Férfi kosár NB I: a Körmend véget vetett az ASE hazai veretlenségének

2016.03.26. 20:40
Fontos mérkőzést nyert meg a sötét mezes Körmend (Fotó: Mártonfai Dénes)
A kupagyőztes Körmend csapata 81–73-ra nyert az Atomerőmű SE vendégeként a férfi kosárlabda NB I középszakaszának nyitófordulójában, ezzel véget vetett a paksiak hazai veretlenségének.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ

FELSŐHÁZ

ATOMERŐMŰ SE–EGIS KÖRMEND 73–81 (24–21, 21–18, 12–21, 16–21)
Paks, 1200
néző. V: Cziffra, Török R., Praksch
ATOMERŐMŰ: DUNN 26/6, Robinson 6, Barnies 6, Eilingsfeld 2, TÓTH Á. 13/3. Csere: Fomin 7/3, Medve 6/6, Watkins 3, Kovács Á. 2, Will 2. Edző: Schmidt Béla
KÖRMEND: PETTY 15/3, CHANNELS 15/9, MCKINNEY 14/6, Tóth N. 4, DUINKER 13/3. Csere: Dickerson 10/6, Ferencz 8/6, Lakosa 2. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–5. 7. p.: 11–14. 13. p.: 28–23. 17. p.: 37–33. 24. p.: 52–44. 28. p.: 54–55. 32. p.: 57–67. 36. p.: 63–74
Schmidt Béla: – Sajnálom, hogy éppen most veszítettük el a veretlenségünket, szerettük volna húsvét alkalmából győzelemmel megajándékozni drukkereinket. A második félidőben szétesett a támadójátékunk, igaz, ebben nagy szerepe volt a körmendiek jó védekezésének. Próbáltunk szerkezetet váltani, de nem jött be. Nincs sok időnk rágódni a vereségen, szerdán utazunk Zalaegerszegre, szeretnénk javítani.
Teo Cizmic: – Gratulálok a paksiaknak, ők is jól játszottak. Legutóbb Körmenden ők tudtak nyerni, most nekünk jött ki jobban a lépés. Az a szép ebben a játékban, hogy a középszakaszban szereplő, azonos képességű együttesek közül bármelyik nyerhet. Lehet, hogy legközelebb – bár ezt nem szeretném – az ASE győz majd.

KÖZÉPHÁZ

FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–KECSKEMÉTI TE-DUNA ASZFALT 76–74 (18–16, 17–15, 26–20, 15–23)
Szombathely, 1500
néző. V: Benczur T., Söjtöry, Boros T.
FALCO: Thomas 7, VÁRADI B. 10, BURGESS 24/18, RELPHORDE 17/9, Wright 12. Csere: Bognár, Lekli, Hódi, Kovács B. 6/6. Edző: Kálmán László
KECSKEMÉT: PONGÓ MA. 17/15, Pongó Má. 1, DJERASZIMOVICS 20/3, IVOSEV 24/3, Karahodzsics 12. Csere: Hegedűs, Keller I., Jakab, Mészáros M. Edző: Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–8. 5. p.: 12–10. 14. p.: 18–23. 16. p.: 26–25. 20. p.: 35–31. 23. p.: 41–31. 26. p.: 54–38. 30. p.: 61–51. 34. p.: 66–59. 37. p.: 68–67. 38. p.: 70–70
Kipontozódott: Pongó Ma. (38. p.)
Kálmán László:
– Tudtam, hogy nehéz lesz, így is lett. Amikor 16 ponttal vezettünk, elhittük, hogy nyertünk. A Kecskemét nem adta fel, szerkezetet váltott, és akadt több remekül dobó játékosa. A győzelmet a küzdeni tudásunknak, a hitünknek köszönhetjük, ez erőt kell, hogy adjon a folytatásra, igaz, az érződött, hogy csonka csapattal játszottunk. Fontos meccset nyertünk meg.
Borisz Maljkovics: – Az első félidő végén és a második elején könnyű hármasokat engedtünk a Falcónak, a hazaiak így elmentek több mint tíz ponttal. Nem adtuk fel, jól küzdöttünk, jól játszottunk a folytatásban. Végül egylabdás csata kerekedett a meccsből.

