Férfi kosár NB I: a Szolnok 42 pontos különbséggel nyert

2015.10.17. 18:09
A KTE-sek csak lesték az Alba támadójátékát (Fotó: Bús Csaba)
A Szolnok 95–53-ra győzött hazai pályán a Nyíregyháza ellen a férfi kosárlabda NB I 4. fordulójában. A PVSK simán nyert a ZTE ellen, az Alba Fehérvár nagy verést osztott ki a KTE-nek. Könnyedén nyert a MAFC ellen a Kaposvár, nagyon pontszegény mérkőzésen győzte le a Sopron a Szegedet, a Körmend pedig a nagyszünet után fordított Jászberényben.

Szolnokon már az első negyed után sem maradtak nyitott kérdések, az Olaj 29–12-vel kezdett a Nyíregyháza ellen, nagyszünetben pedig már huszonhat ponttal vezetett. Szünet után Dragan Alekszics már igyekezett a csapatot forgatva mindenkinek játéklehetőséget biztosítani, az ellenfelét szinte minden statisztikai mutatóban messze felülmúló Olaj nagy különbségű sikere papírforma.

A Jászberény nagyon elkapta a rajtot a Körmend ellen, az első negyed után két, nagyszünetben tizenhárom ponttal vezetett. Aztán jött a fordulat: a Jászberény egy ideig még tudta tartani a Körmendet, ám faultproblémákkal küszködött, a vasiak pedig szívós munkával a harmadik negyed végére kiegyenlítettek (60–60). Luka Katura kosaraival a vendégek átvették a vezetést, amit már nem is adtak vissza a házigazdának – a jól koncentráló Körmend végül kiélezett végjátékban 84–80-ra nyert.

Kecskeméten meglepően simán győzött az Alba a meggyengült KTE ellen: a fehérváriak győzelme egy pillanatig sem volt kérdéses. A vendégcsapat szünetig tizenkét pontos előnyt halmozott fel, majd a folytatásban sem lassított. A záró negyedet jól kezdte a KTE (7–1), de ezt követően már csak egy pontot szerzett a játékrészben, az Alba pedig tizennyolcat. A kiválóan dobó fehérváriak kiütéses győzelmet arattak.

A MAFC-nak két negyedig volt esélye Kaposvárott. A fővárosiak 10–0-s villámkezdést mutattak be, majd nagyszünet után is felzárkóztak, de 40–40-re nyolc hazai pont következett, a fokozatosan elhúzó Kaposvár pedig izgalommentessé tette a hajrát. A mérkőzés legjobbjának Hendlein Roland (21 pont, 12 lepattanó) bizonyult.

A Sopron rendkívül pontszegény (a harmadik negyedben a két csapat összesen 18 pontot hozott össze…) összecsapáson „védekezte ki” a Szegedet, mely végül csak 51-ig jutott. A PVSK pazarul kezdett a ZTE ellen, a 21–8-as első negyed okozta sokkból aztán a zalaegerszegiek már nem is tudtak magukhoz térni.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–MARSO–NYÍREGYHÁZA 95–53 (29–12, 24–15, 20–10, 22–16)
Szolnok, 950
néző. V: Szabó G., Kulcsár T., Praksch
SZOLNOK: Wittmann 2, VOJVODA 11/6, Milosevics 7/3, Boriszov 9/3, KELLER Á. 12. Csere: GREGORI 10, Zsíros 3/3, SOMOGYI 19, CRAFT 8/6, Green 11/6, Kovács G. 3/3, Peringer. Edző: Dragan Alekszics
NYÍREGYHÁZA: Savic 2, Unruh 9/3, Miller 4, KRSZTANOVICS 26/6, Lekli 2. Csere: Molnár M., Nagy K. , Bus 7/3, Kósa, Lajsz 3/3, Fazekas Cs. Szakmai igazgató: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–6. 8 p.: 21–10. 14. p.: 38–20. 18. p.: 49–22. 24. p.: 61–32. 28. p.: 69–35. 34. p.: 84–37. 38. p.: 93–49
Dragan Alekszics:
– Nehéz volt motiválni a csapatot, erre a mérkőzésre, de sikerült. A fiúk dicséretesen végig koncentráltan játszottak, keményen védekeztek, és a támadójátékkal sem volt gond. Készülünk tovább a keddi Vilnius elleni kupameccsre.
Sitku Ernő: – Jó csapat a Szolnok. Azt is tudjuk, hogy nem egy súlycsoportban van a két csapat, de az megengedhetetlen, hogy olyan megilletődve játszunk, mintha egy NBA-s csapat otthonában léptünk volna pályára.

