Férfi kosár NB I: a Szombathely lehajrázta a Sopront

2012.10.04. 20:32
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának első fordulójában a Sopron úgy kapott ki 14 ponttal Szombathelyen, hogy három negyed után még öttel vezetett.

A nyitány a házigazdáké, a folytatás a keményen védekező vendégeké volt, utóbbiak a nagyszünetre négypontos előnyt szereztek maguknak úgy is, hogy mezőnyből hasonló százalékkal voltak eredményesek, mint riválisuk, kintről viszont csak bátrabban, ám nem hatékonyabban lőttek.

A második félidő elején folytatódott a kiegyenlített küzdelem, a soproniak előnye a záró részhez érve eggyel még nőtt is. A soproni Filip Barovics úgy jutott el 19 pontig – amellyel a mezőny legeredményesebb játékosa volt három negyedet követően –, hogy mezőnyből igen visszafogottan (6/16) dobott. A negyedik játékrész óriási változást hozott úgy a játékban, mint az eredményben: a vendégek támadójátéka csődöt mondott, így a házigazdák végül magabiztos győzelmet arattak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
1. FORDULÓ
SZOVA-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–SOPRONI KC 87–73 (21–19, 17–23, 22–23, 27–8)
Szombathely, Aréna Savaria, 2200 néző .Vezette: Cziffra, Győrffy, Frányó
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 4, Simon L. 8, Will 7/3, IVOSEV 22/3, FEY 26. Csere: LEVY 19, Szanati, Váradi, Harazin 1
SOPRON: THOMAS 13/6, Jones 2, MOLNÁR A. 16/12, Tóth G. 12/6, BAROVICS 21. Csere: Vesztergom 2, Keresztes 4, Gombás, Takács N. 3/3, Bus
Az eredmény alakulása. 6. perc: 9–12. 8. p.: 18–14. 14. p.: 27–28. 17. p.: 32–35. 20. p.: 38–42. 25. p.: 50–52. 28. p.: 54–63. 30. p.: 60–65. 34. p.: 66–65. 38. p.: 74–65. 39. p.: 81–71
Kipontozódott: Molnár A. (39. p.)
BENCZE TAMÁS, a Szombathely edzője: – Említettem, hogy a csapatjátékunk nincs kész, s ez most elég jól látható is volt. Az első félidőben csak két játékosunk volt megfelelően agresszív, a második félidőben sikerült megtalálni azt az ötöst, amelynek hatékony védekezése meghozta az eredményességet támadásban is. A közönség támogatása nagyon fontos volt, hogy a végére eksztázisba kerüljenek játékosaink.
MESZLÉNYI RÓBERT, a Sopron edzője: – Harminc percig kiválóan játszottunk, ám a negyedik negyedben a szombathelyiek agresszív védekezésével nem tudtunk mit kezdeni. Két percig nem nagyon fújtak a játékvezetők a hazai csapat ellen, s ez megzavarta a játékosaimat, kiestek a ritmusból, ez pedig egy ilyen éles meccsen döntő. Ahogy a két csapat légiósai közötti különbség is.