Férfi kosár NB I: a Kaposvár kikapott Nyíregyházán

2013.01.05. 20:12
A férfi kosárlabda NB I két szombati mérkőzése egy kisebb és egy nagyobb meglepetést hozott: a Nyíregyháza alaposan meglepte hazai pályán az alapszakasz-elsőségre hajtó Kaposvárt, és nyert kilenc ponttal, míg a Pécs végletekig kiélezett meccsen nyert a Szombathely vendégeként.

A Nyíregyháza kezdőcsapata fantasztikus teljesítményt nyújtott, összesen 79 pontot szorgoskodott össze az öt ember, a hazaiak meccs közepén kiharcolt előnye pedig ugyan majdnem elfogyott az utolsó percekre, ám végül elégnek bizonyult, sőt kilencpontos győzelmet eredményezett. A Kaposvár sorozatban másodszor kapott ki idegenben, a Nyíregyháza viszont továbbra is csak egyszer kapott ki hazai pályán.

A Szombathely ellenben először szenvedett vereséget otthon, miközben a Pécs először nyert idegenben. A találkozó végig szorosan alakult, és a PVSK gyakorlatilag az utolsó két percben harcolta ki a minimális győzelmet. Hiába nyújtott néhány játékos a hazaiaknál is kiemelkedőt, a mérleg nyelve a vendégek javára billent.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ
SZOVA-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–PÉCSI VSK–PANNONPOWER 94–95 (25–26, 19–20, 22–24, 28–25)
Szombathely, 2300 néző. V: Papp, Győrffy, Frányó
SZOMBATHELY: Kálmán 8, Simon L. 5/3, RUBIN 21/6, IVOSEV 15, ZAGORAC 23. Cs: Szanati 3, Will 3/3, Harazin 4, Váradi B., Jancsikin 12/6. Edző: Bencze Tamás
PÉCS: LOESING 17/3, KOVÁCS P. 17/6, LEGION 29/3, Tóth N. 12/3, Hendley 8. Cs: Bődör 4, Csabay 2, Nagy K. 6/6. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 7. p.: 16–18. 14. p.: 29–33. 17. p.: 36–39. 23. p.: 50–50. 27. p.: 56–62. 32. p.: 71–71. 37. p.: 79–78
Kipontozódott: Hendley (38. p.), Ivosev (40. p.)
Bencze Tamás: – Végigküzdöttük a meccset, azonban voltak olyan periódusaink, amikor látszott az összeszokottság hiánya, és ezeket a Pécs könyörtelenül ki is használta, a vendégek nem érdemtelenül nyerték meg a mérkőzést.
Csirke Ferenc: – Nem találok jelzőket a csapatomra. Fantasztikus volt, amit nyújtottak a játékosaim. Az első idegenbeli győzelem mindig nagyon fontos, főleg úgy, hogy azt a Falco otthonában értük el.

MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–KAPOSVÁRI KK 84–75 (17–20, 23–16, 27–22, 17–17)
Nyíregyháza, 1200 néző. V: Földházi, Hegedűs T., Fodor A.
NYÍREGYHÁZA: NELSON 17/3, BERKIS 20/9, MOHÁCSI 18/9, BOLDIZSÁR 9/3, B. DAVIS 15. Cs: Mondzinger 2, Polyák, Kaluha 3/3. Edző: Ferenczi Tamás
KAPOSVÁR: Dunn 13/3, Drahos 7/3, Swanston 8/3, HENDLEIN 12/3, SPICA 22. Cs: Dávid G. 6/3, Kiss K. 4, Fekete M. 3. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. p: 9–2. 6. p.: 9–9. 9. p.: 15–18. 13. p.: 23–22. 17. p.: 33–28. 22. p.: 45–38. 24. p.: 45–43. 29. p.: 56–56. 33. p.: 70–61. 37. p.: 72–69. 39. p.: 84–69
Kipontozódott: Swanston (37. perc), Boldizsár (38.), Drahos (39.).
Ferenczi Tamás: – Ahogy gondoltuk, nem volt könnyű mérkőzés, de a kritikus pillanatokból is kilábalva, igazi csapatmunkával sikerült megszereznünk a győzelmet.
Fekete Ádám: – Nagyon pontatlanul és sok hibával játszottunk, ezzel megadtuk az esélyt a Nyíregyházának a győzelmére, és a hazai csapat ezzel élni tudott, és jobban játszva megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.