Férfi kosár NB I: a Falco a 29 pontos Timberlake vezérletével nyert

2012.05.10. 20:00
A férfi kosárlabda NB I elődöntőjében a Falco–Körmend vasi derbi két meccs után 1–1-re állt, ma Szombathelyen találkozott a két csapat. A találkozót a 29 pontos Chad Timberlake vezérletével a hazaiak nyerték 82–75-re.

A mai mérkőzés felvezetéséhez tartozó hír, hogy a hétfőn kiállított Kálmán László (Falco) és Dejan Mladenovics (Körmend) pályára léphetett ma este, miután a szövetség fegyelmi bizottsága fegyelmi tárgyalást rendelt el, és tájékoztatta a klubokat a büntetések várható mértékéről: a két játékos 150 ezer forintos pénzbírságot és négy mérkőzésre szóló eltiltást kap – utóbbit hat hónapra felfüggesztve. A Falco másik játékosát, a korábban Sopronban a hazai közönségnek mutogató Djordje Pantelicset ötvenezer forintos pénzbüntetéssel sújtotta a fegyelmi bizottság.A mai mérkőzés felvezetéséhez tartozó hír, hogy a hétfőn kiállított Kálmán László (Falco) és Dejan Mladenovics (Körmend) pályára léphetett ma este, miután a szövetség fegyelmi bizottsága fegyelmi tárgyalást rendelt el, és tájékoztatta a klubokat a büntetések várható mértékéről: a két játékos 150 ezer forintos pénzbírságot és négy mérkőzésre szóló eltiltást kap – utóbbit hat hónapra felfüggesztve. A Falco másik játékosát, a korábban Sopronban a hazai közönségnek mutogató Djordje Pantelicset ötvenezer forintos pénzbüntetéssel sújtotta a fegyelmi bizottság.

A mai meccsen Kálmán és Pantelics nem játszott kimagaslóan, de a Falco így is hengerelt a Körmend ellen. Az első negyedet 28–16-ra nyerték meg a hazaiak, majd a nagyszünetre már húszpontosra, 49–29-re nőtt a különbség a két csapat között.

Az első két negyedben elsősorban Chad Timberlake pontjainak köszönhetően menetelt a Falco, az amerikai légiós húsz perc alatt 23 pontot szórt. Rajta kívül Szabó Zsolt remekelt – a nagyszünetig értékesített két triplát és három kísérletből két duplát is. (Előbbi 29, utóbbi 16 pontig jutott a meccs végére.)

A Körmend a folytatásban már csak futott az eredmény után. A vendégeknél a legeredményesebb Darian Townes 16 pontig jutott a meccs végére, de ő is csak ötször volt eredményes a tizenhárom duplakísérletéből (igaz, beszórt kettőből kettő triplát), vagyis elmondhatjuk, nem akadt igazán kiemelkedő egyéni teljesítmény a vendégeknél.

Az utolsó negyedben ugyan kicsit közelebb került a Körmend a házigazdákhoz, de végül 82–75-re kikapott, így a Falco 2–1-re vezet az egyik csapat második sikeréig tartó párharcban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
ELŐDÖNTŐ, HARMADIK MÉRKŐZÉS
FALCO–SZOVA KC SZOMBATHELY–FORTRESS LAMI–VÉD KÖRMEND 82–75 (28–16, 21–13, 21–22, 12–24)
Szombathely, Aréna Savaria, 3000 néző. V: Földházi, Győrffy, Király
FALCO: Kálmán 12, Simon L. 6, TIMBERLAKE 29/3, SZABÓ ZS. 16/6, PANTELICS 10
Csere: Szanati 2, Harazin 4, Will 3/3.
KÖRMEND: English 3, Németh I. 12/6, Fodor 7/6, Bell 8, Townes 16/6
Csere: Ruják 4, Eilingsfeld 7, FERENCZ 12/3, Mladenovics, Cseh 6
Kipontozódott: Simon L. (35. p.)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 11–7. 8. p.: 22–10. 12. p.: 35–16. 16.p.: 40–20. 20. p.: 49–29. 26. p.: 63–39. 28. p.: 63–43. 29. p.: 64–49.30. p.: 70–51. 33. p.: 70–63. 37. p.: 78–67.
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Falco javára
BENCZE TAMÁS, a Falco edzője: – A párharc olyannyira nem lefutott, amennyire ez egy mérkőzésen belül is megfigyelhető volt. Húszpontos vezetésünknél már azt hittük, vége a meccsnek, de elveszítettük a ritmust, és felengedtük a Körmendet. Három negyeden keresztül azt csináltuk, amit elterveztünk, de a végére magunknak tettük nehézzé a találkozót. Ettől függetlenül, szerintem teljesen megérdemelten nyertünk.
ZORAN MARTIC, a Körmend edzője: – Elnézést kérek a szurkolóinktól, ennél jóval többet érdemeltek volna. Az első húsz percben támadásban és védekezésben is csaknem értékelhetetlen volt a teljesítményünk, szörnyű volt a játékunk, nem tudom, mi történhetett a csapattal. Ez volt a legrosszabb húsz–huszonöt percünk, amióta Körmenden edzősködöm. A második félidőben aztán jobban teljesítettünk, de a Falco teljesen megérdemelten nyert.