJKO 20/12, Baki, HENDLEIN 16, Spica 17. Csere: Horváth M., BENKE 16/12, Fodor M. 7/3, Grebenár. Edző: Kmézics Zorán
ATOMERŐMŰ: DUNN 16/6, Medve 7/3, BARNIES 17/15, EILINGSFELD 13/3, TÓTH Á. 18/3. Csere: KOVÁCS Á. 11, Robinson 18/3, Will 7/3. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–6. 7. p.: 7–13. 12. p.: 24–24. 17. p.: 34–34. 22. p.: 51–43. 27. p.: 62–50. 32. p.: 71–64. 37. p.: 81–81
Kmézics Zorán:
– A végén hatból hatot bedobtak a paksiak, ezzel a bravúrral tudtak fordítani. A lecsorgó labdákból sok pontot kaptunk a végén, ez döntött. Gratulálok a csapatomnak, mert jól küzdött és erre a játékra lehet építeni. A Paksnak is mert végül megnyerték a találkozót.
Schmidt Béla: – Örülök, hogy nyertünk, bár nem vagyok teljesen elégedett, mert rapszodikusan teljesítettünk. Amikor csapatként játszottunk, akkor tudtunk eredményt elérni. Egymásért is játszottunk, így tudtunk nyerni.