Férfi kosár NB I: a Szolnok kikapott a Falcótól, az Albacomp az élen

2011.03.19. 20:07
Gosa 19 pontot szórt a Falco győzelme során
Az eddigi listavezető Szolnoki Olaj óriási csatában kikapott a Falco vendégeként a férfi kosárlabda NB I 23. fordulójának szombati játéknapján, így a fölényes győzelmet arató Albacomp átvette a vezetést a tabellán.

SZOLNOKI ÓVÁS

A Szolnoki Olaj illetékese a lefújást követően a jegyzőkönyvben jelezte, hogy megóvja a Falco ellen elvesztett szombati bajnoki kosárlabda-mérkőzést – adta hírül a BB1.hu szakportál.

A találkozó Pankár Tibor utolsó másodperces kosarával dőlt el. A szolnokiak azt vitatják, hogy a kosár a játékidőn belül született-e.

A Szolnok és a Falco egyaránt hatos győzelmi sorozattal várta a szombathelyi rangadót, ennek megfelelően óriási, az utolsó pillanatig kiélezett csatát vívtak.

A mérkőzés folyamán egyik csapat sem tudott jelentős előnyre szert tenni. A második negyed elején 28–25-re a Szolnok vezetett, ám a Falco 15–5-ös rohammal válaszolva átvette a kezdeményezést, és jobbára végig előrébb járt.

Az utolsó negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, továbbra is többnyire a Falco vezetett, azonban az utolsó percben Ivory Clark két büntetőjével a Szolnok lépéselőnyt szerzett. Kálmán László két büntetőjével fordítottak a hazaiak, ám szolnoki időkérés után Obie Trotter megint a vendégeket hozta kedvezőbb helyzetbe. Az utolsó szó a csereként belépő Pankár Tiboré volt, középtávoli dobásával a Falco győzött – szériája immár hét sikert számlál.

Az Albacomp sikere egy pillanatig sem forgott veszélyben, a fehérváriak már a nagyszünetben 22 ponttal vezettek Zalaegerszegen, és a 21 pontos Jonathan Jones, valamint a 19-ig jutó Hanga Ádám vezérletével hozták a meccset. Az Albacomp ezzel átvette a vezetést a tabellán, mutatója most hajszállal jobb az őt a hétfői Magyar Kupa-döntőben legyőző Szolnokénál.

