Férfi kosár NB I: a Pécs 19 ponttal győzte le a Sopront

2016.04.17. 20:12
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság középházi rájátszásának hetedik fordulójában a Pécs hazai környezetben 19 ponttal győzte le a Sopront.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ, KÖZÉPHÁZ

PVSK-PANNONPOWER–SOPRON KC 85–66 (26–11, 19–25, 21–17, 19–13)
Pécs, 1000
néző. V: Benczur, Minár, Radnóti
PVSK: NELSON 5, WALKER 20/6, Antóni 2, BUDIMIR 18/6, HORTI 20. Cs: Bíró 12/6, Harazin 6, Demeter 2, Czukor, Kővágó-Laska, Popgyákunik. Edző: Csirke Ferenc
SOPRON: Laroche 7, TIGGS 15/6, Takács N., Dénes 10/6, Taylor 5. Cs: Ruják A. 8/6, Bavcic 4, BÁN 12/6, Rancic, Molnár M. 4, Kántor, Élő 1. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 6. p.: 14–4. 13. p.: 33–14. 17. p.: 36–25. 23. p.: 51–41. 26. p.: 57–43. 33. p.: 72–53. 37. p.: 79–58
Csirke Ferenc:
– A tét nagyságához méltón kezdtünk, mindenki koncentráltan, jól védekezett, ez stabilitást adott, és a labdaszerzések utáni könnyű kosarainknak köszönhetően nem kellett feltörnünk a bajnokság egyik legerősebb védelmét. Amikor a Sopron felzárkózott, mindig tudtunk újabb kosarat szerezni.
Sabáli Balázs: – Amit az első negyedben nyújtottunk, nem méltó hozzánk. tudtuk, hogy mindenképpen hatodikként zárunk, most az a legfontosabb, hogy a játékosok ne vegyék félvállról a hátralévő találkozókat. Emiatt a vereség miatt hétfő reggel már edzünk, akinek ez nem tetszik, szedheti a sátorfáját.