Férfi kosár NB I: elképesztő pécsi finis, elkapták az Albát

2013.05.03. 19:48
A fehér mezes pécsiek másodszor is megállították az Albát<br />(Fotó: Grnák László)
Az első kiemelt Alba Fehérvár 58–57-re kikapott a PVSK vendégeként a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének pénteki játéknapján, így a párharc összesített állása 2–2-re alakult – jöhet a mindent eldöntő ötödik mérkőzés! Az Alba mindössze hat pontig jutott a befejező negyedben. A Körmend–Atomerőmű  és a Jászberény–Kaposvár meccsen is hazai győzelem született pénteken, így ezekben a párbajokban is az ötödik csata dönt.

PÉCS–FEHÉRVÁR 58–57
A második negyed elején még a pécsiek vezettek (20–13), akkor azonban nagyon beragadtak, és a vendégcsapat Damian Hollis két, valamint Supola Zoltán egy triplájára alapozva 15–1-es részhajrát trappolt. A második negyedben a pécsiek mindössze négy pontot szereztek!

Hollis két büntetőjével és Jarrod Jones duplájával kezdődött a második félidő (22–34), és a vendégek tíz pont körül állandósították előnyüket. Tóth Norbert közeli dobása és két büntetője után a negyedik negyedben némileg felzárkózott a PVSK (48–53), ám két perccel a vége előtt megint kényelmes előnnyel vezetett az Alba (48–57) – úgy tűnt, eldőlt a meccs és a párharc.

Csakhogy ekkor beindult a pécsi henger: több elrontott akció után Bradley Loesing értékesített egy büntetőt, bedobott egy duplát, majd – Csabay Ádám közeli találatát követően – a helyére küldött egy triplát is (56–57). A vendégek elrontották utolsó akciójukat, a pécsiek időt kértek, és az utolsó pillanatokban Tóth Norbert közeli dobásával megfordították az állást.

A hazaiak 10–0-s utolsó két percet produkáltak, elsősorban ennek köszönhetik, hogy kiharcolták az ötödik mérkőzés lehetőségét.

KÖRMEND–ATOMERŐMŰ 93–83
A Körmend 8–0-val kezdett az Atomerőmű ellen, és az első félidőben nagy tempót diktálva előbb tíz-, majd húszpontos előnyt épített, sőt Ferencz Csaba közeli dobása után már lassan harminc felé billent a mérleg nyelve (48–22). Az Atomnak egy-egy részhajrával (12–6, 11–2) sikerült közelebb lopakodnia, Lorenzo Williams két sikeres tripláját követően már tízen is belül volt (76–67), csakhogy ekkor újra lendületet vett a vasi egylet, ami már elegendőnek bizonyult a győzelem kicsikarásához.

JÁSZBERÉNY–KAPOSVÁR 84–82
A másik mérkőzésen a Jászberény és a Kaposvár szoros csatát vívott, a vezetést szinte végig a kezükben tartó hazaiak a második félidő elején pumpálták először tíz pont fölé az előnyüket – Soós Gábor zsákolása után 50–37 volt az állás. A kaposváriak igyekeztek visszakapaszkodni, Hendlein Roland triplája után az egyenlítés lehetősége is felcsillant (67–64). Sőt! 79–72-es hazai vezetést követően – többek között a harmadik sikeres Hendlein-hármas után – tovább szorult a hurok, többször is csupán egypontnyi volt a különbség, és a hazaiak végül idegtépő büntetőpárbajban győztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, NEGYEDDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉSEK
PÉCSI VSK-PANNONPOWER–ALBA FEHÉRVÁR 58–57 (18–13, 4–17, 20–21, 16–6)
Pécs, 1300
néző. Vezette: Pálla, Török, Farkas
PÉCS: LOESING 13/6, Halász, KOVÁCS P. 15/12, TÓTH N. 17/6, Bödör 2. Csere: Csabay 5/3, Nagy K. 4, Bíró 2. Edző: Csirke Ferenc
FEHÉRVÁR: Moore 2, Wood 3, HOLLIS 16/6, Szabó Zs. 2, KELLER Á. 5. Csere: Juhos 6/6, JONES 16, Supola 7/3, Bódi. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 12–7. 9. p.: 18–10. 11. p.: 20–13. 17. p.:21–23. 17. p.: 21–28. 22. p.: 22–34. 25. p.: 28–42. 27. p.: 37–44. 30. p.: 42–49. 35. p.: 48–53. 40. p.: 53–57
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
Csirke Ferenc: – Schott Gábor (a pécsiek napokban elhunyt gyúrója – a szerk.) szelleme nélkül nem tudtuk volna ezt a meccset megnyerni, fentről figyelt minket. Nehéz héten vagyunk túl, de bebizonyítottuk, hogy akarással lehet elérni eredményt. A siker kulcsa a közönség mellett az Alba- és Szolnok-szintű védekezés volt.
Dzunics Braniszlav: – A jobban akaró csapat nyert. Ugyan a második negyedtől mi irányítottunk, de az utolsó tíz percben támadásban és védekezésben is sok hibát követtünk el.