KTE-DUNA ASZFALT–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 63–94 (22–29, 15–20, 18–26, 8–19)
Kecskemét, 700
néző. V: Cziffra, Pozsonyi, Rácz
KTE: Pongó Máté 3/3, Kovács P. 6, DJERASZIMOVICS 20/6, Ivosev 15/3, KARAHODZSICS 11. Csere: Hegedűs 8/6, Pongó Martin, Mészáros M., Jakab. Edző: Borisz Maljkovics
ALBA: CHERY 22/6, SUPOLA 12/6, Myles 6, SPURLOCK 14/6, LÓRÁNT P. 19/6. Csere: Glover 10, Markovics 2, Csorvási M. 6, Simon B., Tóth P., Filipovics 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 5. p.: 13–14. 8. p.: 26–40. 18. p.: 35–45. 21. p.: 37–52. 26. p.: 48–66. 30. p.: 55–75. 33. p.: 61–75. 37. p.: 61–85
Borisz Maljkovics:
– Nem sokat tehet az ember, ha az ellenfél olyan kivételesen jó dobószázalékkal rukkol elő, mint ezen a meccsen az Alba. Nagyon jó napot fogott ki a vendégegyüttes, ettől függetlenül is sokkal jobban kellett volna védekeznünk. Nem könnyíti a helyzetünk, hogy Ivosev Tamásnak újra felrepedt az álla.
Dzunics Braniszlav: – Csalóka ez az eredmény... Jól dobtunk, nehéz helyzetekből is, és ez nagyon megkönnyítette a dolgunkat, a hazaiakét meg megnehezítette. Harcoltunk az egész meccsen, és ez kifizetődött.

JP-TOP COP JÁSZBERÉNY–EGIS KÖRMEND 80–84 (19–17, 28–17, 13–26, 20–24)
Jászberény, 500
néző. V: Farkas G., Gál J., Goda L
JÁSZBERÉNY: Szögi Á., CAFFEY 22/9, SOÓS G. 13/6, DRAMICSANIN R. 22/3, Dukics N. 7/3. Csere: Horváth Á., 10/6, Blaskovits L. 2, Cseh Gy. 2, Mándoki T. 2. Vezetőedző: Forray Gábor
KÖRMEND: CHANNELS 18/3, Ferencz Cs. 6/3, DICKERSON C. 22/9, Tóth N. 4, KATURA 19/6. Csere: Duinker 5, Lakosa Zs. 10, Farkas A. Vezetőedző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–5. 7. p.: 15–11. 13. p.: 26–19. 17. p.: 40–27. 23. p.: 53–43. 27. p.: 58–53. 33. p.: 62–66. 37. p.: 69–77
Kipontozódott: Channels (40. p.), Soós G. (40. p.)
Forray Gábor:
– Kis szerencsével és nagyobb rutinnal megnyerhettük volna a mérkőzést.
Teo Cizmic: – A második félidőre összeállt a védekezésünk, könnyű kosarakat tudtunk szerezni, ezzel nyertük meg a meccset.