A fordulót holtversenyben a harmadik helyen kezdő Körmend rangadóra volt hivatalos Kecskemétre, és bár az első negyed után még vezetett, végül kikapott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
23. FORDULÓ
FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJ 83–82 (20–18, 22–17, 18–21, 23–26)
Szombathely, 2400 néző. V: Cziffra, Szilas, Frányó
FALCO: KÁLMÁN 16, Simon L.3, DOYNE22/6, GOSA19/3, Aliakszejev10. Csere: Szanati 2, Borszéki 2, Will, PANKÁR 9/6, Molnár B.
SZOLNOK: TROTTER19/6, Horváth Á.14/3, Budimir2, CLARK15/3, BÁDER22. Csere: Trepák 1, Vesztergom 5/3, Fodor M. 4, Grebenár
Kipontozódott: Borszéki (33.), Doyne (40.)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–5. 7. p.: 11–12. 12. p.: 25–23. 16. p.: 27–28. 18. p.: 35–30. 23. p.: 45–36. 27. p.: 49–48. 33. p.: 65–60. 35. p.: 65–64. 38. p.: 74–74. 40. p.: 81–82
Bencze Tamás, a Falco edzője: – Nagyon készültünk a mérkőzésre, tudtuk, hogy egy remek ellenféllel találkozunk. A sikerünk értékéből semmit nem von le, hogy a Szolnok egy nagyon nehéz hétvége után, a kupadöntőt követően érkezett hozzánk.
Pór Péter, a Szolnok edzője: – Rengeteg energiánkat felemésztette, hogy végig futnunk kellett az eredmény után. A hajrában így is kezünkben volt a győzelem, még vissza kell néznem videón, hogy az utolsó kosár időben esett-e. Így is elégedett vagyok a csapatommal, és gratulálok a remek Falcónak.
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–ALBACOMP59–89 (10–19, 14–27, 16–15, 19–28)
Zalaegerszeg, 200 néző. V: Pálla, Bognár, Tóth
ZTE: VERTETICS 23/9, Baki 1, KÁMÁN 13, Tóth G. 7/3, Tóth Á. 1. Cs: Kinter 4, Bödör, Délity 10, Kerkai, Mészáros. Edző: Völgyi Péter
ALBACOMP: Simon B., CROCKER 18/6, HANGA 19/9, HOLLIS 14, JONES 21. Cs: Kertész, Bódi 9/3, Antal, Keller 8, Madár, Hendlein. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–11. 16. p.: 16–35. 25. p.: 34–52. 35. p.: 50–74
Völgyi Péter: – Sokkal jobb volt ma az Albacomp, az első két negyedben nagyon kishitűen játszottunk, ennek köszönhetjük a nagy arányú vereséget.
Dzunics Braniszlav: – Gratulálok a csapatomnak. Becsülettel állt a mérkőzéshez, teljesen megérdemelten nyert ekkora különbséggel is.
KAPOSVÁRI KK–FACTUM SPORT DEBRECEN101–97 (25–20, 32–20, 19–21, 25–36)
Kaposvár, 200 néző. V: Kapitány, Márton, Gelencsér
KAPOSVÁR: WILSON 19/3, MEDVE 15/3, Soós G. 15, WERNER 16/6, CUNNINGHAM 24. Cs: Kutasi 8/6, Márkus 2, Kováts R. 2, Kovács S. Edző: Fekete Ádám
DEBRECEN: BOROS 7, Singletary 2, Kaluha 9/3, MEKONGO 23/3, LANGFORD 29/6. Cs: Balogh A. 2, Tóth G. 7/3, Vas V., Máté 2, Pék 3/3, Mondzinger 11/3, Kovács I. 2. Edző: Nika Turunen
Az eredmény alakulása. 7. p.: 20–15. 13. p.: 36–26. 17. p.: 45–33. 23. p.: 60–42. 27. p.: 69–50. 33. p.: 81–73. 36. p.: 83–81
Kipontozódott: Kaluha (19. p.), Balogh A. (31. p.), Boros (38. p.), Cunningham (39. p.)
Fekete Ádám: – A Kaposvárnak minden győzelem nagyon értékes, fontos, hogy ezúttal is sikerült. Magunknak köszönhetjük, hogy szorossá tettük az eredményt, de a sikernek így is örülnünk kell.
Nika Turunen: – Lehetetlen helyzetből hoztuk vissza nyerés közelébe az eredményt, ám a találkozó végén egy kérdőjeles szituációban a döntés nem nekünk kedvezett, emiatt szenvedtünk vereséget. Úgy érzem, nem volt semleges a pálya.
PÉCSI VSK-PANNONPOWER–KONECRANES SALGÓTARJÁN 94–80 (25–18, 16–17, 26–18, 27–27)
Pécs, 800 néző. V: Kiss L., Vétek, Maár
PÉCS: EL-AMIN 39/12, Hosszú, Deák 6/6, Tóth N. 6, Egemonye 13. Cs: KOVÁCS P. 12/3, Glavinic 2, SZŐKE 10/3, Kiss Kornél, Eilingsfeld 6, Ignácz. Edző: Szrecsko Szekulovics
SALGÓTARJÁN: RODGERS 17, Mays 8/3, Kocsis 3, Koma 13, UKEAGU 21. Cs: Hartvich 8, Sebők 8, Kiss Károly 2. Edző: Kovács Nándor
Kipontozódott: Ukeagu (36. p.), Tóth N. (39. p.), Koma (39. p.)
Kiállítva: Kovács Nándor (második technikai) 26. percben
Szrecsko Szekulovics: – Nehéz meccs volt, nem erre számítottunk, régóta nem dobtunk ennyire rosszul távolról, láttam a fiúkon némi görcsösséget.
Kovács Nándor: – Amíg bírtuk erővel, pariban voltunk, de még sokat kell javítani a játékunkon.
T. O. M. CONTROLL KECSKEMÉT SE–MJUS-KÖRMEND 75–71 (20–26, 23–11, 22–18, 10–16)
Kecskemét, 1200 néző. V: Benczúr, Török R., Gorka
KECSKEMÉT: Lagrange 6/3, WITTMANN 18/9, DÉNES 9/9, Orsulic 6, Bencze 5. Cs: CSORVÁSI 16, Siriscsevics 10/3, Lakatos, Cseh 5/3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
KÖRMEND: Ruják, Németh I. 15/12, Trummer 6/6, BELL 19/3, DIES 14. Cs: Dávid 3, Ferencz 9/9, Fodor G. 2, Hegedűs G. 3, Boldizsár. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–9. 7. p.: 13–16. 13. p.: 24–28. 16. p.: 30–30. 18. p.: 38–35. 23. p.: 50–43. 27. p.: 59–48. 33. p.: 67–62. 37. p.: 73–65
Sztojan Ivkovics: – A mai meccs sok mindenre választ adott. Itt vagyunk, élünk, és velünk él a város is.
Sabáli Balázs: – Összességében kiegyenlített küzdelem volt, a hazaiak nüansznyival jobb dobószázalékuknak köszönhetik a győzelmet.

KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK SKC–ATOMERŐMŰ SE 77–92 (26–19, 9–11, 19–28, 23–34)
Sopron, 1200 néző. V: Földházi, Hegedűs, Pozsonyi
SOPRON: KELLY 20/6, Jarvis 11/6, Molnár A. 14/3, Szabó Zs. 9/3, TOWNES 19. Cs: Helmeczi 2, Keresztes, Pojbics 2, Gombás, Ugaros. Edző: Meszlényi Róbert
ATOMERŐMŰ: KOVÁCS Á. 12, HODGES 26/12, VOJVODA 16/12, Johnson 7/3, SALES 25/3. Cs: Körtvélyesi 4, Morgen, Pavlik 2. Edző: Horváth Imre
Meszlényi Róbert: – A két kupameccs fáradtsága látszott a csapatomon, ami a második félidőben még jobban kiütközött. Rendre rossz döntéseket hoztunk, megérdemelték a győzelmet a paksiak.
Horváth Imre: – A kezdeti bizonytalanságunkon sürgősen javítanunk kell. A második játékrészben mutatott teljesítménnyel szereztük meg a győzelmet.