Férfi kosár NB I: az Alba hosszabbításban nyert Pakson

2014.03.26. 20:22
Supola Zoltán (15) nélkül aligha nyert volna a Fehérvár (Fotó: Czerkl Gábor)
Az Alba Fehérvár hosszabbítás után 71–66-ra nyert Pakson a férfi kosárlabda NB I felsőházában. Az alsóházban a Szedeák hazai pályán lelépte a Falcót, míg a Pécs négy ponttal nyert Körmenden.

Ellentétes előjelekkel várhatta a két csapat a paksi mérkőzést, hiszen míg az Atomerőmű két győzelemmel (Kaposváros és Kecskeméten) kezdte a középszakaszt, addig a címvédő fehérváriak a Kecskeméttől és a Soprontól is kikaptak. Az alapszakaszban a két csapat összecsapásain mindkétszer az otthon játszó csapat diadalmaskodott, és sokáig úgy tűnt, ez most is így lesz.

A Fehérvár a nagyszünetig jól tartotta magát – elsősorban Supola Zoltánnak köszönhetően –, a Rodney McGruder és Jarrod Jones által vezetett Atomerőmű azonban a harmadik negyedben 15 ponttal meglépett (52–37). Supola ekkor bedobott egy triplát, ezzel pedig megkezdte felzárkózását a vendéggárda. Ez olyan jól sikerült neki, hogy fél perccel a vége előtt Braydon Hobbs hármasával hosszú idő után újra egálra álltak a felek. Egy elrontott hazai támadást követően a Fehérvárnak 8 másodperce volt a győzelem kivívására, de nem járt sikerrel, következett a hosszabbítás. A túlórában a paksiak mindössze három pontot szereztek, így pedig nem nyerhettek, az Alba 71–66-ra győzött.

Az alsóházban a negyeddöntőért harcoló Szedeák sima győzelmet aratott a Falco felett, annak viszont nem örülhetnek a szegediek, hogy az előttük álló Pécs is nyerni tudott, mégpedig Körmenden.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
ATOMERŐMŰ SE–ALBA FEHÉRVÁR 66–71 (13–11, 18–18, 24–17, 8–17, 3–8) – hosszabbítás után
Paks, 800
néző. V: Vígh P., Ádám J., Gál J.
ATOMERŐMŰ: Robinson 7/3 ,MCGRUDER 17, Medve, Szabó Zs. 8/3, JONES 12. Csere: Tóth Á. 6, Eilingsfeld 5/3, Kovács Á. 3/3, Baki 8/6, Markovics.
ALBA FEHÉRVÁR: Szanati, Moore 15/3, Juhos 2, Tóth N. 3, BARONE 13. Csere: SUPOLA 22/9, HOBBS 10/6, Somogyi 4, Olah 2, Blaskovits.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 6. p.: 11–4. 14. p.: –. 15. p.: 20–15. 20. p.: 31–25. 24. p.: 39–35. 26. p.: 47–37. 27. p.: 52–37. 30. p.: 55–45. 33. p.: 55–48. 35. p.: 58–50. 38. p.: 60–55
DZUNICS BRANISZLAV, a Paks edzője:
– Megnyert mérkőzést veszítettünk el. A negyedik negyedben támadásban és védekezésben is rengeteg problémánk akadt. Sorra hagytuk ki a tiszta dobóhelyzeteinket, ellenfelünk zónavédekezésével pedig nem tudtunk mit kezdeni.
CARLOS FRADE, a Székesfehérvár edzője: – Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk a Paks otthonában. Végig hittünk a győzelemben, amelyet leginkább az utolsó játékrészben mutatott kemény védekezésünknek és a jó lepattanózásunknak köszönhetünk. Örömmel tölt el, hogy minden játékosom ki tudta venni részét a sikerből.

