Férfi kosár NB I: hatpontos pécsi siker Nyíregyházán

2013.03.22. 20:15
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásában a Pécs hatpontos győzelmet aratott a Nyíregyháza vendégeként.

A pécsieké volt az első negyed, de a félidőben ikszre hozták az állást a házigazdák, akiknek viszont a folytatásban is döntően kapaszkodniuk kellett. Ennek megfeleltek ugyan, de többet már nem tudtak kihozni maguknak a mérkőzésből.

A Pécs 11/12-vel, a Nyíregyháza 9/16-tal várja a folytatást.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALSÓHÁZI (7–13. HELY) RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ
MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 82–88 (19–25, 15–9, 12–20, 36–34)
Nyíregyháza, 250
néző. V: Földházi, Benczur, Pozsonyi
NYÍREGYHÁZA: Nelson 3, Polyák 14/9, BERKIS 26/9, MOHÁCSI 31/18, Varga M. Cs: Mondzinger, Kaluha 8/3, Siska, Molnár M. Edző: Ferenczi Tamás
PÉCS: LOESING 18/3, Kovács P. 12/3, Csabay 2, TÓTH N. 25, HENDLEY 20. Cs: Bíró O., Nagy K. 6/6, Halász Á. 5. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–7. 7. p.: 11–17. 14. p.: 26–29. 19. p.: 32–32. 26. p.: 40–48. 33. p.: 55–66. 35. p.: 62–70. 38. p.: 65–78
Kipontozódott: Kaluha (40. p.)
Ferenczi Tamás:
– Ebben a szerkezetben is voltak nagyon jó periódusaink, olykor a védekezéssel sikerült meglepetést okoznunk az ellenfélnek, amely azonban fizikai fölénye révén a végére fölénk kerekedett.
Csirke Ferenc: – Nagyon büszke vagyok arra, hogy a pécsi csapat edzője lehetek, és arra kérek mindenkit, hogy becsüljünk meg minden játékost, akik kitartottak mellettünk. Nagyon jól tudtuk pótolni Charles Legiont, és tettünk egy lépést a rájátszás felé.