SOPRON KC–NATURTEX SZTE SZEDEÁK 67–51 (27–16, 17–13, 10–8, 13–14)
Sopron, 1300 néző. V: Benczur, Balogh Gy., Sallai
SOPRON: Laroche 7, Ruják 8, RANCSICS 14/12, Radulovics 8, BAVCSICS 7/3. Csere: Tóth G. 1, Dénes 4, TIGGS 12, Takács, Molnár M. 4, Bakk, Bán 2. Edző: Sabáli Balázs
SZEGED: Jereminov 6/6, Molnár A. 6, Csirics 4, ARMELIN 12, WATKINS 16. Csere: Moravcsik, Juhos 4, Kiss Zs. 3/3. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–6. 6. p.: 13–8. 8. p.: 18–10. 14. p.: 35–22. 17. p.: 39–25. 19. p.: 44–29. 22. p.: 49–29. 25. p.: 53–33. 33. p.: 58–41. 35. p.: 62–45. 67. p.: 65–47
Sabáli Balázs:
– Már az első félidőben igyekeztünk nyomást gyakorolni ellenfelünkre, és ez a mérkőzés végéig megmaradt. Támadásban még sokat kell javulnunk, ez érvényes új kosárlabdázónkra, Kevin Tiggsre is, aki újoncként nem játszott rosszul, de van még gyakorolnivalója.
Nikola Lazics: – Megérdemelt győzelmet arattak vendéglátóink, agresszívebben játszottak, míg mi sok hibával. Mintha hamar feladta volna csapatom a küzdelmet, sokkal többet kell nyújtanunk a jövőben.

PVSK-PANNONPOWER–ZALAKERÁMIA ZTE KK 81–62 (21–8, 23–15, 22–22, 15–17)
Pécs, 1300
néző. V: Győrffy, Hegedűs, Hervay
PÉCS: WALKER 12/3, POPADICS 20/9, Bíró 7/3, BUDIMIR 16/3, Horti 10. Csere: Bödör 1, Halász 6, Harazin 7, Antóni, Sértő 2, Demeter. Edző: Csirke Ferenc
ZALAEGERSZEG: Kinney 8/6, Govens 10, Kerpel-Fronius 8/6, Krapic 9/3, Pantelics 4. Csere: Mohácsi 8, Czinger 2, Velkey 4, FEKETE 9/9, Kis R. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 7. p.: 15–4. 14. p.: 28–12. 17. p.: 35–20. 22. p.: 48–26. 26. p.: 58–33. 36. p.: 74–51. 39. p.: 78–60
Kipontozódott: Pantelics (36. p.), Czinger (39. p.), Kinney (40. p.)
Csirke Ferenc:
– Az első perctől fogva agresszívak voltunk mind támadásban, mind védekezésben. A látszat kicsit csal, az eredmény ellenére nagyon erős csapatot tudtunk legyőzni.
Bencze Tamás: – Ezen az estén a Pécs volt a jobb csapat. Sok eladott labda és felelőtlen dobások okozták a vesztünket. Szégyen számomra, hogy nem látszott a küzdeni akarás a játékosokon. A második félidőben már picivel jobban játszottunk, de ez semmire sem volt elég.

KAPOSVÁRI KK–MAFC 90–67 (18–18, 19–14, 22–15, 31–20)
Kaposvár, 600
néző. V: Földházi, Makovszki, Vida J.
KAPOSVÁR: MIJALOVICS 13/3, Jones 14, BENKE 20, HENDLEIN 21, SPICA 12. Csere: Baki 2, Horváth M. 6/3, Papp 2, Bogdán. Edző: Szrecsko Szekulovics
MAFC: Smith 14/6, MISEK 16/3, Kovács Á. 7, Sihota 13/3, SILADJI 12/3. Csere: Mócsán 3, Lakits 2, Debreceni, Pápai. Edző: Stefan Timbus
Kipontozódott: Siladji (38. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Nagyon fontos győzelmet arattunk olyan csapat ellen, amely az első játékrészben igazolta, hogy nem annyira gyenge, mint azt a végeredmény sejteti. Mi támadásban és védekezésben nagyon feljavultunk, ebben szurkolóink is a segítségünkre voltak. Bízom a sikeres folytatásban.
Stefan Timbus: – A kaposváriak nemcsak okosan játszottak, hanem nagyon harcos szellemben is, valósággal bolondot csináltak játékosaimból.

1. Egis Körmend 4 4 337–282 1.000
2. Szolnoki Olaj KK 4 3 1 371–306 0.875
3. Atomerőmű SE 4 3 1 355–310 0.875
4. Falco KC Szombathely 4 3 1 328–292 0.875
5. TLI-Alba Fehérvár 4 2 2 352–280 0.750
6. Sopron KC 4 2 2 305–286 0.750
7. Zalakerámia ZTE KK 4 2 2 328–330 0.750