Férfi kosár NB I: gyűrűszaggató meccset nyert az Atomerőmű

2012.11.23. 20:47
Jókora csúszással befejeződött a férfi kosárlabda NB I-ben a Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű mérkőzés, melyet a vendég paksiak nyertek meg remek utolsó negyedüknek köszönhetően 92–85-re.

A második negyedben a paksi Tóth Ádám alley-oop zsákolása után leszakadt a gyűrű, melynek eltört a függesztése, hosszas szerelés után sikerült aztán a „póteszközt beüzemelni". A kényszerszünetkor 44–37-re vezettek a házigazdák, akik a második negyed végéig meg is tartottak három pontot az előnyükből (50–47).

A szegediek jól kezdtek a szünet után, kosaraikra Kámán triplákkal próbált válaszolni, de ezzel sem tudta megakadályozni, hogy a hazaiak tízre növeljék a különbséget. A Szedeák sok kihagyott büntetője ellenére is megőrizte a vezetést, a záró negyedet 74–68-as fórból kezdte. Az Atomerőmű ekkor villant, Lorenzo Williams és Nick Williams vezérletével egy 12–2-es szériával átvette a vezetést. A hazaiak még feljöttek egy pontra, de a hajrát az Atomerőmű irányította, és remek utolsó negyedével végül hétpontos sikert aratott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–ATOMERŐMŰ SE 85–92 (23–26, 27–21, 24–21, 11–24)
Szeged, 600 néző. V: Cziffra, Bognár, Rácz Zs.
SZEGED: Fekete 18, GURLEY 23/9, Kiss Zs. 5/3, DUKICS 20/6, Csorvási M. 7. Cs: Vida 3, Tanács 9/6, Csorvási L., Wirth. Edző: Molnár József
PAKS: L. WILLIAMS 16/3, VOJVODA 18/9, KÖRTÉLYESI 13/3, Kámán 9/9, Tóth Á. 14. Cs: N. Williams 13/3, Idlet 2, Kovács Á. 2, Eilingsfeld 2, Kerpel-Fronius 3/3. Edző: Enrique Gutiérrez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–10. 9. p.: 21–24. 13. p.: 35–31. 17. p.: 44–37. 24. p.: 59–55. 28. p.: 69–59. 32. p.: 74–75. 35. p.: 76–82. 38. p.: 81–84
Molnár József: – A második negyedben jól játszottunk, ám a gyűrűcsere minket zavart meg jobban. A második félidőben csupán hetvenszázalékos teljesítményt nyújtottunk, ez a Paks ellen kevésnek bizonyult. A hajrában elsősorban Lorenzo Williams és Vojvoda Dávid jó teljesítményének köszönhetően kerekedett felül az ellenfél.
Enrique Gutiérrez: – Hullámzó teljesítményt nyújtottunk, ám az utolsó negyed összeszedett játéka győzelmet eredményezett.
1. Atomerőmű SE 9 7 2 778–749 0.889
2. Alba Fehérvár 8 6 2 703–591 0.875
3. Kaposvári KK 8 6 2 689–637 0.875
4. Falco-Szova KC Szombathely 8 5 3 714–682 0.813
5. Sopron KC 8 5 3 684–635 0.813
6. TOP COP Security Jászberény 8 4 4 654–670 0.750
7. Zalakerámia ZTE KK 8 4 4 659–714 0.750
8. Nyíregyházi KK 8 3 5 635–626 0.688