Férfi kosárlabda NB I: a ZTE jól hajrázott a Fehérvár ellen

2016.01.16. 20:55
A fehér mezes Parish Petty 15 ponttal járult hozzá a Körmend győzelméhez (Fotó: kosarsport.hu)
A ZTE hazai pályán 75–68-ra legyőzte az Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I 14. fordulójának szombati játéknapján. A Szolnok idegenben, a Körmend hazai pályán könnyedén élt győzelmi esélyével, míg a Kecskemét és a Sopron a második félidőben fordította a maga javára mérkőzését.

A zalaegerszegiek első negyedben szerzett tetemes előnye a második tíz percben kis híján elfogyott. A második félidőben aztán fordult is az állás, többször is vezettek a fehérváriak, de 68–68 után a végjátékban már csak a ZTE szerzett pontot (7–0).

A Szolnok a 20 pontig jutó Vojvoda Dávid vezérletével végig vezetve győzött a sereghajtó Jászberény otthonában, a hazaiak az utolsó negyedben faragtak jelentős hátrányukból.

A szegediek egy negyeden át tartották a lépést Körmenden, a folytatás egyértelműen a hazaiaké volt, akiknél hét játékos is eljutott legalább tíz pontig.

A Kecskemét csupán 25 pontot szerzett az első félidőben a Falco ellen, a második félidőre feljavulva mégis képes volt kiharcolni a győzelmet.

A Sopron 29–16-os utolsó negyeddel fordított Pécsen, soraiban Tóth Gergely (23) és Kevin Tiggs (20) is eljutott húsz pontig.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 14. FORDULÓ
Szombati mérkőzések

KTE-DUNA ASZFALT–FALCO KC SZOMBATHELY 83–79 (16–15, 9–23, 31–16, 27–25)
Kecskemét, 900
néző. V: Török R., Frányó, Rácz Zs.
KECSKEMÉT: Pongó Martin 8/6, PONGÓ MÁTÉ 14/6, DJERASZIMOVICS 26/9, IVOSEV 14/3, KARAHODZSICS 19. Csere: Hegedűs G., Alexander, Mészáros M. 2. Edző: Borisz Maljkovics
FALCO: Rundles 5/3, VÁRADI B. 10/6, Csomagics 4, BOGNÁR K. 11/3, Wright 11. Csere: RAKICS 21/6, Butorac 12/9, Dobos 2, Hódi, Simon K. 3. Edző: Kálmán László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 8. p.: 9–11. 13. p.: 19–24. 17. p.: 25–33. 23. p.: 33–46. 27. p.: 44–51. 33. p.: 60–56. 37. p.: 71–64
Kipontozódott: Wright (39. p.)
Borisz Maljkovics:
– Két teljesen különböző félidőt játszottunk, magam sem értem, miért. A második játékrészben maximális energiabedobással küzdöttünk, jól védekeztünk, ez meghozta a sikert. Sokszor elmondtam már, hogy ha jól védekezünk, akkor jó lesz a támadásunk is.
Kálmán László: – Jól kezdtünk, úgy, ahogy idegenben kell. A szünetben külön hangsúlyoztam, senki se gondolja, hogy megvan a mérkőzés. Sajnos, igazam lett. A második félidőben sokszor bután játszottunk, a KTE jobb volt egy Marko Djeraszimoviccsal.

JP-TOP COP JÁSZBERÉNY–SZOLNOKI OLAJ KK 81–92 (22–29, 20–29, 16–16, 23–18)
Jászberény, 900
néző. V: Hegedűs T., Szabó G., Sallai
JÁSZBERÉNY: Cohn 11/3, Horváth Á. 11/3, Soós 5/3, DRAMICSANIN 14/3, SHERMAN 19. Csere: Caffey 12, Cseh 8, Szögi 1, Blaskovits. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: Burrell 11, VOJVODA 20/6, Kovács P. 7/3, Milosevics 7/3, Keller 13. Csere: WITTMANN 11/9, Boriszov 6, JONES 14, Gregory 3, Kovács G. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 4 perc: 9–10. 8. p.: 20–23. 14. p.: 30–38. 17. p.: 36–47. 24. p.: 45–65. 28. p.: 54–72. 34. p.: 67–86. 38. p.: 77–89
Kipontozódott: Soós (34. p.), Sherman (36. p.), Vojvoda (39. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Nem játszottunk rosszul, a Szolnok azonban nemzetközi szintű, minőségi játékosokból áll, és megérdemelte a győzelmet.
Pór Péter: – Az első félidő jó játékával megnyugtató előnyt szereztünk. A második játékrészben többször is könnyelműsködtünk, de biztos győzelmünket nem fenyegette veszély.

