Férfi kosár NB I: az Olaj nyerte a piros-fekete rangadót

2017.04.09. 17:02
Az Olaj nagy küzdelemben nyert a Körmend ellen (Fotó: Koncz György)
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában a Szolnoki Olaj fordulatos meccsen 78–71-re győzött az Egis Körmend ellen, míg a Zalaegerszeg egy végig szoros mérkőzésen Szabó Zsolt utolsó másodperces triplájával 90–89-re megverte idegenben az Alba Fehérvárt.

SZOLNOK–KÖRMEND

Noha a középszakasz felsőházában már mindegyik mérkőzés nagy téttel bír, a Szolnok számára különösen fontos lehetett a Körmend elleni rangadó, hiszen két héttel ezelőtt az alapszakasz utolsó meccsén 103–82-es, a játék képét tekintve kiütéses vereséget szenvedett a vasiaktól.

Az első negyed nagy részében ide-oda vándorolt az előny, a játékrész utolsó perceit azonban a kiválóan irányító Parish Petty (már ekkor 6 gólpassznál járt) vezérletével alaposan megnyomták a vendégek, így 23–16-ra megléptek, sőt a második negyed elején már 27–16-ra is vezettek.

Kmézics Zorán időt kért, csapata pedig megtáltosodott, Nikola Pavlicsevics, Vojvoda Dávid és Wittmann Krisztián percei következtek: a Szolnok 19–0-s rohammal fordított, a félidőre 39–33 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően is hol az egyik, hol a másik csapat produkált egy-egy jobb periódust, a harmadik tíz percet Vojvoda 8 méteres triplája zárta le (64–57).

A záró etapban ugyanaz történt, mint a mérkőzés korábbi szakaszaiban, előbb az MTE csinált egy 7–0-s futást, majd az Olaj vágott be két triplát. Az utolsó percnek ötpontos előnnyel futottak neki a hazaiak, de Lanzelle Smith zsákolásával úgy tűnt, hogy még visszajön a Körmend. A továbbiakban azonban már nem volt elég pontos, így a Szolnok 78–71-re győzött.

A hazaiaknál kiemelhető Vojvoda (17 pont), Pavlicsevics (18 pont) és a mérkőzés legjobb összteljesítményét nyújtó Eilingsfeld János (26-os értékindex), míg a vendégeknél sokoldalúan játszott Petty (14 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz, 5 szerzett labda).

ALBA FEHÁRVÁR–ZTE

Az Alba Fehérvár az előző körben erősen hiányos csapattal kikapott Szombathelyen, így az alapszakasz győztesének nem is lehetett más célja, mint hogy a Zalaegerszeg ellen javít. A ZTE azonban nagy önbizalommal érkezhetett, hiszen néhány nappal ezelőtt a Szolnoki Olaj ellen megszerezte az első középszakaszbeli győzelmét.

Az első negyedben Lóránt Péter tarthatatlannak bizonyult, a túloldalon Mohácsi Máté triplákkal tartotta ellenfeléhez közel a csapatát. 15 percig szinte végig a hazaiaknál volt az előny, akkor azonban Adomas Drungilas is elkezdte a pontgyártást, így a 42–37-es zalaegerszegi előnnyel vonulhattak szünetre a felek.

A második félidőben végig fej fej mellett haladt a két együttes. A 35. percben a zalaiak litván magasembere kapott egy könyököst Lóránttól, akit ezért kiállítottak. Kevesebb, mint 4 másodperccel a vége előtt Wisnton Shepard zsákolásával kettő pontos előnybe került az Alba, úgy tűnt meg is nyeri a meccset, de Szabó Zsolt nem így gondolta, és bevágott egy triplát. A vége 89–90.

A ZTE nagyon értékes győzelmet aratott, míg a Fehérvárnak továbbra sincs sikere a középszakaszban.

