Férfi kosár NB I: a Fehérvár nagyon megverte a Falcót

2015.12.11. 18:45
A vártnál sokkal simábban, 120–84-re nyert a Fehérvár hazai pályán a Falco ellen a férfi kosárlabda NB I első mai mérkőzésén. A Körmend a PVSK otthonában tudott győzni.

Anthony Myles 25, Lóránt Péter 20 ponttal vette ki a részét csapata sikeréből, amely már az első negyedben körvonalazódott. A fehérvári együttes ugyanis 28–13-as vezetéssel ment az első szünetre, két negyed után pedig már 25 pontos előnyben volt.

A másik oldalon talán Váradi Benedek lehet némileg elégedett – 27 pontjával a mezőny legeredményesebbje volt.

A Körmend Pécsett vendégszerepelt, és elsősorban jó első és harmadik negyedének köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a PVSK ellen. Wesley Channels 27, Kendrick Perry 24 ponttal húzta a Körmendet, rajtuk kívül más vendégjátékos nem is került kilenc pont fölé a mérkőzésen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
TLI-ALBA FEHÉRVÁR –FALCO KC SZOMBATHELY 120–84 (28–13, 35–25, 28–17, 29–29)

Székesfehérvár, 1800
néző. V: Cziffra, Török, Minár
ALBA:
Chery 4, Supola 12/6, MYLES 25/15, Spurlock 13/3, LÓRÁNT P. 20. Csere: PEARSON 16, CSORVÁSI M. 12, SIMON B. 9/6, Markovics 9/9, Filipovics. Edző: Dzunics Braniszlav
FALCO:
Rundles 12/6, VÁRADI B. 27/21, Butorac 6/6, Csomagics 7/3, Wright 6. Csere: Hallik 12/6, Bazsó 2, Bognár 7, Simon K. 2, Hódi, Bagó 3, Kovács B. Edző: Kálmán László
Az eredmény alakulása. 1. perc:
03. 3. p.: 11–3. 7. p.: 13–11. 10. p.: 1611. 14. p.: 3919. 18. p.: 5632. 24. p.: 69–43. 28. p.: 83–50. 31. p.: 9155. 33. p.: 103–60. 38. p.: 112–82.

Dzunics Braniszlav: –
A találkozó elején úgy játszottunk, ahogyan egy ilyen helyzetben lévő csapatnak kell. Jól sikerült a büntetőterületet lezárni és megállítottuk a Falcót. Először játszottunk úgy ebben a szezonban, ahogy szerettünk volna, és amit eddig hiányoltunk, azt most megvalósítottuk.
Kálmán László:
– Egy ilyen meccs után nem tudok sok okosat mondani. Ilyen még játékosként sem fordult elő velem, edzőként pedig ez az első ilyen súlyos veresége a csapatomnak. Rossz volt megélni ezt a kispadon, nehezen tudtam belenyúlni a találkozóba, a megbeszélteket már az elején sem tartotta be a csapat. Többek között emiatt is alakulhatott ki ekkora különbség.

PVSK PANNONPOWER–EGIS KÖRMEND 71–84 (15–24, 20–12, 17–26, 19–22)
Pécs, 2200
néző. V: Győrffy, Szabó G., Kulcsár T.
PVSK:
WALKER 18/15, Nelson 15/3, Popadics 16/3, Budimir 11/3, Horti 2. Csere: Bíró 7/3, Harazin 2, Antóni. Edző: Csirke Ferenc
KÖRMEND: PERRY 24/12, CHANNELS 27/12, Ferencz 3/3, Dickerson 9, Duinker 7. Csere: Katura 5/3, TÓTH N. 9, Lakosa. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 3. perc
: 2–9. 6. p.: 8–11. 13. p.: 17–25. 17. p.: 27–28. 23. p.: 41–36. 26. p.: 45–52. 33. p.: 57–68. 37. p.: 62–75
Kipontozódott:
Harazin (30. p.), Horti (40. p.)
Csirke Ferenc: –
Nagyon kemény csapat ellen játszottunk, az akarattal nem volt problémánk, de sajnálom, hogy nem tudtuk győzelemmel meghálálni a szurkolók bizalmát. Ahhoz, hogy egy ilyen meccset megnyerjünk, mindenkinek száz százalékot kell nyújtania, de ezúttal nem bírtuk el a hússzal kevesebb szerzett lepattanót és a harminc százalékos triplamutatót. Azon dolgoztunk, hogy az ilyen meccseket sorozatosan meg tudjuk nyerni.
Teo Cizmic: –
Különösebb feladatokat és célokat nem tűztünk ki erre a meccsre, már persze azon kívül, hogy nyerni akartunk. Ezt pedig a fiúk mentalitása hozta meg.

1. Atomerőmű SE 10 8 2 847–747 0.900
2. Szolnoki Olaj KK 10 8 2 862–721 0.900
3. Egis Körmend 11 8 3 960–888 0.864
4. Zalakerámia ZTE KK 10 7 3 796–761 0.850
5. TLI-Alba Fehérvár 11 7 4 989–845 0.818
6. Falco KC Szombathely 11 7 4 887–869 0.818
7. Sopron KC 10 5 5 798–755 0.750
8. KTE-Duna Aszfalt 10 5 5 717–757 0.750