Férfi kosár NB I: a Szolnok száz pont fölött kapott Körmenden

2017.03.26. 20:01
A Falco 17 ponttal nyert Jászberényben (Fotó: kosarsport.hu)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 26. fordulójában – az alapszakasz zárásaként – az Egis Körmend hazai környezetben lejátszotta a pályáról a legutóbbi hat kiírásból ötször aranyérmet nyerő Szolnoki Olaj gárdáját. A címvédő kilenc vereséggel zárta az alapszakaszt.

RÁJÁTSZÁS, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
Alba Fehérvár, Egis Körmend, Szolnoki Olaj KK, Falco KC Szombathely, Zalakerámia ZTE KK
KÖZÉPHÁZ
Kaposvári KK, PVSK-PannonPower, Naturtex-SZTE-Szedeák, Sopron KC, KTE-Duna Aszfalt
ALSÓHÁZ
Atomerőmű SE, JP Auto - Jászberény KSE, Vasas Budapest, MAFC

A körmendi rangadó kiegyenlített első negyedét követően az ott négypontos (18–14) előnyt szerző házigazdák a második felvonásban elképesztően ponterős támadójátékot nyújtottak, ami sokkolta a lépést tartani képtelen vendégeket. A Körmend így a nagyszünetben szinte győztesnek érezhette magát (54–27).

A harmadik negyedben ismét egyenlő félként küzdöttek a csapatok, a Körmend viszont biztosan tartotta az ellenfelét, és így az előnyét. A Szolnok inkább a becsületéért, mintsem a fordítás reményében küzdött, de a vendégek játéka kapkodó volt és sok hiba jellemezte. A körmendi közönség tűzbe jött, és az sem különösebben zavarta, hogy a kedvencek visszavettek a tempóból, és megelégedtek azzal, hogy a játék lassítása mellett őrizték a biztos előnyüket. Tehették, mert kellő önbizalommal felvértezve tulajdonképpen bármivel próbálkoztak, az bejött nekik. A záró felvonás 79–53-ról indult, és a különbség csökkent ugyan a végére, de ez a lényegen nem változtatott.

Győzelmével a Körmend megszerezte a második helyet, az Alba alapszakaszgyőzelme viszont már korábban eldőlt. A fehérváriak vasárnap magabiztosan nyertek Kecskeméten. A két
felsőházi és az egy középházi kiadó helyért három 16/9-es mutatóval álló csapat – a Kaposvár, a Szombathely és a ZTE – versengett, ráadásul mindhárman idegenben zárták az alapszakaszt. A mérkőzések kimenetele végül azt eredményezte, hogy a Szombathely és a ZTE került a legjobbakhoz, a Kaposvár pedig a középházba.

Az ötcsapatos középházban biztos helye volt már a Sopronnak, a Kecskemétnek, a Szegednek és a Pécsnek.

Az alsóház négycsapatos mezőnye már korábban kialakult, itt az Atomerőmű, a Jászberény, a Vasas és a MAFC csap majd össze.

A 26 fordulós alapszakaszt követően három szinten rajtol el a középszakasz: a legjobb öt gárda a felsőházban, a 6-10. helyet megszerző öt csapat a középházban, az utolsó négy pedig az alsóházban folytatja szereplését. Mindegyik együttes magával viszi az eddig elért eredményeit.

A középszakaszt követően a legjobb nyolc a negyeddöntőben, a 13. és 14. pedig a kiesés elkerüléséért szerepel majd a helyosztókon.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
26. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJ KK 103–82 (18–14, 36–13, 25–26, 24–29)
Körmend, 2000
néző. V: Kapitány, Benczur, Ádám
KÖRMEND: Petty 7, KROMAH, 28/18, FERENCZ 10/6, Allen 10/6, Csorvási 9. Cs: L. SMITH 27/9, Dickerson 12, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik
SZOLNOK: Pavlicsevics 12/9, Vojvoda 12/3, Barnies 11/9, Eilingsfeld 4, Tóth Á. 6. Cs: Andric 7, BORISZOV 25/9, Popovics 5/3, Wittmann. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása: 3. p.: 10–2. 8. p.: 17–14. 14. p.: 25–17, 18. p.: 43–23. 23. p.: 58–30. 27. p.: 66–42. 32. p.: 81–53. 37. p.: 93–71
Kipontozódott: Csorvási (38. p.)
Gasper Potocnik:
– Az első félidőben kiválóan kosárlabdáztunk, csapatként játszottunk, ezért voltunk nagyon eredményesek. A csapat kiemelt figyelmet fordított a védekezésre, s a dobásaink is sikerültek. A másodikban is kontrolláltuk a játékot, csak a lepattanók begyűjtése sikerült gyengébben. A szurkolóktól ezúttal is óriási segítséget kaptunk, ez a biztatás nagy muníció a számunkra.
Kmézics Zorán: – Az első játékrészben katasztrofálisan védekeztünk, sok labdát eladtunk, ezekből a Körmend könnyű kosarakat dobott. A visszarendeződést nem tudtuk megoldani, ezért nagy hátrányba kerültünk. A másodikban már javult a teljesítményünk, de a súlyos vereséget nem tudtuk elkerülni. Folytatjuk a megkezdett munkát, okulunk a hibáinkból.

