Férfi kosár NB I: az Olaj sima jászberényi sikerrel nyitott

2013.03.07. 20:39
A bajnoki címvédő Szolnoki Olaj magabiztos győzelemmel mutatkozott be az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokságban: csak a honi középszakaszba bekapcsolódó favorit Jászberényben aratott 26 pontos győzelmet.

Az alapszakaszban különösen otthon kiegyensúlyozott jászberényiek megilletődötten kezdtek, az első negyedet 26–11-re elbukták. A látótávolságon kívüli különbség a folytatásban sem változott döntően. A vendégek, bár közel jártak hozzá, végül nem érték el a száz pontot, de Báder Márton és James Brian Florence jól megszórta magát: előbbi a mezőny legeredményesebb játékosaként 19, utóbbi légiós 16 ponttal zárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
FELSŐHÁZI (1–6. HELY), KÖZÉPSZAKASZ, 1. FORDULÓ

TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY–SZOLNOKI OLAJ KK 68–94 (11–26, 21–27, 24–17, 12–24)
Jászberény, 900 néző. V: Cziffra, Papp P., Török R.
JÁSZBERÉNY: Rakics 11/3, M. Markovics 9, SOÓS 14/6, Dramicsanin 9/3, Horti 9/3. Cs: Török R. 9/3, Mladenovics 7/3, Szabó P., Szögi, Molnár B. Edző: Földi Sándor
SZOLNOK: FLORENCE 16/12, Németh 2, SEHOVICS 10/6, Szabó M. 8, BÁDER 19. Cs: GAY 12/12, SIMON B. 9/3, Horváth Á. 7/3, Fodor M. 7/3, Trepák, Bell 4, Markovics L. Edző: Nenad Ascserics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–4. 8. p.: 9–17. 14. p.: 25–38. 18. p.: 51–30. 25. p.: 46–60. 34. p.: 64–60. 38. p.: 68–90
Földi Sándor: – Mi nagyon gyengén kezdtük a mérkőzést, és a folytatásban sem tudtunk felpörögni. Ráadásul az Olaj az első félidőben extra dobóteljesítményt nyújtott. A nagyszünet után sikerült felzárkóznunk, de a záró negyedre elfáradtunk, vendégeink pedig Adria Liga formában játszva begyűjtötték a győzelmet. Még annyit elmondanék, hogy az Olaj más dimenzióban játszotta a kosárlabdát ma este, mint mi.
Nenad Ascserics: – Számunkra a legfontosabb az volt, hogy végig komolyan vettük a mérkőzést, támadásban és védekezésben egyaránt jól játszottunk, és agresszivitásunkkal megállítottuk a házigazdákat. Az az igazság, hogy ezt vártam a fiúktól, és a továbbiakban is jól akarunk szerepelni.