PVSK PANNONPOWER–KAPOSVÁRI KK 57–82 (9–16, 13–23, 18–19, 17–24)
Pécs, 1400
néző. V: Földházi, Minár, Radnóti
PVSK: NELSON 16/3, Popadics 3/3, Bíró 8, Budimir 4, Horti 13. Csere: Walker 8/3, Harazin 5, Antóni, Czukor, Kővágó-Laska, Demeter. Edző: Csirke Ferenc
KAPOSVÁR: UBILLA 12/6, BENKE 12/3, Puljko, SPICA 14, HENDLEIN 15/3. Csere: Fodor M. 4, JAZVIN 19, Baki 6, Kocsis Z., Szőnyi, Bogdán. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 6. p.: 7–8. 13. p.: 9–24. 17. p.: 18–31. 23. p.: 26–41. 26. p.: 31–51. 33. p.: 46–60. 37. p.: 49–70
Kipontozódott: Bíró (36. p.), Baki (37. p.)
Csirke Ferenc:
– A játék minden elemében felülmúlt minket a Kaposvár, néhány játékosom nem érezte át a mérkőzés súlyát. Fizikailag felőröltek minket, a légiósok közti különbség döntött. Távolodóban a cél, változtatni fogunk, elkezdhetjük a jövő év csapatát építeni.
Kmézics Zorán: – Talán az első olyan találkozónk volt, amelyen nem volt hullámvölgyünk. Hrvoje Puljko korán megsérült, akkor megijedtem, mert a Pécs hazai pályán nehéz ellenfél. Ám jól védekeztünk, és centerben is remekül teljesítettünk, de a győzelemhez a csapatjáték kellett.

ALSÓHÁZ

MAFC–MARSO NYÍREGYHÁZA 91–64 (20–26, 19–10, 21–12, 31–16)
Gabányi-sportcsarnok, 300
néző. V: Farkas G., Jakab, Makovsky
MAFC: SMITH 12/3, MISEK 13/3, ANDERSON 41/24, Kovács Ádám 9, JOHNSON 8. Csere: Nwakamma, Mócsán 4, LAKITS 4. Edző: Garai Péter
NYÍREGYHÁZA: Szavics 2, Unruh 12/12, MILLER 21/9, Ware 6, Krisztanovics 11/3. Csere: Bus 4/3, Nagy K. 8/6, Molnár M., Lajsz, Kósa T. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7–10. 8. p.: 15–21. 13. p.: 27–31. 17. p.: 35–31. 24. p.: 46–41. 28. p.: 54–46. 33. p.: 72–48. 37. p.: 82–61
Kipontozódott: Ware (33. p.)
Kiállítva: Krisztanovics (40. p.)
Garai Péter:
– Nagyon kemény meccs volt, amely csupán a negyedik negyedben dőlt el. Óriási csapatmunkát végeztek a srácok, s mellé jött egy olyan egyéni plusz, Andersoné, amely nagyon kellett a győzelemhez. A második negyedtől jól működött a csapatvédekezés, küzdöttünk, hajtottunk, felszántottuk a parkettet. Örülök, hogy így kezdtük a rájátszást, köszönjük azoknak, akik a húsvét ellenére is kijöttek szurkolni. Jövő szombaton szintén itthon játszunk, remélem, minél többen kijönnek akkor is.
Sitku Ernő: – Irigylésre méltó volt, ahogy a MAFC „kapart”. Nyomás alatt játszottunk, s csak az első negyedben tudtuk megvalósítani elképzeléseinket. Azért, hogy a tizenegy triplakísérletéből nyolcat bedobó Andersonnal nem tudtunk mit kezdeni, nem hibáztatom játékosaimat, hiszen a sikeres hármasainak felét védővel a nyakán, kéz felett dobta. Nincs időnk keseregni, készülünk a következő ellenfélre.

NATURTEX SZTE SZEDEÁK–JP TOP-COP JÁSZBERÉNY 110–104 (27–17, 28–21, 33–31, 22–35)
Szeged, 400
néző. V: Hegedűs T., Gál J., Pozsonyi
SZEGED: TUCKER 19/6, Moravcsik 5/3, CSIRICS 16/9, Juhos 12/6, VETTE 24/3. Csere: Kiss Zs., MOLNÁR A. 14/6, Révész 2, ARMELIN 18/9, Vágvölgyi. Edző: Nikola Lazics
JÁSZBERÉNY: Caffey 17/6, HORVÁTH Á. 19/6, Rakics 13/3, Dramicsanin 11/3, Sherman 17. Csere: COHN 19, Cseh 2, Soós G., Szögi 6. Edző: Szrecsko Szekulovics
Kipontozódott: Dramicsanin (39. p.)
Nikola Lazics:
– Fontos győzelmet arattunk, három negyeden át minden igényt kielégítően játszottunk, ám az utolsó tíz perc gyenge védekezése miatt hagytuk felzárkózni ellenfelünket.
Szrecsko Szekulovics: – Harminc percen át gyengén védekeztünk, rossz ritmusban kosárlabdáztunk. Az utolsó tíz perc történéseiből viszont lehet építkezni.