Férfi kosár NB I: a KTE óriási csatára késztette a Szolnokot

2014.03.25. 21:50
Sztrahinja Milosevics (jobbra) volt a Szolnok legjobbja a Kecskemét ellen (Fotó: Korponai Tamás)
A Szolnoki Olaj óriási csatában 57–53-ra győzött a Kecskemét vendégeként a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában, a 4. forduló kedd esti mérkőzésén.

Keller Ákos duplájával és Vojvoda Dávid triplájával adta meg az alaphangot a Szolnok (0–5), majd amikor Mészáros Máté révén a második negyed elején egyenlítettek a hazaiak (14–14), Miljan Rakics hármasával újra előnyt szereztek a vendégek. A Kecskemét szívósan tartotta magát, Wittmann Krisztián triplája után a 16. percben újra döntetlen volt az állás (26–26), de aztán újra a vendégek percei következtek.

A harmadik negyed elején, Vojvoda triplája után megugrani látszott az Olaj (32–40), csakhogy ekkor óriási fordulat következett: Ivan Sztefanovics közeli találatával 14–1-es rohamot indított a Kecskemét! Bár a játékrész utolsó percei a vendégeké voltak, a KTE futott neki minimális előnnyel az utolsó negyednek (46–45).

Sztrahinja Milosevics dobásával rögtön fordított az Olaj, két duplával válaszolt a KTE, majd 50–50-nél egy időre megmerevedett az állás. A végjátékban aztán érvényesült a szolnokiak rutinja, ha nehezen is, de megnyerték a rendkívül pontszegény meccset.

A másik keddi mérkőzésen a Sopron hazai pályán szinte végig vezetve 86–77-re legyőzte a Kaposvárt. A soproniak a szünetig nyolc triplát küldtek a helyére (az ellenfél egyet sem), főképp ennek köszönhették tízpontos vezetésüket. A kaposváriak csak az utolsó negyedet tudták megnyerni, ez nem volt elég a középszakaszbeli első győzelmükhöz.

A középszakaszbeli szereplésüket szolnoki vereséggel kezdő soproniak egymás után másodszor győztek; az első skalpot az Alba Fehérvár otthonában szerezték meg.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 4. FORDULÓ

KTE-DUNA ASZFALT–SZOLNOKI OLAJ KK 53–57 (12–14, 17–20, 17–11, 7–12)
Kecskemét, 1200
néző. Vezette: Győrffy, Benczur, Tőzsér
KECSKEMÉT: Wittmann 9/6, Mészáros 7/3, DJERASZIMOVICS 9, Hegedűs 2, Bencze 4. Csere: Sztefanovics 4, Karahodzsics 4, Pongó Martin 7/3, Jovanovics 4, PONGÓ MÁTÉ 3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
SZOLNOK: Simon B. 1, Vojvoda 10/9, Holiday 6/3, MILOSEVICS 18, KELLER Á. 8. Csere: Báder 6, Pilcsevics 2, Rakics 6/6, Ivosev, Trotter. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–5. 7. p.: 5–10. 11. p.: 14–14. 15. p.: 16–22. 17. p.: 26–26. 19. p.: 26–31. 25.p.: 32–40. 29. p.: 46–41. 32. p.: 46–47. 36. p.: 50–50. 38. p.: 50–53
Kipontozódott: Bencze (28. p.), Keller Á. (40. p.)
Mezőnybeli dobószázalék: 16/49 (33%), ill. 17/46 (37%), Hárompontosok dobószázaléka: 4/23 (17%), ill. 6/18 (33%), Büntetők dobószázaléka: 17/27 (63%), ill. 17/27 (63%)
Lepattanók: 29, ill. 34. Támadólepattanók: 8, ill. 10. Legtöbb lepattanó: Pongó Máté 5, ill., Milosevics 10. Legtöbb gólpassz: Djeraszimovics 3, ill. Vojvoda 3

Sztojan Ivkovics: – Mi abban voltunk előnyben, hogy frissebbek lehettünk, mint a Szolnok, nekik viszont erősebb a keretük, ami a mérkőzés végén ki is jött. Nagy taktikai csata zajlott a pályán, mindkét oldalon sorra változtattunk a védekezésen, ami a pontok számából is látszik, nagyon kemény volt.
Dragan Alekszics: – Kőkemény meccsre számítottam, és azt is kaptunk. A Kecskemét nem engedte, hogy folyamatos legyen a játékunk, a hazaiaknak ez az egyik taktikai fegyverük. A találkozó végén kihasználtuk, hogy a négyes poszton fölényben voltunk.

SOPRON KC–KAPOSVÁRI KK 86–77 (25–18, 21–18, 20–18, 20–23)
Sopron, 1200
néző. V: Cziffra, Török R., Surányi
SOPRON: Thomas 12/6, THOMPSON 17/9, Dénes, BORISZOV 20/9, BAROVICS 21. Csere: TÓTH G. 13/9, Takács N., Ruják, Trepák, Bús 3/3. Edző: Sabáli Balázs
KAPOSVÁR: Hinnant 4, Fodor M. 8, PULJKO 11/6, HENDLEIN 27/6, DAVIS 19. Csere: Drahos 2, Jancsikin, Horváth M. 4, Benke 2, Kovács S. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 5. p.: 11–10. 8. p.: 21–12. 14. p.: 36–26. 17. p.: 42–30. 23. p.: 53–42. 26. p.: 59–48. 32. p.: 70–56. 35. p.: 75–64. 38. p.: 81–72
Sabáli Balázs:
– A Kaposvár ránk erőltette játékstílusát, bár az első félidőben jól dobtunk. Sok könnyű kosarat kaptunk, de győzelmünk nem forgott veszélyben. Védekezésben kell javulnunk, mert ez így kevés lesz a következő meccseken.
Fekete Ádám: – Jobban, motiváltabban játszott a Sopron. Néhány jó periódusunk volt, de ez kevés a győzelemhez, főleg vendégként. Csapatként kell javulnunk, hogy esélyünk legyen a jövőben a sikeresebb szereplésre.