A hazaiaknál a kiállításáig remekül játszott Lóránt (20 pont, 7 lepattanó), ponterős volt Shepard (16 pont) és Justin Edwards (17 pont), a vendégeknél Drungilas mellett (16 pont, 8 lepattanó, 6 kiharcolt fault) a 18 pontot és 12 gólpasszt jegyző Emanuel Ubillát kell még kiemelni.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Középszakasz, felsőház, 3. forduló
SZOLNOKI OLAJ KK–EGIS KÖRMEND 78–71 (16–23, 23–10, 25–24, 14–14)

Szolnok, 1500 néző. V: Cziffra, Győrffy, Török
SZOLNOK:
PAVLICSEVICS 17/9, Vojvoda 17/9, Popovics 2, EILINGSFELD 13/3, ANDRIC 10. Csere: Tóth Á 4, Barnies 7/3, Boriszov, Wittmann 8/6. Edző: Kmézics Zorán
KÖRMEND: Petty 14, L. SMITH 12/6, Kromah 6, ALLEN 15/9, Csorvási 11. Csere: DICKERSON 12/3, Ferencz 1, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–7. 6. p.: 10–7. 8. p.: 12–13. 12. p.: 16–27. 15. p.: 30–27. 17. p.: 35–27. 21. p.: 42–33. 23. p.: 44–44. 27. p.: 55–46. 33. p.: 64–64. 34. p.: 70–64. 37. p.: 72–69. 40. p.: 74–71
Kmézics Zorán: – Nehéz dolgunk volt a Körmend erőszakos, jó kosárlabdájával szemben. Hullámzó volt a játékunk, azért is, mert a padról beszálló játékosaim nem mindig tudták felvenni a ritmust. Örülünk a győzelemnek, mert fontos volt számunkra, ennek elérésében a közönség is sokat segített.
Gasper Potocnik: – Jó meccs volt, megérdemelte a Szolnok a győzelmet. Valamivel jobban dobtak nálunk, sok eladott labdánk is volt. Igaz, voltak jó periódusaink, de sajnos nem sikerült nyerni. Máris elkezdünk készülni a következő mérkőzésre.

ALBA FEHÉRVÁR-PUEBLA PLUS–ZALAKERÁMIA ZTE KK 89–90 (20–15, 17–27, 29–25, 23–23)
Székesfehérvár, 1800 néző. V: Földházi, Hegedűs T., Szabó G.
ALBA:B. Taylor6/6,EDWARDS17/9,SHEPARD16,Keller Á.8,LÓRÁNT20/3. Csere:Farr12,Markovics10/3,Mohammed. Edző:Dzunics Braniszlav
ZTE:UBILLA18/12,Norfleet9/3,Benke Sz.10/6,Szabó Zs.12/6,DRUNGILAS16.. Csere:MOHÁCSI12/12,Kis R.5/3,J. Wright8. Edző:Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.:5–3.5. p.:9–5.8. p:16–9.12. p.:25–21.15. p.:29–28.18. p.:33–37.22. p.:41–46.25. p.:50–49.28. p.:60–60.32. p.:68–67.35. p:76–74.38. p.:82–80
Kipontozódott:J. Wright (30. p.)
Kiállítva:Lóránt (35. p.)
Dzunics Braniszlav:–Egy őrületes meccset veszítettünk el, megérdemelten nyert a vendégcsapat, bár ugyanilyen megérdemelt lett volna a mi győzelmünk is. Voltak olyan mozzanatok a mérkőzésen, amelyeken sokat tudnánk bosszankodni, és azt gondolom, jobb védekezéssel győztes szituációba kerülhettünk volna. Az, hogy a végén egy rosszul sikerült alley-oop miatt nem sikerült tovább növelnünk az előnyünket, mindenképp bosszantó, de nem kell többet belelátni a dologba, mint ami, az egy rossz döntés volt.
Bencze Tamás:–Hatalmas öröm egy ilyen mérkőzést megnyerni, hiszen bár minden győzelem fontos, így diadalmaskodni egészen más. A végén egy szerencsés dobással nyertünk, de ha az egész mérkőzést vesszük figyelembe, nem volt érdemtelen a győzelmünk. Sokat dolgoztunk azért, hogy ma este jó eredményt érjünk el, azt viszont, hogy milyen kemény volt a mérkőzés, inkább nem részletezném. Mindkét félnek megvannak a vélt vagy valós sérelmei, de ez a felsőházi küzdelmekkel együtt jár.