EGIS-KÖRMEND–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 91–65 (21–18, 24–13, 31–17, 15–17)
Körmend, 1900
néző. V: Cziffra Cs., Balogh Gy., Makovsky Sz.
KÖRMEND: PETTY 15/3, Channels 10/3, FERENCZ 13/9, McKinney 15/3, Duinker 13. Csere: Tóth N. 12, KATURA 11/3, Lakosa 2, Farkas, Németh Á., Molnár L. Edző: Teo Cizmic
SZEGED: JEREMINOV 19/9, ARMELIN 19/3, Molnár A. 12/6, Csirics 5/3, Brkic 2. Csere: Juhos 2, Révész 4, Moravcsik 2, Kiss Zs. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–6. 8. p.:19–13. 13. p.: 30–20. 17. p.: 40–29. 24. p.: 53–33. 27. p.: 72–42. 34. p.: 83–56. 38. p.: 91–61
Teo Cizmic:
– Helyenként jól játszó, de nehéz helyzetben lévő Szegedet győztünk le. Igyekeztünk nagy iramot diktálni, mert bíztunk abban, hogy elfáradnak. Egy jó és látványos mérkőzést játszottunk, amiben a Szeged kiváló partnernek bizonyult.
Nikola Lazics:– A Körmend megérdemelten nyerte meg a mérkőzést ekkora különbséggel is. Gyorsabbak és fizikálisan is felkészültebbek voltak. Mi sok hibát követtünk el, ezeket sürgősen ki kell javítanunk, mert a sorsdöntő mérkőzések várnak ránk.

PVSK-PANNON POWER–SOPRON KC 85–94 (20–25, 24–24, 25–16, 16–29)
Pécs, 1400
néző. V: Győrffy, Farkas G., Gorka
PÉCS: Nelson 11, Walker 13/9, POPADICS 20/6, BUDIMIR 18/3, Horti 12. Csere: Harazin 4, Bíró 7/3, Antóni. Edző: Csirke Ferenc
SOPRON: LAROCHE 11, TIGGS 20/3, Rancic 10/6, Dénes 2, Bavcic 15. Csere: TÓTH G. 23/9, Ruják A. 5/3, Takács N. 8/6, Molnár M. Edző: Sabáli Balázs
Kipontozódott: Bavcic (24. p.), Bíró (33. p.), Budimir (39. p.), Horti (39. p.)
Csirke Ferenc:
– Mindent megtettünk, ami tőlünk telt. A Sopron majdnem minden poszton fizikálisan erősebb játékosokból áll, és a birkózásból mi jöttünk ki rosszabbul. Nyolcpontos vezetésünknél mindenki elkezdett egyénieskedni, ezért inkább a támadásokban látom a vereségünk okát.
Sabáli Balázs: – Hullámzó mérkőzés volt, Edin Bavcic kipontozódásával váltani kellett védekezésben, ebből jól jöttünk ki, s egy kicsit a játékvezetőknek is hálásak lehetünk. Igazából az utolsó negyed döntött.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–ALBA FEHÉRVÁR 75–68 (28–15, 7–18, 19–19, 21–16)
Zalaegerszeg, 2000 néző. V: Kapitány G., Söjtöry T., Praksch P.
ZTE: Velkey 9/6, GOVENS 23/9, Kerpel-Fronius 12/3, MOHÁCSI 11/9, PANTELICS 12. Csere: FEKETE 8/6, Krapic. Edző: Bencze Tamás
FEHÉRVÁR: CHERY 16/6, Supola, Myles 10/3, SPURLOCK 13/3, Lóránt 6. Csere: Pearson 6, Csorvás 2, SIMON B. 10, Markovics 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–0. 5. p.: 13–0. 6. p.: 17–6. 9. p.: 28–13. 15. p.: 23–22. 17. p.: 35–29. 21. p.: 35–35. 23. p.: 40–44. 27. p.: 49–48. 33. p.: 56–56. 36. p.: 63–44. 38. p.: 68–68
Bencze Tamás:
– Mind a két csapatot elismerés illeti, rendkívül jó mérkőzést játszottunk. Végig kiegyenlített volt a meccs, a végén Govens két villanása döntött. A védekezésünkkel elégedett vagyok, a zalaegerszegi kosárlabda jövője szempontjából is rendkívül fontos győzelmet arattunk. Nemcsak azt a tizenkét embert illeti dicséret, akik a csapat szűk keretét alkotják, a siker legalább 2012 emberé, hiszen szenzációs szurkolótáborunk sokat segített.
Braniszlav Dzunics: – Megérdemelten nyerte meg a ZTE a rangadót, izgalmas meccset játszottunk. A végén dőlt el a találkozó. A külső dobásaink rendkívül rosszak voltak, összességében ennyivel jobb volt a hazai gárda.