Férfi kosár NB I: a gyűrű leszakadt, a Szeged bent maradt

2016.03.31. 22:03
Palánk, gyűrű nélkül (Fotó: facebook/Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapat)
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának csütörtöki alsóházi mérkőzésén a Szeged kalandos körülmények között 92–90-re győzött hosszabbítás után Nyíregyházán, ezzel biztosította bennmaradását.

Másfél órás csúszással kezdődött a mérkőzés egy bemelegítés közben leszakadó gyűrű miatt. Bár a megengedett egy óránál tovább tartott a hiba elhárítása, a szegediek beleegyeztek, hogy lejátsszák a meccset.

A hosszas szerelés után a Nyíregyháza – szokásához híven – megnyerte az első játékrészt. A középső két negyedben jobb volt a Szeged, majd a nyírségiek az utolsó tíz percben folyamatosan zárkózva hosszabbításra mentették a találkozót. Az idegek harcát végül jobban bírták a vendégek, akik sikerükkel meghosszabbították NB I-es tagságukat.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALSÓHÁZ
MARSO-NYÍREGYHÁZA–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 90–92 (21–13, 13–26, 12–19, 33–21, 11–13) – hosszabbítás után
Nyíregyháza, 300
néző, V: Földházi, Szabó G., Hervay.
NYÍREGYHÁZA: Savic 13/3, UNRUH 22/12, Miller 13/6, Nagy K. 2, WARE 29. Csere: Molnár M. 7, Bus I., Lajsz 4, Kósa T. Szakmai igazgató: Sitku Ernő
SZEDEÁK: TUCKER 34/12, MOLNÁR A. 18/3, CSIRICS 20/6, Juhos 2, Vette 4. Csere: Kiss Zs. 10/9, Armelin 4, Moravcsik. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–7. 7. p.: 12–9. 12. p.: 24–13. 15. p.: 26–28. 19. p.: 28–34. 25. p.: 36–44. 29. p.: 46–52. 32. p.: 51–58. 34. p.: 51–63. 37. p.: 62–68. 39. p.: 67–72. 40. p.: 76–79. 41. p.: 84–79. 44. p.: 86–89. 44. p.: 90–89
Kipontozódott: Savic (40. perc), Molnár A. (44.), Ware (45.).
Sitku Ernő:
– Elnézést kérünk a közönségtől a kellemetlen közjátékért, hogy a bemelegítés közben leszakadt gyűrű miatt másfél órás késéssel kezdődött a meccs, egyben köszönjük a Szeged sportszerűségét. Ez volt az a mérkőzés, amikor mindent megtettünk a győzelemért, szépen küzdöttünk, különösen a második félidőben, ám ezért sem járt győzelem.
Nikola Lazics: – Kétszer nyertük meg a mérkőzést, örülök neki, hogy a rendes játékidő vége előtt történtek után sem estünk össze.