LAMI-VÉD KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 93–83 (28–17, 26–13, 20–29, 19–24)
Körmend, 1600 néző V: Földházi, Hegedüs, Frányó
KÖRMEND: RUJÁK 20/9, Fodor, FERENCZ 16/3, AUSTIN 32/6, FARKAS 17. Cs: Grebenár, SONYÁK 8, Kocsis, Golomán, Kutasi, Sömenek. Edző: Hencsey Tamás
PAKS: Williams 16/6, LEVY 18, Vojvoda 16/6, Körtélyesi 2, Idlet 8. Cs: Eilingsfeld 3, Kámán 10/6, Kovács 2, Tóth 5. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–2. 7. p.: 20–9. 13. p.: 36–18. 18. p.: 48–22. 23. p.: 65–41. 30. p.: 74–57. 32. p.: 76–64. 35. p.: 81–71
Kipontozódott: Idlet (39. p.)
Hencsey Tamás:
– Nagy megtiszteltetés, hogy ennek a csapatnak az edzője lehetek! Ezek a srácok megint megmutatták, hogy minden nehézség ellenére tudnak győzni. Még akkor is, ha előtte két vereséget kellett elkönyvelnünk, és voltak is problémáink. Mozgósították utolsó erőiket, és megmutatták, milyen sportemberek! Köszönjük a fantasztikus szurkolást!
Schmidt Béla: – Gratulálok a Körmendnek, megint bebizonyosodott, hogy ekkora előnyt nem szabad adnunk egy félidő alatt. Kicsit feljavultunk ugyan, de a fordításhoz nem volt elég. Vasárnap folytatjuk otthon a párharcot.

TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY–KAPOSVÁRI KK 84–82 (20–18, 26–19, 19–21, 19–24)
Jászberény, 700 néző. V: Cziffra, Papp, Benczur
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–1. 4. p.: 9–12. 8. p.: 18–12. 12. p.: 28–20. 14. p.: 30–27. 16. p.: 36–27. 18. p.: 38–33. 20. p.: 46–37. 21. p.: 48–37. 24. p.: 50–37. 27. p.: 59–46. 29. p.: 63–50. 30. p.: 65–58. 33. p.: 67–64. 34. p.: 73–66. 37. p.: 73–68. 40. p.: 79–78
Kipontozódott: Spica (38. perc)
JÁSZBERÉNY: Rakics 12/6, Soós 10/3, MARKOVICS 12/1, DRAMICSANIN 16/6, Horti 12. Csere: DJIKANOVICS 13, Török R. 2, Szabó P., Szögi 2, Mladenovics 5/3
KAPOSVÁR: DUNN 20/3, Swanston 12/3, Szőke 3/3, HENDLEIN 21/9, Spica 7. Csere: Drahos 13/3, Dávid G. 6, Kiss K.
Földi Sándor, a Jászberény edzője:
– Az utolsó négy percig végig kontrolláltuk a mérkőzést, ám ezután fontos lepattanókat adtunk az ellenfélnek. A végjátékban szerencsésebbek voltunk.
Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: – Megint kiélezett meccset játszottunk a Jászberénnyel. Ezúttal a hazaiak nyerték meg a találkozót a kemény végjátékban.