Férfi kosár NB I: fergeteges hajrával nyert a Jászberény

2013.04.26. 21:04
A Jászberény hazai pályán 92–82-re legyőzte a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I rájátszásában, a negyeddöntő pénteki játéknapján, és ezzel 1–1-re alakította a párharc állását.

A hazaiak elsősorban a negyedik negyedben (28–18) nyújtott teljesítményükkel harcolták ki, hogy a keddi kaposvári harmadik mérkőzés eredményétől függetlenül a párharc mindenképpen visszatérjen Jászberénybe. A két csapat 77–77-nél még együtt volt, a jászberényiek 15–5-ös végjátékkal nyertek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY–KAPOSVÁRI KK 92–82 (20–28, 23–16, 21–20, 28–18)
Jászberény, 700 néző. V: Földházi, Ádám J., Szabó G.
JÁSZBERÉNY: RAKICS 24/3, Soós 11/6, MARKOVICS 28/6, Dramicsanin 14/3, Horti 5. Cs: DJIKANOVICS 7, Török R., SZÖGI 3/3, Szabó P., Mladenovics. Edző: Földi Sándor
KAPOSVÁR: Dunn 15/6, Kiss K. 6/6, SWANSTON 17/9, HENDLEIN 17, SPICA 20. Cs: Drahos 5/3, Dávid G. 2, Szőke B., Fekete N. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–17. 8. p.: 17–23. 15. p.: 35–39. 18. p.: 43–43. 24. p.: 52–51. 26. p.: 58–53. 28. p.: 50–48. 34. p.: 71–74. 38. p.: 86–77
Kipontozódott: Djikanovics (39. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Földi Sándor: – Kemény, nagy csatát vívtunk, és ebből szerencsére mi kerültünk ki győztesen. A második csatát megnyertük, de a háborúnak még nincs vége.
Fekete Ádám: – Végig kiélezett, nagyon kemény mérkőzést vívtunk, a végjátékban jobban koncentráltak a hazaiak, így kiegyenlítették hátrányukat. Nincs baj, megyünk tovább és készülünk a következő összecsapásra.