KTE-DUNA ASZFALT–ALBA FEHÉRVÁR 65–88 (21–21, 15–26, 14–16, 15–25)
Kecskemét, 600
néző. V: Török R., Pozsonyi, Balogh Gy.
KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 14/3, Pongó Martin, Djeraszimovics 18/6, Ivosev 4, KARAHODZSICS 12. Cs: Djukanovics 12/3, Mészáros M. 2, Fülöp B., Hegedűs G. 3, Molnár D. Edző: Forray Gábor
FEHÉRVÁR: B. TAYLOR 18/9, EDWARDS 18/3, Shepard 4, LÓRÁNT 14, KELLER Á. 13. Cs: Farr 7/3, Markovics 9/3, Mohammed 5, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–6. 6. p.: 15–13. 13. p.: 21–29. 17. p.: 31–38. 23. p.: 36–52. 27. p.: 43–57. 33. p.: 53–70. 37. p.: 60–81
Kipontozódott: Djukanovics (35. p.), Fülöp B. (39.)
Kiállítva: Ivosev (13. p.), Shepard (13. p.)
Forray Gábor:
– Megérdemelten nyert az Alba. Jól kezdtük a mérkőzést, a kiállításig pariban voltunk, de utána megzavart bennünket, hogy elveszítettük egyik alapemberünket. Ezt követően nem volt esélyünk. A Fehérvár nem a mi szintünk, de nincs hiányérzetem, a célunk teljesült, ott vagyunk a tíz között.
Dzunics Braniszlav: – Nagyon elégedett vagyok a játékunkkal, örülök a győzelmünknek. Jó csapatnak tartom a Kecskemétet, de a statisztikát nézve minden játékelemben felülmúltuk vendéglátóinkat.

ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 90–97 – h. u. (23–21, 21–15, 19–25, 20–22, 7–14)
Paks, 1000
néző. V: Cziffra Cs., Farkas G., Gál J.
ATOMERŐMŰ: BATTLE 23/9, Kovács Á. 10/6, Samenas 11/9, Tiby 10/6, WATKINS 27/3. Cs: Medve 3/3, Gilbert 3/3, Will 3/3. Edző: Teo Cizmic
ZALAEGERSZEG: UBILLA 26/9, Norfleet 10/6, BENKE 16/3, SZABÓ ZS. 22/9, DRUNGILAS 12. Cs: J. Wright 5, Mohácsi 6/3, Kis R. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 6. p.: 9–15. 16. p.: 34–32. 19. p.: 40–36. 24. p.: 52–42. 27. p.: 54–52. 28. p.: 57–57. 32. p.: 67–66. 35. p.: 70–70. 42. p.: 85–87
Teo Cizmic:
– Ahogy a zalaegerszegi, ez a meccs is végződhetett volna másképp. A kezünkben volt a győzelem, az utolsó dobás a miénk volt, de nem sikerült nyerni. Az első félidőben jól játszottunk, de a másodikban sokat hibáztunk. A sorsdöntő csütörtöki kecskeméti vereség után nem volt egyszerű talpra állni.
Bencze Tamás: – Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült nyernünk, és bejutottunk a felsőházba! A paksiakat viszont sajnálom, hiszen nem ott van a helyük, ahol a rájátszásban folytatniuk kell. Nagyon köszönöm játékosaimnak a meccset, megérdemeltük a győzelmet, teljes az örömünk!