ALSÓHÁZ
NATURTEXT-SZTE SZEDEÁK–FALCO TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 94–69 (20–12, 24–23, 25–12, 25–22)
Szeged, 600
néző. V: Földházi, Hegedűs T., Radnóti
SZEDEÁK: Jereminov 12/6, Levy 11, HORVÁTH Á. 15/9, J. WILLIAMS 17/3, CSORVÁSI M. 20. Csere: Molnár A. 6, Vida 2, Csorvási L. 6, Kiss Zs. 3/3, Molnár B. 2, Varga Z., Révész. Edző: Nikola Lazics
FALCO: Vlahovics 11, Will 2, Perl 6, Mitchell 6, Szabó M. 10. Csere: Váradi 6, ZAGORAC 11, Bognár 8, Simon L. 9/3, Harazin. Edző: Mandics Andjelko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–2. 8. p.: 13–8. 12. p.: 24–14. 16. p.: 37–20. 22. p.: 50–37. 27. p.: 59–43. 31. p.: 73–47. 36. p.: 83–53
Kipontozódott: Levy (37. p.)
Nikola Lazics:
– Az idény legjobb játékával végig kontrolláltuk a mérkőzést, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.
Mandics Andjelko: – Nehéz ilyen mérkőzés után bármit is mondani. Akarat nélküli játékunk sok hibával párosult, aminek súlyos vereség lett a következménye. Remélem, szombaton Nyíregyházán a szebbik arcát mutatja csapatunk.

EGIS KÖRMEND–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 80–84 (22–13, 19–12, 21–38, 18–21)
Körmend, 900
néző. V: Papp, Gorka, Söjtöry
KÖRMEND: Wisseh 18/6, El-Amin 25/6, Sonyák 9/9, Ferencz 12/6, Rakocsevics 10. Csere: Kusnyer 2, Török, Grebenár, Kutasi 2, Farkas 2. Edző: Hencsey Tamás
PÉCS: NELSON 21, Csabay 10/6, BUDIMIR 22/6, Bíró, Sarlija 7. Csere: Délity 5/3, HALÁSZ 15/3, Nagy 4. Edző: Csirke Ferenc
Hencsey Tamás:
– Megint az jött elő, ami már korábbi mérkőzéseken is megtörtént. Jelentős előny birtokában azt gondolják a játékosaink, hogy már megnyertük a mérkőzést. Valóban jól védekeztünk és támadtunk húsz percig, de a szünetben elmondtam, hogy nincs még vége, a Pécs nem fogja feladni. Öt perc alatt megváltoztattuk a játék képét a szünet után. Ritmustalanná váltak a támadásaink, a hibáink után sok könnyű kosarat kaptunk, és bele kellett menni egy olyan végjátékba, amiből megint nem mi jöttünk ki jól.
Csirke Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak, úgy érzem, kifogytam a jelzőkből. Fantasztikus győzelmet arattunk, a második félidőben az idei legjobb játékunkat hoztuk. Mélyről álltunk fel, az első félidőben nem jó felfogásban játszottunk. A szünetben megbeszéltük, hogy a védekezésünk agresszivitásán és a támadásaink sebességén kell változtatnunk, ami sikerült is.

FORTRESS-JÁSZBERÉNY–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 83–73 (27–13, 22–14, 21–23, 13–23)
Jászberény, 400
néző. V: Benczur T. Szabó G. Minár L.
JÁSZBERÉNY: Szögi 4, M. MARKOVICS 17/3, SOÓS G. 19, Horti 2, Sundov 9. Csere: Savic 12/12, LÁZÁR 10, Mladenovics 4/3, Varga I., Dukics 6. Edző: Szrdjan Antics
ZALAEGERSZEG: Boston 8, Gáspár 9/3, PLUMB 21/6, Safford, Lekli 10. Csere: Kertész 4, VELKEY 10/3, Kámán 6/3, Kovács Á. 5/3, Koma. Edző: Raúl Jiménez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-5. 8. p.: 19-11. 14. p.: 32-19. 18. p.: 45-21. 24. p.: 60-37. 28. p.: 68-48. 34. p.: 74-54. 38. p.: 81-62.
Kipontozódott: Kovács Á. (35. p.)
Kiállítva: Safford (4. p., szándékosan lekönyökölte Sundovot)
Szrdjan Antics:
– Egy jó csapatot jó játékkal győztünk le. Három negyeden át kitünően játszottunk, és küzdeni tudásból is jelesre vizsgáztunk.
Raúl Jimenez: – Meg kell tanulnunk azt a helyzetet kezelnünk, ha egyik legjobb játékosunkat elveszítjük. Nem játszotttunk jól, de ebben nekem is megvan a felelőségem.