Férfi kosár NB I: a Kecskemét nem tudta megszorongatni a Szolnokot

2012.04.15. 20:08
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság rájátszásában a címvédő Szolnok győzelemmel kezdte a Kecskemét elleni negyeddöntős párharcot, amely az egyik fél harmadik sikeréig tart.

A nyitány meglepetésre a vendégeké lett, de a házigazdák időben ébredtek, és ellenállást nem ismerően fordítottak. A második félidőben a vendégek 21 pontot szereztek, pont annyit, mint az első negyedben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI Olaj KK–KECSKEMÉTI KSE 72–55 (15–21, 25–13, 21–8, 11–13)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1249 néző. V: Cziffra, Gorka, Pozsonyi
OLAJ KK: TROTTER 16/6, Mills 7/3, Horváth Á. 11/6, Nikolov 7, Báder 8. Cs.: Fodor M. 2, Trepák 5/3, Soós 2, GAY 8/6, GREBENÁR 4., Gaál 2, Lakosa. Szakmai igazgató: Pór Péter
KECSKEMÉT: Wittmann 6, Mészáros M. 5/3, DJERASZIMOVICS 19, Dénes G. 3, Bencze Z. 2. Cs.: Csorvási M. 6, Hegedűs G. 5/3, Perine 7, Pap I. 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–8. 8. p.: 10–14. 14. p.: 20–24. 18. p.: 29–31. 25. p.: 50–38. 28. p.: 54–40. 34. p.: 65–44. 38. p.: 70–50.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szolnok javára.

Pór Péter: –Igazi playoff első meccset játszottunk a Kecskeméttel. Az első félidőben egyik csapat sem tudott fogást találni a másikon. A térfélcserét követően jobban védekeztünk, és támadásban is ponterősebbnek bizonyultunk.
Sztojan Ivkovics: – Bencze Zoli kiválása után nem volt benti játékunk, a külső dobásaink, tripla-kísérleteink pedig nem sikerültek, a Szolnok megérdemelten szerezte meg a győzelmet.