JP AUTO-JKSE JÁSZBERÉNY–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 66–83 (23–20, 13–20, 14–23, 16–20)
Jászberény, 500
néző. V: Győrffy, Fodor A., Rácz Zs.
JÁSZBERÉNY: Saddler 12/3, Arrington 5/3, Williams 15, Czirbus, BOJICS 23. Cs: Brbaklics 3/3, Sztamenkovics 5/3, Mándoki 3/3. Edző: Stevan Tot
SZOMBATHELY: VÁRADI B. 13/6, GOVENS 14/3, Medford 12, Pusztahvar 13/3, Zsigeranovics 12. Cs: TÓTH N. 12, Bognár K. 4, Barham 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
Kipontozódott: Mándoki (39. p.)
Stevan Tot:
– Mintegy huszonöt percig jól védekeztünk, aztán volt néhány eladott labdánk, amelyekből a Falco könnyű zicereket dobott. Ha védekezésünket tartani tudjuk, nem lehetnek kiesési gondjaink.
Szrecsko Szekulovics: – Ahhoz, hogy az első öt között végezzünk, mindenféleképpen nyernünk kellett, ezért az elején érezhető volt rajtunk a nyomás. Örülünk, hogy a felsőházban vagyunk, így biztosan negyeddöntősök leszünk, ami előrelépés az elmúlt évad kilencedik helyéhez képest.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–KAPOSVÁRI KK 94–76 (20–18, 29–20, 17–17, 28–21)
Szeged, 700
néző. V: Jakab, Minár, Vida J.
SZEGED: BOLTICS 7, LILOV 30/18, Csirics 17/3, Juhos 13/3, SULOVICS 14. Cs: Révész 4, Wirt 2, Filipovics 7, Vágvölgyi, Bonifert. Edző: Nikola Lazics
KAPOSVÁR: Wisseh 15, FRAZIER 28/15, Cooke 18/9, Hendlein, Simms 11. Cs: Fodor M. 4, Baki, Grebenár, Papp P. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–8. 8. p.: 16–16. 13. p.: 29–22. 17. p.: 41–31. 22. p.: 53–38. 28. p.: 61–54. 33. p.: 72–58. 37. p.: 85–67
Kipontozódott: Cooke (40. p.)
Nikola Lazics:
– A Kaposvár és mi is erőn felül teljesítünk ebben az idényben. Sikerünk kulcsa a jó védekezés és az extra dobóteljesítmény volt.
Fekete Ádám: – A Szeged a második negyedben olyan előnyre tett szert, amit nem tudtunk ledolgozni. A harmadik játékrész hajrájában volt esélyünk a felzárkózásra, de rendre rossz döntéseket hoztunk. Vereségünket némileg magyarázza, hogy Grebenár Péter sérülten lépett pályára, Fodor Márton pedig hasonló ok miatt vált ki a játékból.

PÉCSI VSK-PANNONPOWER–VASAS BUDAPEST 79–66 (21–11, 23–15, 20–24, 15–16)
Pécs, 1500
néző. V: Tőzsér, Gorka, Kovács N.
PÉCS: NELSON 4, SUPOLA 18/9, Bíró, BUDIMIR 19/9, SEJFIC 15. Cs: C. Smith 5/3, Halász 8, Harazin 4, Antóni 6, Demeter. Edző: Csirke Ferenc
VASAS: Taylor 8, Katona, Horváth Á. 5/3, WRIGHT 16, PACHER 20/12. Cs: Thompson, MORAVCSIK 8/6, Garamvölgyi 2, Faragó 7/3, Peringer, Kozma, Andrássy. Edző: Sárosi Bulcsú
Csirke Ferenc:
– Az elmúlt nyolc év legjobb alapszakasz-eredményét értük el. De ez csak részeredmény, ugyanakkor jó előjel a középszakaszhoz, hiszen továbbra is a rájátszás a célunk.
Sárosi Bulcsú: – Az elején kevés hittel és energiával játszottunk, nyuszi módjára mentünk fel. A második félidőre ez megváltozott, magunknak mutattuk meg, több van bennünk, reméljük, ezt átmentjük a folytatásra is.

SOPRON KC–MAFC 90–57 (27–21, 17–11, 25–6, 21–19)
Sopron, 1200
néző. V: Söjtöry, Vida B., Praksch
SOPRON: RUJÁK A. 9/3, MILLS 19/3, Takács 11/9, Dufault 8, Tóth G. 8/6. Cs: Spica 10, MYLES 12/3, LAKOSA 8, Kántor 2, Élő 3. Edző: Dragan Alekszics
MAFC: M. Smith 2, LAKITS 13/6, Misek 6, KOVÁCS Á. 14/3, Sihota 11. Cs: Poscic 2, Polyák, Molnár M. 7/3, Pápai 2, Kucsora. Edző: Garai Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–3. 6. p.: 12–11. 9. p.: 22–17. 13. p.: 31–23. 16. p.: 37–28. 19. p.: 42–32. 23. p.: 54–34. 25. p.: 60–34. 29. p.: 67–38. 33. p.: 79–40. 35. p.: 85–45. 35. p.: 85–41
Dragan Alekszics:
– Végre játszottunk egy jó mérkőzést. Harminc percen át elfogadhatót nyújtottunk. Talán frissebbek voltunk ellenfelünknél, és ez az eredményben is megmutatkozik.
Garai Péter: – Csak gratulálni tudok a Sopronnak.