Férfi kosár NB I: az Atomerőmű kikapott otthon a Körmendtől

2013.04.24. 19:52
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén a Körmend meglepetésre 92–86-os győzelmet aratott az esélyesebb Atomerőmű otthonában, így 1–0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. A Kaposvár ugyanakkor igazolta a papírformát, és hat ponttal nyert a Jászberény ellen.

ATOMERŐMŰ–KÖRMENDATOMERŐMŰ–KÖRMEND

Az első negyed az Atomerőmű számára alakult jobban, hiszen a játékrész hajrájában 9–2-es rohamot produkált, így 22–14-es előnnyel várhatta a második negyedet, amelynek az elején tovább nőtt az előnye, és már tizenegy ponttal is vezetett.

Ezt követően azonban a Körmend magára talált, és fokozatosan dolgozta le a hátrányát, sőt a nagyszünethez közeledve már vezetett is. Igaz, a csapatok végül az Atomerőmű hárompontos előnyével vonulhattak pihenőre.

A harmadik játékrész kezdetén felváltva potyogtak a kosarak, majd az Erőmű hat ponttal meglépett ellenfelétől, hogy aztán a negyed végére leadja azt. Döntetlen az utolsó negyed előtt.

A találkozó hajrájában pedig magához ragadta a kezdeményezést a Körmend, és magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, amelynek köszönhetően fokozatosan húzott el ellenfelétől, végül – Vojvoda Dávid 30 pontjának is köszönhetően – 92–86-os győzelmet aratott.

KAPOSVÁR–JÁSZBERÉNY

Az első negyed során végig fej fej mellett haladtak a csapatok, három pontnál nagyobb különbség egyszer sem alakult ki. A második játékrészben szinte végig a Kaposvárnál volt az előny, ám a Jászberény a 20. percben fordított, és 31–37-es előnnyel mehetett a nagyszünetre.

A harmadik negyedben nagyon erősen kezdtek a vendégek, hiszen 12 ponttal is elléptek a Kaposvártól (a találkozó ezen periódusában 3–19-es etapot produkáltak a berényiek), a meccsnek azonban ezzel még korántsem volt vége. A játékrész végére ugyanis a hazaiak két pontra csökkentették hátrányukat, így nyílt sisakos végjátékra volt kilátás.

Az utolsó negyedben a Jászberény ismét elhúzott kilenc ponttal, a Kaposvárnak azonban erre is volt válasza, és az utolsó percekben 13–4-es szériát mutatott fel, így végül 78–72-es győzelmet aratott esélytelenebb riválisa ellen, és megtartotta pályaelőnyét.

A párharcok második mérkőzését április 27-én rendezik a ma idegenben pályára lépett csapatok otthonában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

ATOMERŐMŰ SE–
LAMI-VÉD KÖRMEND 86–92 (22–14, 23–28, 24–27, 17–23)
Paks, 500
néző. V: Földházi, Hegedűs, Gál
PAKS: WILLIAMS 18/6, Levy 9, VOJVODA 30/15, Körtélyesi 8, Tóth 7. Cs: Idlet 5, Eilingsfeld 9, Kovács, Kámán. Edző: Schmidt Béla
KÖRMEND: Ruják 13/9, Fodor G. 13, FERENCZ 16/12, AUSTIN 20/6, Grebenár 4. Cs: Farkas 17/6, Sonyák 9/3, Goloman, Kocsis T. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 5. p.: 11–9. 8. p.: 17–14. 12. p.: 26–19. 15. p.: 29–26. 18. p.: 38–37. 22. p.: 48–49. 25. p.: 55–53. 28. p.: 69–63. 32. p.: 71–73. 35. p.: 73–84. 38. p.: 80-85
Kipontozódott: Farkas (37. p.), Grebenár (38. p.)
MESTERMÉRLEG:
Schmidt Béla:
– Semmit sem sikerült megvalósítani abból, amit elterveztünk! Ehhez párosult egy remekül játszó Körmend! Gratulálok a győzelmükhöz! Szombaton megpróbáljuk visszaszerezni a pályaelőnyt.
Hencsey Tamás: – Gratulálok a csapatomnak, óriásit küzdöttünk! Játékunk mindvégig fegyelmezett volt, és megvalósítottuk, amit elképzeltünk!
A három nyert mérkőzési tartó párharc állása: 1–0 a Körmend a javára

KAPOSVÁRI KK–TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY 78–72 (19–15, 12–22, 26–22, 21–13)